• Klasa 1e - „Od grosika do złotówki”

• 13.03.2022 23:49
          • Od grosika do złotówki to projekt adresowany do uczniów klas (1-3).

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,

- nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych. [P.Ch.]

• Klasa 1e - Wycieczka do teatru Lalka

• 07.03.2022 23:45
          • 3 marca dzieci z  klasy 1 e wybrały się do Teatru Lalka na spektakl „Ptak Zielonopióry”. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt. Spektakl był bardzo pouczający. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i czekamy na następne. [P.Ch.]

• Szkolny konkurs wiedzy o swoim mieście pt. „Pruszków – moje miasto”

• 07.03.2022 00:25
          • Celami szkolnego konkursu wiedzy o swoim mieście pt. "Pruszków - moje miasto" było przede wszystkim propagowanie wiedzy o swoim rodzinnym mieście, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów historią miasta oraz jego walorami turystycznymi oraz znajomość symboli lokalnych.
            Zakres wiadomości obejmował położenie Pruszkowa na mapie Polski, podstawowe wiadomości z historii miasta, wiadomości o symbolach Pruszkowa (herb, flaga), zabytki, muzea, parki, obiekty sportowe i inne ważne obiekty w mieście.
            W konkursie wzięło udział 90 uczniów z klas trzecich. Największą liczbę punktów (16-18pkt.) zdobyło 35 uczniów, w tym z:
            - klasy 3A - 5 uczniów;
            - klasy 3B - 16 uczniów;
            - klasy 3C - 5 uczniów;
            - klasy 3D - 9 uczniów;
            - klasy 3E - 0 uczniów.
            Wyłonieni zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą lub celującą z edukacji społecznej. Czekają na nich także pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. [A.M.]

• Karnawałowy tłusty czwartek

• 02.03.2022 20:11
          • 24 dzień lutego był najbardziej wyczekiwanym momentem karnawału dla dzieci z klas 0 – III. Tego dnia we wszystkich młodszych klasach rządziły pączki i tańce karnawałowe.

Ze względu na pandemię, w tym roku nie było wspólnego balu wszystkich klas. Każda klasa bawiła się oddzielnie. Nie oznacza to jednak, że bal był mniej udany. Uczniowie byli ubrani w stroje dyskotekowe oraz przebrani za różne postaci z bajek. Tańczyli przy rytmach wesołej muzyki co tchu w piersi. Oczywiście oprócz tańców nie zabrakło ciekawych zabaw
            i wspólnych zdjęć. W trakcie zabawy był poczęstunek. Dzieci zajadały się pysznymi pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

[G.P.]

• Klasa 1e - Niesamowity świat higieny jamy ustnej

• 21.02.2022 18:36
          • Zaangażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
            „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut „Blend-a-med Oral-B®”. Celem programu jest pomoc w kształceniu u dzieci sześcio i siedmioletnich pozytywnych nawyków dbania o higienę jamy ustnej, które będą towarzyszyć im już przez całe życie.
            Stan zdrowia zębów mlecznych może wpływać na kondycję zębów stałych, dlatego tak ważne jest, by wykształcić u dzieci prawidłowe nawyki związane z higieną i pielęgnacją jamy ustnej już od najmłodszych lat. Należy również pamiętać, że prawidłowe szczotkowanie i dobre nawyki żywieniowe to nie etap – to sposób na zdrowe życie. [P.Ch.]