• „Detektyw Pozytywka” w pudełku… w klasie 2e"

• 20.12.2022 14:11
        • Drugoklasiści zmierzyli się z kolejną lekturą. „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Książka niewątpliwie ciekawa i pobudzająca wyobraźnię, nawet dorosłych, uczy także logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Sam detektyw Pozytywka jest niesamowicie pozytywną i sympatyczną postacią. Prowadzi jednoosobową agencję detektywistyczną o nazwie „Różowe Okulary”, która jest tak malutka, że ledwie mieści najpotrzebniejsze sprzęty i detektywa Pozytywkę w środku. Właśnie ową agencję detektywistyczną stworzyliśmy, a w związku z tym, że u nas nic się nie marnuje, do pracy wykorzystaliśmy niepotrzebny już karton po butach. Każdy wykonawca musiał pamiętać o kilku rzeczach najważniejszych dla agencji i detektywa, były to:
          – kaktus, który wielokrotnie ratował detektywa z opresji, ponieważ był jego jedyną bronią,
           – mały stolik z namalowaną szachownicą i wędkarskie krzesła,
          – czajnik elektryczny (niedziałający).
          Dzięki zaangażowaniu w wykonanie pracy zapamiętamy detektywa na bardzo długooo! [P.Ch.P]