• Klasy 5a oraz 6a z wizytą w siedzibie Mazowsza

• 27.11.2022 23:12
        • 24 listopada uczniowie klasy 5a oraz 6a wybrali się do siedziby „Mazowsza” w Karolinie.
          Wspólny wyjazd był okazją do zapoznania się z folklorem i kulturą różnych regionów naszego kraju,  rodzajami tańców oraz instrumentami. Uczniowie byli zachwyceni urozmaiconym wystrojem poszczególnych sal, a także zaprezentowanymi strojami ludowymi. Liczne pytania zadawane osobie prowadzącej  świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem. Podczas warsztatów rękodzielniczych wykonywali ozdoby świąteczne z papieru oraz innych naturalnych materiałów. Wycieczka była wspaniałą możliwością  poznania kultury naszego kraju. [U.T.]

• Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków

• 21.11.2022 17:04
        • 18 listopada chętne uczennice z klas ósmych wzięły udział w warsztatach nt naturalnych kosmetyków. Dziewczęta pod okiem Pani Wioletty Rzosińskiej przygotowały różnego rodzaju peelingi do ciała, a także dowiedziały się jak dbać w naturalny sposób o swoją skórę. W trakcie warsztatów uczennice mogły dotknąć, powąchać i porównać różnych produktów oraz samodzielnie wykonać naturalne pachnące kosmetyki.Takie kosmetyki dają gwarancję pełnego relaksu.
          [W.R.], [P.Ch.], [K.Ś.]
        • Polskie drogi do wolności

• 16.11.2022 13:11
        • W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Uroczystość odbyła się pod hasłem: Polskie drogi  do wolności.
        • Planetki Małego Księcia

• 17.11.2022 09:28
        • Uczniowie klas 8c i 8d na lekcjach języka polskiego, omawiając „Małego Księcia”, próbowali sportretować świat ludzi dorosłych. Poznawali go, podróżując z bohaterem po planetach sąsiadujących z asteroidą B-612. Chętni wykonali makiety planet, eksponując typowe dla nich symbole i cechy ich mieszkańców.
        • KOMIKS – łatwo się czyta i przyjemnie tworzy

• 27.10.2022 20:17
        • Uczniowie klas 4a, 4b i 4c na lekcjach języka polskiego, omawiając lekturę „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” poznali genezę i język komiksu jako tekstu kultury. Dowiedzieli się nie tylko o „Yellow kid” i o polskim prototypie komiksu, czyli „Przygodach Koziołka Matołka”, poznali różnicę między dymkiem a chmurką, a także sposoby umieszczania w komiksie wyrazów dźwiękonaśladowczych