• Ślubowanie i Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych

• 15.10.2024 14:29
      • 14 października 2024 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania Uczniów Klas Pierwszych.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości, wprowadzenia Sztandaru Szkoły przez Poczet Sztandarowy oraz odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie, zobowiązując się do rzetelnej nauki i przestrzegania zasad panujących w szkole.

Głównym punktem uroczystości było Pasowanie na Ucznia, którego dokonały: dyrektor szkoły, pani Elżbieta Żurawiecka oraz wicedyrektorki, panie Klaudia Śliwińska i Ewelina Paczkowska. Symbolicznym dotknięciem wielkim ołówkiem każdemu dziecku nadano tytuł pełnoprawnego ucznia.

Całość uświetniły występy przedstawicieli Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, którzy zaprezentowali przygotowane na tę okazję wiersze i piosenki. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodziny pierwszoklasistów, z dumą obserwujące swoje pociechy.

Uroczystość przebiegła w podniosłej, ale pełnej radości atmosferze, wypełnionej uśmiechami i entuzjazmem dzieci. Serdecznie gratulujemy naszym pierwszoklasistom i ich wychowawcom! Życzymy im, by nauka była pełna inspirujących przygód i przynosiła codziennie mnóstwo radości. Powodzenia w nowej szkolnej rzeczywistości! :)

• al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków