• Wyniki konkursu TAK WAS WIDZIMY

[M.J.]
          • Klasa 3c - w konkursie Szkolne Przygody Gangu Swojaków

• 15.11.2021 22:40
          • Miło nam poinformować, że klasa 3c dołączyła do projektu edukacyjnego pt.: "Szkolne Przygody Gangu Swojaków", który ma na celu popularyzację postaw proekologicznych oraz zainteresowanie dzieci naturą, przybliżenie piękna polskiej przyrody oraz rozwój umiejętności życia w bliskości z naturą i w zgodzie z nią.

W tegorocznym konkursie szkoły podstawowe miały wykonać pracę w formie mapy małej ojczyzny, na której zaprezentują zagrożone gatunki (żubr, jeż, wilk, sóweczka, ryś, morświn). Poniżej efekty pracy uczniów. [K.Ś.]

• Klasa 1e "You Can Dance – Nowa Generacja"

• 12.11.2021 01:06
          • Roztańczona klasa 1e w Szkole Podstawowej nr 3 walczy w konkursie "You Can Dance – Nowa Generacja". Konkurs ma za zadanie aktywizację dzieci w wieku szkolnym, promocję  aktywności fizycznej i motywowanie do odbudowywania relacji koleżeńskich po pandemii. Uczniowie poradzili sobie znakomicie a to dopiero początek i czekamy na inne konkursy taneczne! [P.Ch.]

• Klasa 1e w "Magii Gliny"

• 12.11.2021 00:21
          • W naszej klasie odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne –  lepienie z gliny. Warsztaty poprowadziły p.Katarzyna i p.Monika, które o glinie wiedzą prawie wszystko. Na wstępie spotkania pokazały dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia oraz , co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania różnych ozdób świątecznych i nie tylko. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem. Uczniowie z ogromnym zapałem ugniatali, wałkowali i kroili kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Monika  udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na drugą część  zajęć. [P.Ch.]