• „Detektyw Pozytywka” w pudełku… w klasie 2e"

• 20.12.2022 14:11
          • Drugoklasiści zmierzyli się z kolejną lekturą. „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Książka niewątpliwie ciekawa i pobudzająca wyobraźnię, nawet dorosłych, uczy także logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Sam detektyw Pozytywka jest niesamowicie pozytywną i sympatyczną postacią. Prowadzi jednoosobową agencję detektywistyczną o nazwie „Różowe Okulary”, która jest tak malutka, że ledwie mieści najpotrzebniejsze sprzęty i detektywa Pozytywkę w środku. Właśnie ową agencję detektywistyczną stworzyliśmy, a w związku z tym, że u nas nic się nie marnuje, do pracy wykorzystaliśmy niepotrzebny już karton po butach. Każdy wykonawca musiał pamiętać o kilku rzeczach najważniejszych dla agencji i detektywa, były to:
            – kaktus, który wielokrotnie ratował detektywa z opresji, ponieważ był jego jedyną bronią,
             – mały stolik z namalowaną szachownicą i wędkarskie krzesła,
            – czajnik elektryczny (niedziałający).
            Dzięki zaangażowaniu w wykonanie pracy zapamiętamy detektywa na bardzo długooo! [P.Ch.P]

• Lekcja matematyki w klasie 2e z wykorzystaniem klocków LEGO

• 21.12.2022 23:22
          • Zabawy konstrukcyjne towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat. Stanowią doskonały wstęp do nauki matematyki. Uczniowie z klasy 2e w trakcie zajęć próbowali swoich sił w konstruowaniu różnych budowli. Zestaw klocków LEGO jest przeznaczony zarówno do wyreżyserowanej jak i swobodnej zabawy. Dzięki zabawie klockami dzieci miały możliwość rozwijania wyobraźni przestrzennej, ćwiczyły motorykę małą, rozwijały umiejętność sortowania i kategoryzacji.

Zabawa klockami LEGO może stanowić doskonałe podłoże do późniejszego zaangażowania dzieci w matematyczne działania. Wiemy, że przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja.

Dzięki wprowadzeniu klocków LEGO dzieci traktują naukę jak zabawę [P.Ch.P]
          • Program edukacyjny „Mam supermoc – dbam o zdrowie”

• 19.12.2022 12:43
          • We wtorek, 13 grudnia, klasy 3A, 3C i 1B wzięły udział w pilotażowym programie edukacyjnym „Mam supermoc – dbam o zdrowie” realizowanym na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Celem programu jest wyposażenie dzieci w wiedzę, która pomoże im w budowaniu świadomej, opartej na rzetelnych informacjach postawy wobec chorób cywilizacyjnych oraz pokaże jak dbać o zdrowie.
            [A.M.]
          • Klasa 2a - Matematyka na święta

• 16.12.2022 14:52
          • Uczniowie klasy 2a dołączyli do przygody z Natalką i Antkiem i biorą udział w projekcie matematycznym zaproponowanym przez wydawnictwo MAC – „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”.
            Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowań matematycznych poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

W grudniu uczniowie realizowali trzeci moduł projektu: „Matematyka na święta”. W oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module przeprowadzono zajęcia, na których dzieci sprawdzały czy matematyka potrzebna jest w przygotowaniach do świąt. Dzieci obejrzały film edukacyjny, rozwiązywały karty pracy. Głównym zadaniem i zarazem efektem finalnym było spakowanie prezentów. W czasie pracy wszystkie dzieci wykorzystywały umiejętności liczenia,  oraz mierzenia papieru do pakowania i wstążek. Dowiedziały się co to znaczy centymetr i metr. . Praca nad pakowaniem prezentów przyniosła dzieciom dużo radości i śmiechu. W trakcie pracy były zaangażowane i zgodne.Wszyscy uczniowie doszli do wniosku, że w czasie przygotowań do świąt umiejętności matematyczne są bardzo przydatne. [M.N]