• Klasa 1e - Szkolna Stołówka - smacznie i zdrowo

• 21.02.2022 18:31
          • Z dumą zapraszamy do szkolnej stołówki na pyszne, pożywne i zdrowe posiłki.. Potrawy są gotowane i duszone, uzupełnione dużą ilością świeżych warzyw i owoców, zawsze atrakcyjnie podane. Zadowoleni i nakarmieni uczniowie, którzy już korzystają z naszej stołówki są dla nas najlepszą rekomendacją. [P.Ch.]

• Klasa 2a - Tydzień z poezją Michała Rusinka

• 07.02.2022 17:23
          • W dniach 24-28.01. w naszej szkole mieliśmy tydzień z poezją Michała Rusinka. Pomysł zabawy zaproponowała nasza szkolna biblioteka. Klasa 2A chętnie włączyła się w tą akcję. Uczniowie każdego dnia słuchali wierszy autora, oglądali przygotowane przez bibliotekę prezentacje. Wierszyki Michała Rusinka są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Na zakończenie tygodnia wykonały piękne ilustracje do wiersza „Modelka”.
          • Klasa 2a - Podróże po Europie

• 16.01.2022 23:59
          • W klasie 2A realizowana jest innowacja pedagogiczna „Małe i duże po Europie podróże”. Jest ona uzupełnieniem i rozszerzeniem programu o treści z zakresu edukacji krajoznawczej. Innowacja ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania miejscami w Europie.
            W ramach realizacji programu dzieci poznają położenie geograficzne wybranych krajów europejskich, poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te obok przekazania uczestnikom zajęć konkretnej wiedzy  i umiejętności mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów, jak również dostrzeżenie swojej wartości.

Od początku roku uczniowie poznali Niemcy – bajkową ojczyznę braci Grimm, Czechy z labiryntami skalnych miast, Słowację z urokliwą Bratysławą, Belgię ze stolicą NATO i Unii Europejskiej oraz Francję ze słynną paryską Wieżą Eiffla i pełnym wrażeń Disneylandem.
            W II półroczu dzieci poznają takie kraje jak Holandia, Włochy, Austria, Grecja czy Hiszpania.

[A.M.]

• Ogólnopolski program ekologiczny w klasach drugich

• 16.01.2022 23:54
          • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W naszej szkole w klasach 2A, 2B, 2C i 2D uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii. Nasi drugoklasiści dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Program wprowadza w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

• Klasa 1b - Bałwanki

• 07.01.2022 14:56
          • Podczas nauki zdalnej klasa 1a w czasie zajęć z edukacji technicznej wykonała piękne bałwanki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w swoją pracę. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów w galerii. [M.N.]