• Klasa 2a - Pieczenie gofrów

• 24.03.2024 21:39
          • Dnia 12 marca w klasie 2a było pieczenie gofrów. Dzieci poznały przepis na gofry. Następnie wspólnie z mamami zrobiły ciasto i upiekły pyszne gofry w gofrownicach, które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Upieczone gofry wspólnie dekorowaliśmy owocami i syropami oraz cukrem. Takie gofry były pyszne. [G.P], [M.S]
          • Klasa 2b - Warsztaty "(Nie) złota biżuteria"

• 18.03.2024 22:11
          • 8 marca uczniowie klasy 2b brali udział w warsztatach pt. "(Nie)złota biżuteria" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa.

Biżuteria towarzyszyła człowiekowi niemal od zawsze! Nie spełniała jednak funkcji tylko ozdobnej, a była wyznacznikiem statusu, przynależności do określonej grupy plemiennej i społecznej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, z czego wykonywano dawniej ozdoby, co to jest brąz, jakie były techniki jego obróbki i kim był brązownik. Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby, wzorując się na zabytkach z epoki brązu, żelaza lub wczesnego średniowiecza.
            Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, a także sprawnością manualną. Dziewczynki wykonały biżuterię, która była upominkiem dla nich na Dzień Kobiet, a chłopcy podarowali wisiorki swoim mamom. [A.F.]

• Aktywny tydzień w 2d

• 18.03.2024 09:04
          • W minionym tygodniu uczniowie klasy 2d stworzyli podczas edukacji plastyczno-technicznej atrakcyjną zabawkę - robota.
            Na drugi dzień wzięli udział w warsztatach z gliny. Uczniowie stworzyli piękne prace, które zabrali do domu. [A.P], [M.O]
          • Klasa 3a i 3b w Pałacu Prezydenckim

• 17.03.2024 23:06
          • 14 marca klasa 3a i 3b odwiedziły Pałac Prezydencki.
            Pani przewodnik oprowadziła nas po wybranych miejscach pałacu, i w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o historii tego miejsca. Wielkie wrażenie zrobiła na nas sala kolumnowa, w której odbywają się najważniejsze uroczystości. [M.N], [M.P.P], [G.T], [M.R]
          • Klasa 3a i 3e „W królestwie szachów”

• 15.03.2024 09:10
          • W minionym tygodniu uczniowie klas 3a i 3e uczestniczyli w lekcji otwartej pt. „W królestwie szachów”. Celem lekcji otwartej było pokazanie w jaki sposób uczniowie uczą się gry w szachy w klasach.
            Szachy są niezwykle rozwijającą grą szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.
            W ciągu ostatnich miesięcy nauki uczniowie poznali nazwy bierek szachowych i ich właściwości, pojęcia szachowe, podstawowe zasady oraz taktykę gry. Uczniowie klas trzecich uczyli się posunięć bierek, debiutu, układali plan gry, poznali motywy taktyczne oraz notację szachową. Szkoła Podstawowa nr 3 aktualnie bierze udział w dwóch projektach „Edukacja poprzez szachy”, „Mazowiecki program przygotowania szkół , nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.
            Podziękowania dla Pani Dyrektor Elżbiety Żurawieckiej, Pani wicedyrektor Klaudii Śliwińskiej i Pani wicedyrektor Eweliny Paczkowskiej, Panu Prezydentowi miasta Pruszków Pawłowi Makuchowi, Panu zastępcy prezydenta Konradowi Sipierze oraz Pani naczelnik wydziału edukacji Marzannie Geisler. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup dużych edukacyjnych szachów oraz wszystkim przybyłym gościom.
            Mamy nadzieje, że w przyszłości uda się zorganizować międzyszkolny turniej szachowy.
            [P.CH.P],[M.N.]