• Co się dzieje w Betlejem?

• 16.12.2021 14:11
        • Nieskończenie wiele razy odblask tamtych dni jawi się w naszych oczach, gdy zdumieni tajemną mocą słów, które od ponad dwóch tysięcy lat historii nigdy nie zostały przerwane - Boże Narodzenie. Dzieci z naszej szkoły (aktorzy) w czasie jasełek zadawały pytania. Co się działo tuż przed i podczas narodzenia Jezusa. Te pytania są ciągle aktualne. Śpiew kolęd, zaangażowanie małych artystów prowadzą nas do prawdziwej radości i pokoju. Tegoroczne jasełka pod chmurą z aniołami i wnętrzem stajenki oraz światłem gwiazdy betlejemskiej otwierają oczy, na piękno bycia razem.

Bardzo dziękuję dzieciom za ich trud, postawę i otwartość na to co ważne, mądre i ubogacające. Rodzicom tych dzieci za wszelką pomoc i dobroć. Z głębi serca wyrażam wdzięczność dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom.

siostra Alicja Pełszyńska

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 02.12.2021 10:21
        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w naszej szkole 22 listopada. Była to okazja, by pozdrowić wybraną osobę i posłuchać muzyki, wprawiającej w dobry nastrój. Na holu uczniowie zatańczyli belgijkę. Wolontariusze przekazywali wszystkim pozdrowienia i życzenia. Celem tego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Zwłaszcza w tym dniu warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Obchodzony w ponad 180 krajach na świecie dzień, cieszy się coraz większą popularnością, lecz trzeba pamiętać, aby nie tylko wtedy okazywać innym uśmiech i dobroć. Pamiętajmy, że pozytywna energia ma szansę wrócić do nas z nawiązką.

[U.T.]

• Szkolne pyszności w SP3

• 29.11.2021 13:32
        • Wspólnie jedzone obiady w szkole uczą dzieci regularnego jedzenia i  odpowiednich nawyków żywieniowych. To właśnie my - dorośli powinniśmy pokazywać, jak mądrze się odżywiać. Obiad, to główny i najbardziej treściwy z posiłków, składa się przeważnie z dwóch dań: zupy i drugiego dania. Obiad każdemu dziecku, powinien dostarczyć energii, a także wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Systematycznie na stronie szkoły będzie się pojawiać fotorelacja z naszej stołówki szkolnej. Dziękujemy wszystkim dbającym o posiłki szkolne dla dzieci w naszej szkole za zaangażowanie.
          Zapraszamy Państwa do galerii naszych Szkolnych Pyszności! smiley
          [P.Ch.]
        • Akcja BohaterON – włącz historię! - w naszej szkole

• 24.11.2021 22:17
        • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Koordynatorem projektu w naszej szkole była P. Katarzyna Jakobielska we współpracy z P. Pauliną Chojnacką i P. Małgorzatą Szumilas.
          Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w całą akcję przygotowując piękne kartki. [P.Ch.]

• Klasy 7a i 7d na wycieczce "Śladami Jana Kochanowskiego"

• 15.11.2021 22:49
        • 21 października wybraliśmy się na wycieczkę do miejsc związanych z Janem Kochanowskim. Na początku odwiedziliśmy w Zwoleniu kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, w podziemiach którego poeta został pochowany. Następnie w Muzeum Regionalnym zapoznaliśmy się z bogatym drzewem genealogicznym rodziny Kochanowskich. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko na terenie parku przylegającego do dworku w Czarnolesie. Po smacznym posiłku zwiedziliśmy dom twórcy fraszek, trenów i pieśni oraz zobaczyliśmy miejsce, gdzie w XVI wieku rosła sławna czarnoleska lipa. Wróciliśmy bogatsi o nowe informacje oraz z przeświadczeniem dobrze wykorzystanego czasu.

[A.W.]