• Kornelia Krółlz klasy 1c na Mistrzostwach Polski WADF Jazz Dance, Contemporary Ballet

• 24.04.2023 12:34
          • W dniach od 31.03 do 2.04.2023 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Polski WADF Jazz Dance, Contemporary Ballet, uczennica klasy 1c Kornelia Król zajęła pierwsze miejsce - Contemporary Ballet (kat. taneczna - Large Team Juveniles Silver). Na co dzień trenuje w Klubie Sportowym "GOLD Sport" w Pruszkowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych.
            [M.P.]
          • Klasy 2a, 2b Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

• 23.04.2023 23:20
          • 12.04 uczniowie klas IIa i IIb zwiedzili największe w Polsce i jedno z najstarszych muzeów sportu w Europi, które mieści się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Obejrzeliśmy ponad 55000 eksponatów i 18.000 zdjęć. Poznaliśmy ponad 40 sportowych dyscyplin i ich historię. Nigdzie indziej nie uda się obejrzeć takiej kolekcji medali z igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy, pucharów i odznak portowych a także dzieł sztuki związanych ze sportem.
            Na koniec wzięliśmy udział w olimpiadzie sportowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody i stanęli na podium. [M.N], [M.P.P], [G.T], [M.R]
          • Klasa 3a na warsztatach „Pradzieje od kuchni” w MSH

• 20.04.2023 11:17
          • Klasa 3A w środę, 19 kwietnia, wzięła udział w warsztatach „Pradzieje od kuchni” zorganizowanych przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. To była kulinarna podróż w czasie – od paleolitu po epokę żelaza. Uczniowie ruszyli śladem naszego odległego przodka, by podpatrzeć, jak poluje, jakich używa narzędzi i co składa się na jego ulubiony posiłek. Zobaczyły, jak się osiedla, hoduje zwierzęta i jakie uprawia rośliny. Dzieci pobudziły wyobraźnię i kubki smakowe, wspominając o rzymskich ucztach. Wstąpiły też do starożytnego fastfooda, zerknęły na kartę dań i odpowiadały na pytanie, dlaczego nie ma w niej frytek. Na zakończenie upiekły pradziejowy chleb, czyli podpłomyk.
             [A.M., M.O.]
          • Klasa 1a i 4a - w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

• 18.04.2023 09:46
          • Dnia 17 kwietnia uczniowie klasy 1a i 4a byli na lekcjach w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
            Lekcje w muzeum, w których brali udział nasi uczniowie nosiły tytuł „Gry i zabawy na całym świecie” i odbyły się w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu.
            Uczniowie poznali zagadnienia z zakresu etnografii i wiedzy o kulturze. Dowiedzieli się o nieznanych im: grach afrykańskich, w bilard holenderski, w drejgier i bilbought.
            Lekcje miały charakter interaktywny i wielozmysłowy. Dostarczyły wiele radości i zabawy. [G.P.], [K.P.]

• 30.03.2023 10:29
          • Pierwszy Dzień Wiosny, to dzień inny niż wszystkie! Tradycyjnie w tym dniu, żegnamy ponurą zimę, a witamy radosną wiosnę!
            W tym roku szkolnym, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny miał miejsce występ klasy 1c i 3e. Szkolna telewizja TV Czwórka przedstawiła relację z różnych zakątków kraju w poszukiwaniu wiosny. Uczniowie byli świadkami "sądu" nad zimą, która wyrządziła wiela zła i została wypędzona. Na koniec przedstawienia mogliśmy się dowiedzieć jak obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny w innych krajach.
            [M.P.], [I.Ł.]