• Klasa 3a - Dzień kobiet

• 16.03.2023 10:48
          • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali dziewczynkom życzenia. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
            Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech… Święto Kobiet to doskonały sposób do dostarczenia radości i wzruszających przeżyć wszystkim kobietom w dniu ich święta.
            [A.M., M.O.]
          • Klasa 1b - warsztaty pt. "Kuj żelazo póki gorące"

• 16.03.2023 10:42
          • 14 marca klasa 1b uczestniczyła w warsztatach pt. "Kuj żelazo póki gorące" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.
            Uczniowie poznali na czym polegała praca kowala i jakie narzędzia musi posiadać do wykonywania jej. Kowal przydzielił kilka zadań, które wykonywał we współpracy z jego pomocnikami - kowalczykami. Na kowadle przy użyciu młotów, miecha, pieca hutniczego i rozżażonego żelaza kuliśmy podkowę na szczęście.
            Otrzymaliśmy ją w prezencie do naszej klasy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, dzięki której uczniowie zapoznali się z zawodem kowala.
            Podczas spaceru do muzeum towarzyszyła nam słoneczna pogoda.
            [A.F.] [B.Ż.]
          • Dzień Kobiet w klasie 3b

• 15.03.2023 16:01
          • W dn. 8.03 klasa 3b świętowała wspólnie Dzień Kobiet. Oprócz niespodzianki dla dziewczynek, klasa uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych w Sali Zabaw Fikołki. Uczniowie mieli możliwość wykonania doświadczeń z suchym lodem, dzięki czemu dowiedzieli się jak powstaje i jakie ma zastosowanie. Nie mogło również zabraknąć zabaw na konstrukcji. [P.G.]
          • Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"

• 14.03.2023 08:33
          • W dniu 28.02.2023r w naszej szkole odobyły się eliminacje do 46 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Do pojedynku recytatorskiego przystąpiło 12 uczniów z klas I-III, którzy przedstawili wcześniej przygotowany utwór.
            Do kolejnego etapu zakwalifikowało się troje uczniów:
            1. Zofia Micek klasa 1a utwór "Żaba" Jan Brzechwa
            2. Juliusz Shnoda klasa 2e utwór "Wilka u dentysty" Tadeusz Śliwiak
            3. Zuzanna Grązka klasa 3d utwór "Okulary" J.Tuwim
            Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i życzymy powdzenia w kolejnym etapie konkursu. [M.S]
          • Klasa 1a - w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA

• 12.03.2023 15:52
          • Dnia 7 marca uczniowie z klasy 1a brali udział w zajęciach edukacyjnych w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Jest to przestrzeń wystawowa w której znajdują się interaktywne stacje badawcze oraz samodzielne stacje eksperymentowe, zwane majsternią.
            Uczniowie na wystawach wykonywali zadania i eksperymenty korzystając głównie z własnej wyobraźni. Uczniowie mieli możliwość doświadczania podstawowych praw fizyki związanych z rozchodzeniem się fal świetlnych, grawitacją, jak również działanie lustrzanego odbicia. Eksponaty przedstawione na wystawie aktywnie reagowały na obecność dzieci, co pozytywnie wpływało na zainteresowanie dzieci.
            W kolejnym etapie zajęć uczniowie otrzymali niezbędne materiały do tworzenia swoich konstrukcji, a następnie sprawdzali ich wytrzymałość. [G.P.], [M.S.]