• Klasa 4a - integracja w "Fikołkach"

• 16.09.2024 22:44
      • Klasa 4a wybrała się na początku roku szkolnego do „Fikołków” w Nowej Stacji, żeby trochę się odprężyć i zmniejszyć napięcie towarzyszące rozpoczęciu nowego etapu edukacji.

Na miejscu dobrze się bawiliśmy, ale przy okazji zabawy nabyliśmy kilka nowych umiejętności. Zrobiliśmy samodzielnie worki na strój na WF. Będziemy z nich korzystać przez cały rok, więc bardzo ważne było wykazanie się kreatywnością i pomalowanie worka w taki sposób, aby odróżniał się od innych. Pracowaliśmy w skupieniu. Każdy ruch pędzlem musiał być przemyślany, ponieważ farby, których używaliśmy, były niezmywalne. Malowanie wymagało dużej precyzji i umiejętności planowania. Później wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej, wykazując się odwagą i samozaparciem. Dzięki dostępności ścianek o różnym stopniu trudności każdy mógł podbudować swoje poczucie własnej wartości i fizycznie przekonać się, że jest całkiem sprawny.

Ćwiczyliśmy wszystkie zmysły i przez wspólną zabawę lepiej zgraliśmy się jako zespół. [M.R.]

• al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków