• Klasa 3c - Lekcja przyrody w ogródku meteorologicznym

• 25.04.2022 22:17
          • W ramach realizacji projektu „Odlotowy Pruszków” uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w szkolnym ogródku meteorologicznym Szkoły Podstawowej nr 10. Celem lekcji było poznanie przyrządów stacji meteo oraz funkcji jaką pełnią. Uczniowie obserwowali pogodę, nazywając składniki, dobierali ilustracje – symbole poszczególnych składników pogody do danych zjawisk pogodowych. Po dokładnym zapoznaniu się z przyrządami stacji meteorologicznej, ich nazwami i przeznaczaniem, dzieci przyporządkowały do danego składnika pogody odpowiedni przyrząd oraz nazwy:  wiatromierz, deszczomierz, termometr, barometr. Następnie pracując w parach dobierali nazwę urządzenia meteorologicznego do opisu jego działania i przeznaczenia. Nie zabrakło także pracy z kompasem – każdy musiał nauczyć się ustalać kierunek za pomocą kompasu. Uczniowie nie tylko zdobyli umiejętność obserwacji pogody, dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie ale również uczyli się poprzez zabawę ,a następnie wiedzę wykorzystali w praktyce. [K.Ś.]

• Klasa 3c - Warsztaty Wielkanocne

• 24.04.2022 22:50
          • Wielkanoc, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ten wyjątkowy czas ma bogatą tradycję, jest niezwykle barwny i towarzyszy mu wiele zwyczajów i obrzędów. Z tej okazji  w klasie 3c odbyły się „Warsztaty Wielkanocne”.

Podczas zajęć technicznych uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w tworzeniu kolorowych pisanek, kartek pocztowych oraz innych ozdób wielkanocnych. Było przy tym sporo śmiechu, dobrej zabawy, wymiany doświadczeń, spontanicznych rozmów i przede wszystkim dużo rzetelnej pracy. Efekty wspólnej pracy były imponujące. [K.Ś.]

• Klasa 2a - Warsztaty garncarskie, czyli jak ulepić garnek

• 24.04.2022 22:43
          • W piątek, 22 kwietnia, klasa 2A brała udział w warsztatach garncarskich w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci poznały różne techniki wykonywania naczyń. Samodzielnie zrobiły naczynia z gliny – dawnymi technikami, bez użycia koła garncarskiego. Ugniatały i wałkowały glinę, sklejały i wygładzały wałeczki, a na zakończenie pracy ozdabiały gotowe naczynia. Wszystkie swoje prace zabrały potem do domu.

[A.M.]
          • Wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego "Cuda i Wianki"

• 22.04.2022 18:56
          • W dniu 12.04 klasy 1a, 1b, 1c, 1d wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego „Cuda i Wianki” w Kicinach. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę w otoczeniu przyrody i zwierząt. Podczas wizyty mieliśmy okazję karmić króliki, kuce i kozy. Największą atrakcją były niezwykle łagodne alpaki pozwalające się głaskać, dotykać, przytulać i karmić.
            Uczestniczyliśmy też w zajęciach plastycznych, gdzie każdy wykonał wielkanocną pisankę. Braliśmy udział w grze terenowej i piekliśmy podpłomyki. Na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko.
            ​​​Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa. [M.N]

• Klasa 1e  - Warsztaty plastyczne
          • Klasa 1e - Warsztaty plastyczne

• 22.04.2022 15:51
          • W ostatnich dniach w klasie 1e odbyły się warsztaty plastyczne.

Uczniowie wykonali piękne stroiki świąteczne a także świece. Każdy ozdobił swoją pracę według własnego pomysłu. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o różnych technikach plastycznych które będziemy poznawać w kolejnych miesiącach nauki .Celem warsztatów było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych  zdolności twórczych.

Była to świetna twórcza zabawa. [P.Ch.]