• Klasa 3a - Projekt "Plik i Folder"

• 10.10.2022 21:38
          • W środę, 5 października klasa 3A oglądała online spektakl pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na
            tropie internetowych kłopotów”. Jego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśniali im jak mogą sobie z nimi poradzić. W drugiej części wydarzenia uczniowie uczestniczyli w interaktywnym spotkaniu na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem, którzy zadawali dzieciom pytania, na które one odpowiadały za pomocą czatu.
            Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną
            Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadzają dzieci w wirtualny świat, tłumaczą jego podstawowe pojęcia, ostrzegają przez czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach. [M.O., A.M.]
          • Dzień Jabłka

• 09.10.2022 22:51
          • 29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili Światowy Dzień Jabłka.
            Tego dnia zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat witamin, które kryją jabłka i czy warto je spożywać. Wszyscy uczniowie zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłkami, które można było zjeść bądź wypić z nich sok. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, a także spopularyzowanie zalet tego owocu.
            Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie akcji w szkole. [P.Ch.]
          • Magiczny las klasy 2e

• 11.10.2022 22:15
          • Podczas ostatnich zajęć z plastyki, uczniowie wykonali pracę projektową pt. "Magiczny las." Do wykonania swoich prac użyli jedynie naturalnych materiałów, które mieli za zadanie znaleźć podczas lekcji przyrody oraz w czasie wolnym. Lekcja miała na celu nie tylko stworzenie artystycznego dzieła, ale także zmotywować uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. [P.Ch.]

• Lekcje przyrody w terenie

• 09.10.2022 20:39
          • Uczniowie klasy II e systematycznie biorą udział w lekcjach przyrody na terenie Parku Sokoła.

Tym razem zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą różnych parków, oraz rozmawialiśmy na tematy związane z edukacją leśną. Oczywiście odwiedziliśmy również plac zabaw. Po spacerze po parku oraz zdobyciu wiadomości, wykonaliśmy piękną pracę plastyczną pt. „Magiczny las”.

Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnych lekcji w terenie. [P.Ch]
          • PRZYTUL się do DRZEWA

• 05.10.2022 22:52
          • Nasza szkoła (klasa 0-3) wzięła udział w kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, która polegała na przytuleniu się i otoczeniu miłością drzew!
            Dzięki temu drzewa  czuły się bezpieczne, a my sprawiliśmy, że takimi małymi czynami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!
            Drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji organizowanej przez strażników lasów  i przytuleniu się do drzewa pokazaliśmy mądrą postawę leśną, oraz zyskaliśmy coś dla samych siebie. [M.S.]