• Klocki Korbo w klasach 3a i 3b

     • W styczniu klasy 3a i 3b wzięły udział w lekcjach z wykorzystaniem klocków Korbo z programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”. Zabawa klockami odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Wspiera logiczne myślenie i kreatywność, pozwala zarówno na naukę „czytania” i postępowania zgodnie z instrukcjami, jak i projektowanie własnych budowli. Stwarza mnóstwo innych  rozwojowych możliwości, takich jak: kształtowanie myślenia twórczego i produktywnego, rozwoju mowy, procesów zapamiętywania i procesu rozumowania. Dzieci w atmosferze zabawy uczyły się kodowania, planowania i współpracy. [A.M.], [P.G]

     • Klasa 1a - Pierwsze spotkanie z klockami

     • W ostatnim czasie uczniowie klasy 1a wykorzystali na zajęciach klocki Korobo zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Dzieci w czasie zabawy odkrywały krok po kroku zasadę funkcjonowania tych niezwykłych klocków. Zabawa była tym ciekawsza, że nikt nie pracował według z góry ustalonego planu. No, ale jak eksperymentować, to eksperymentować na całego. [G.P], [M.S]

     • Klasa 3c - Mali konstruktorzy

     • W styczniu uczniowie klasy 3c, podczas zajęć z edukacji technicznej korzystali z klocków Korbo. Dzieci miały okazję poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać wyobraźnię konstruując ciekawe budowle według własnej inwencji twórczej. [J.K.]

     • Klasa 3e - Kreatywne zabawy

     • Klasa 3e korzystała z klocków Polydron, których atutem jest różnorodność kształtów. Uczniowie tworząc swoje budowle rozwijali również swoją kreatywność. [I.Ł.]

     • Klasa 3a - Profilaktyka zdrowotna

     • Klasa 3 A wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Zwalczania Grypy „Co zrobić, aby się nie zarazić?”, której celem jest zwrócenie uwagi dzieci na temat grypy, kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych. Dzieci utrwaliły zasady postępowania w razie kataru i gorączki. Bohaterami programu była chusteczka Hania, kropelka Krzyś, rąsia Radek, mydełko Monia oraz wirus Wincent. [A.M.]
     • W grudniu w klasie 3b

     • W grudniu klasa 3b uczestniczyła w warsztatach ,,Tańcowala igła z nitką" w MSH. Uczniowie mieli szansę sprawdzenia swoich zdolności krawieckich. Klasa obchodziła również Mikołajki oraz Wigilię klasową. Uczniowie miło spędzili ostatni miesiąc starego roku. [P.G.]

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa

     • Dnia 10 stycznia odbyły się w naszej szkole wybory do MRM. Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 12 lat i mieszkają na terenie Pruszkowa mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu. W komisji zasiedli przedstawiciele SU: Kuba Biel, Hela Szarwacka, Zosia Nawrocka i Bartek Krasnodębski. Chętni uczniowie mieli też mozliwość udzielenia wywiadu dla Pruszkowskiej Telewizji Kablowej, która odwiedziła naszą szkołę. Opowiadali czym dla nich jest samorządnosć i dlaczego warto brać udział w życiu lokalnej społeczności.

     • Podpisanie umowy na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 Pruszkowie

     • 5 stycznia 2023 r. Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z Zastępcą Konradem Sipierą podpisali umowę z przedstawicielami firmy Unihouse S.A. na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 Pruszkowie.Celem inwestycji jest rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku szkoły. Projekt zakłada podniesienie standardu wyeksploatowanego już budynku i jest odpowiedzią na pojawiające się potrzeby związane z demografią, potrzebami lokalowymi, doprowadzeniem do pełnego dostępu dla osób z niepełnosprawnościami oraz poprawą warunków akustycznych.

      W ramach zawartej umowy z firmą Unihouse S.A. zostaną przeprowadzone prace, dzięki którym dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły będą mogli korzystać m.in. z:

      • dodatkowych nowoczesnych sal dydaktycznych,
      • powiększonej świetlicy,
      • większego pokoju nauczycielskiego,
      • nowoczesnej biblioteki oraz stołówki z zapleczem kuchennym,
      • nowego i bezpiecznego placu zabaw dla zerówki,
      • przebudowanych pomieszczeń administracyjnych,
      • przebudowanego wewnętrznego patio,
      • przebudowanych szatni.

      Obiekt zostanie również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

      Powierzchnia pomieszczeń, które zostaną dobudowane to około 2600 m².

      Zmieni się również teren wokół szkoły. Wymieniona zostanie część ogrodzenia. Pojawią się nowe nasadzenia.

      Całkowity koszt inwestycji to 34 425 000,00 zł brutto.Na rozbudowę zostało pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 25 500 000,00 zł brutto.

      Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2024 r.

      https://www.pruszkow.pl

     • Od środy do środy, czyli od serca…

     • W grudniu 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Szczególne zainteresowanie akcją wykazała się grupa młodzieży z kl. VIIIB, która przekazywała ogłoszenia, pełniła dyżury przed lekcjami i w czasie długich przerw, przygotowywała paczki. Do tego zacnego grona wyjątkowo dołączyli uczniowie z kl. VA. Dzięki ofiarności wszystkich DOBROCZYŃCÓW przygotowaliśmy w sumie 18 paczek, które trafiły do właściwych rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2022 roku. Za bezinteresowną pomoc i życzliwość pięknie DZIĘKUJEMY. [I. W. Ś.]

     • Warsztaty w Karolinie z klasą 8d

     • Dnia pierwszego grudnia nasza klasa 8d wybrała się wraz ze swoją panią wychowawczynią
      Katarzyną Jakobielską oraz panią Justyną Szymańską do Karolina, do muzeum zespołu
      Mazowsze. Zwiedzaliśmy tam różne sale. Każda była poświęcona innemu regionowi Polski, jego
      strojom ludowym, instrumentom czy tańcom. W jednej z sal chętni mogli nawet spróbować
      odtworzyć jeden z ludowych układów tanecznych. Po zwiedzaniu mieliśmy zajęcia, na których
      każdy robił swoją ozdobę na choinkę. Spędziliśmy tam miło czas oraz rozszerzyliśmy swoją
      wiedzę na tematy ludowe. Jeszcze mocniej do nas dotarło, jak wiele dla przetrwania polskiego
      folkloru zrobiła nasza Patronka – Mira Zimińska -Sygietyńska. Wycieczka była udana :)

     • Jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole

     • Boże Narodzenie powraca znów jako zachwyt i piękno. Światło i radość z obecności Tego drugiego. Szczęście i poczucie wolności, że jesteśmy razem. Ta wielka radość przeniosła wydarzenia historyczne na scenę przedstawienia w naszej szkole. Uczniowie, rodzice zapatrzeni w wielkość Tej Miłości, która przyszła na świat aby nas umacniać na drodze naszego życia. Jasełka były ukazaniem walki między dobrem a złem. Nasi aktorzy, w sposób bardzo głęboki przedstawiły sceny rozmów między aniołami i diabłami.

      Dobro stoi zawsze wyżej.

      Muzyka , kolędy ,stroje, życzliwość dyrekcji, nauczycieli, rodziców, obecność telewizji TVP3 dnia 22 grudnia br. ubogaciły te chwile i zapisały piękną kartę w historii naszej szkoły. Celem i powołaniem człowieka jest iść. Chcemy tak czynić.

                                                                                               s. Alicja Pełszyńska

     • Laboratoria przyszłości - obwody elektryczne

     •  

      Na lekcjach fizyki uczniowie klas 8 przy użyciu zestawów elektronicznych zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości" konstruowali rozmaite projekty. Można było zbudować projekty takie jak: radio FM, playback, telegraf, muzyka sterowana głosem i dotykiem, śpiew ptaków,dźwięk wozu policyjnego, karetki.       [E.P.]

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa

     • 10 stycznia odbędą się w naszej szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. 

      Mogą wziąć w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły zamieszkujący Pruszków, którzy w dniu wyborów ukończyli 12 rok życia. Aby zagłosować, należy mieć przy sobie ważną legitymację.

      Kandydaci z naszej szkoły to:

      1. Zofia Radwańska

      2. Gabriela Grązka

      3. Natalia Ratajczyk

      4. Konrad Dymek

      5. Maria Nawrocka

      6. Julia Semerak

      7. Zuzanna Małecka

     • Klasa 2e - Świąteczne warsztaty szycia "IGŁA Z NITKĄ"

     • Nasi dzielni uczniowie wytrwale cały tydzień pracowali nad dokończeniem projektu z zeszłego tygodnia. W naszej klasie odbywały się warsztaty szycia. Na pierwszych zajęciach dzieci poznawały informacje na temat szycia, a jednocześnie pracowały w ogromnym skupieniu. Oto efekty. Każdy uczeń ma piękną filcową choinkę wraz z świątecznym magnesem na lodówkę.
      Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów za zaangażowanie i pracę podczas tych warsztatów. [P.Ch.P.]

     • Wielkie pasje małych ludzi

     • Wielkie pasje małych ludzi

      Moi kochani czwartoklasiści zaliczyli właśnie bardzo ważne publiczne wystąpienie.

      W ramach pracy domowej z języka polskiego musieli przygotować trzyminutową wypowiedź na temat swojej pasji. Na lekcji, wykorzystując przyniesione przedmioty, zdjęcia czy prezentacje opowiadali o swoim hobby.

      Okazało się, że dziewczynki głównie poświęcają swój wolny czas akrobatyce, malarstwu lub tańcowi. Chłopcy natomiast interesują się piłką nożną (grają w futbol, odwiedzają stadiony europejskich klubów piłkarskich, kolekcjonują breloczki, karty lub figurki), uprawiają sztuki walk, a także układają klocki Lego.

      Mogliśmy również usłyszeć muzykę na żywo i to na trzech różnych instrumentach: flet poprzeczny, ukulele i gitara. A dowiedzieliśmy się, że dwie kolejne osoby próbują oswoić saksofon.

      Skosztowaliśmy pysznych racuchów, jako dowodu na pasję kulinarną.

      Obejrzeliśmy przyrządy do czyszczenia konia.

      Dowiedzieliśmy się, jak wytapia się świece zapachowe, co, poza ciepłym posiłkiem, można zdobyć w górskich schroniskach, w jaki sposób tancerze i akrobaci nie pozwalają „zmarznąć’ rozgrzanym stawom skokowym, jakie grzyby i dlaczego warto zbierać, jak wygląda strój ochronny dla młodego motocyklisty, co to jest quilling, czyli zakręcony papier i co można z niego zrobić.

      Wszystkie opowieści były niezmiernie ciekawe, a ja byłam dumna z moich uczniów. Dziękuję Wam, kochani!

      Jak powiedział niemiecki filozof Hegel: „Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”, a ponieważ moi uczniowie maja pasje, jestem spokojna o przyszłość J

      [A.G]

       

      Zapraszam do obejrzenia zdjęć z prezentacji.

     • Betlejemskie Światło Pokoju

     • Prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tradycyjnie spotykamy się przy Urzędzie Stanu Cywilnego o godzinie 17:30, 16 grudnia 2022.

      Wydarzeniu towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z ZTL “Pruszkowiacy” oraz Grupami Artystycznymi z Miejskiego Ośrodka Kultury “Kamyk”.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „My unique Advent Calendar”

     • Tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia mogą różnić się w zależności od kraju, ale jest jeden zwyczaj znany już niemal na całym świecie – kalendarz adwentowy. Kalendarze ze słodyczami, drobnymi upominkami, zabawkami, a nawet kosmetykami wprowadzają nas dzień po dniu w magiczny nastrój i powalają odliczać dni do świąt. Jestem pewna, że nigdzie nie znajdziecie takich kalendarzy adwentowych, jakie zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły! Na konkurs językowo-plastyczny wpłynęło aż 50 wyjątkowych prac. Wszyscy zasłużyli na dyplom i wyróżnienie oceną celującą z języka angielskiego. Komisja konkursowa nie miała prostego zadania przy wyborze zwycięzców.

       

      Po długich obradach ogłaszamy werdykt:

      I miejsce - Gabriela Grązka kl. 6b,

      II miejsce – Zofia Kowalczyk kl. 6c,

      III miejsce – Julia Ginda kl. 7a.

      Jeszcze raz gratulujemy świetnych pomysłów i dziękujemy za przygotowanie przepięknych prac!

      [Nauczyciele Angielskiego]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych