• Sprzątamy groby naszych bohaterów i nie tylko...

     • Sprzątamy groby naszych BOHATERÓW:
      Oprócz tego, że porządkowaliśmy cmentarz, był to  fajny wspólny spacer z naszą wychowawczynią i kolegami z klasy. Podczas sprzątania była miła atmosfera. Nasza mobilizacja do działania i chęci doprowadziły do zgrania naszej grupy. Uważam, że to wyjście było udane i plan zrealizowany 😀. Dużo zebraliśmy śmieci i liści. W ten sposób wyraziliśmy swoją wdzięczność za wolną Polskę.

       

      Damian Petryk, 8d

      W dniach 13 i 19 października 2022 roku, osoby chętne z klasy 8d wybrały się na cmentarz w towarzystwie naszej wychowawczyni, pani Katarzyny Jakobielskiej posprzątać groby polskich  żołnierzy. Spędziliśmy przy tym przyjemnie czas oraz zrobiliśmy coś dobrego. Posprzątaliśmy również grób niemieckich i rosyjskich żołnierzy, naszych najeźdźców, ale ważne jest by znać historię i uczyć się wybaczać.

      Wiktoria Szewczak, 8d

      13 października 2022 roku  razem z naszą Panią wychowawczynią Katarzyną Jakobielską poszliśmy sprzątać groby żołnierzy, którzy oddali życie za ojczyznę w czasie II wojny światowej. W ten sposób chcieliśmy upamiętnić ich odwagę i honor. Czułem, że sprzątanie grobów to pozytywny uczynek. Chociaż w taki sposób mogliśmy wyrazić pamięć o bohaterach wojny i powstania warszawskiego.

      Dominik Mierzejewski, 8d

      Kotwica' Polski Walczącej ma 75 lat

     • XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II

     • W Katolickiej Szkole im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie w dniu 22.10.2022r. 6 osób z naszej szkoły brało udział w II etapie konkursu recytatorskiego na poziomie wojewódzkim. Czekamy na wyniki kto z uczestników przeszedł do finału.

      Oto nazwiska i imiona uczniów:

      1.Dawid Szumla – kl. II a

      2.Zuzanna Grązka – kl. III d

      3.Mata Ratajczyk – kl. IV b

      4.Maria Regner – kl. IV b

      5.Gabriela Grązka- kl.VI c

      6. Natalia Ratajczyk – kl. VI c

                  Dwudziesty Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej zakończy uroczysta gala występami laureatów w muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich- Plac Bankowy3).

      s. Alicja Pełszyńska

    • Konkurs biblioteczny Moje wspomnienia z wakacji
     • Konkurs biblioteczny Moje wspomnienia z wakacji

     • W dniu 21.10 został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny zorganizowany przez bibliotekę publiczną pt: " Moje wspomnienia z wakacji". 
      Pracownicy biblioteki mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzców! Postanowiono więc nagrodzić wszystkich uczestników i ich prace pamiątkowymi dyplomami, zakładkami oraz upominkami książkowymi. 
      Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki publicznej w filii nr 2, oraz do obejrzenia prac konkursowych w naszej galerii. 
      Gratulujemy wuczestnikom konkursu wygranych! [M.Ż]

     • Odznaczenie "Złotym Medalem za Długoletnią Służbę"

     • W dniu 18 października 2022 roku nasza koleżanka Grażyna Tyszko została odznaczona "Złotym Medalem za Długoletnią Służbę" nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ta piękna uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska. Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie, dziękujemy za jej pracę i życzymy wielu sukcesów.[K.P.]

    • Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Pruszków Paweł Makuch, zastępca prezydenta Pan Konrad Sipiera, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Dąbrowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.
      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrekcja szkoły Elżbieta Żurawiecka, Klaudia Śliwńska oraz Ewelina Paczkowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie.  [M.N]

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klasy 3a oraz 3b. Po wysłuchaniu programu przygotowanego przez uczniów głos zabrała dyrekcja szkoły, która podziękowała nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za ich codzienną pracę i zaangażowanie w kształcenie dzieci i młodzieży. 

     • Zapraszamy do udziału w konkursie bibliotecznym pt. "Książka na jesień"

     • Jaką książke polecisz na jesienne wieczory?

      Biblioteka szkolna organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem "Książka na jesień". Zapraszamy do udziału wszystkich młodych czytelników-fotografów. Czekamy niecierpliwie na Wasze prace! Przygotwałyśmy atrakcyjne nagrody. Wyróżnione prace będą zaprezentowane na wystawie, na stronie internetowej szkoły i na profilu na Instagramie. Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece i na naszym profilu na Instagramie  bibliotekasp3wpruszkowie .[M.S.M.]

     • Dzień tabliczki mnożenia

     • 7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Akcja była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na różne sposoby: były testy sprawdzające, tabliczka mnożenia na „matzoo”, tabliczki szczęścia , tabliczkowe kolorowanki.
      Wszyscy świetnie sobie poradzili i okazało się, że w naszej szkole jest wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
      Jeżeli ktoś ma jeszcze  ochotę to może pobawić się tabliczką mnożenia na stronach:
      https://www.tabliczkamnożenia.pl/
      https://www.matzoo.pl
      [B.Z.]
     • Dzień Jabłka

     • 29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili Światowy Dzień Jabłka.
      Tego dnia zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat witamin, które kryją jabłka i czy warto je spożywać. Wszyscy uczniowie zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłkami, które można było zjeść bądź wypić z nich sok. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, a także spopularyzowanie zalet tego owocu.
      Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie akcji w szkole. [P.Ch.]
     • Lekcja z ratownikiem

     • W dniu 20.09 dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach z ratownikiem medycznym. W czasie zajęć dzieci poznały zasady pierwszej pomocy. Usłyszeli wiele ciekawostek o pracy ratowników medycznych. Brały również udział w ćwiczeniach z fantomem.Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Pod koniec zajęć wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonane prace oraz dyplom.  [M.Ż], [B.W] 

     • PRZYTUL się do DRZEWA

     • Nasza szkoła (klasa 0-3) wzięła udział w kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, która polegała na przytuleniu się i otoczeniu miłością drzew!
      Dzięki temu drzewa  czuły się bezpieczne, a my sprawiliśmy, że takimi małymi czynami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!
      Drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji organizowanej przez strażników lasów  i przytuleniu się do drzewa pokazaliśmy mądrą postawę leśną, oraz zyskaliśmy coś dla samych siebie. [M.S.]
     • Spektakl ekologiczny „Najważniejsza lekcja”

     • 7 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba. Dzień ten został ustanowiony w celu zwiększenie zaangażowania w ochronę powietrza oraz wspierania działań służących poprawie jego jakości.

      Z tej okazji w dniu 29 września Miasto Pruszków zorganizowało specjalny spektakl ekologiczny dla uczniów klas 4 i 6, który miał za zadanie popularyzację wśród młodzieży potrzeby segregacji i recyklingu odpadów. Pokazał również, jak ważnymi kwestiami są ograniczenia niskiej emisji oraz dbałość o czystość powietrza [K.Ś.]

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ).  Święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi do nauki języków obcych.

      Co roku nasza szkoła włącza się w obchody EDJ. Na holu głównym pojawiła się kolorowa gazetka prezentująca ideę święta oraz ciekawostki językowe. Uczniowie mogli spróbować „połamać sobie język” czytając łamańce językowe i rymowanki w różnych językach. Była to doskonała okazja do dyskusji podczas lekcji angielskiego na temat korzyści płynących z nauki języków obcych lub przypomnienia z uczniami nazw państw europejskich, ich flag lub charakterystycznych miejsc. Najmłodsi poznali pytanie „Where are you from…?, a najbardziej ucieszyli się, gdy w piosence, wśród wielu innych krajów, nagle pojawił się ich własny – Poland.

      Wrzesień tego roku wiązał się również ze zmianą na tronie Wielkiej Brytanii. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace dotyczące życia i panowania Królowej Elżbiety II, które zostały zaprezentowane w formie gazetki szkolnej, upamiętniając tą historyczną postać.                          [Zespół nauczycieli języków obcych]

     • Międzyszkolne zawody przełajowe - sztafetowe

     • W piątek 23.09.22r w Parku Potulickim odbyły się zawody przełajowe- sztafetowe. Naszą szkołę reprezentowali dziewczynki i chłopcy z klas  4-6 w kategorii dzieci. Uczniowie spędzili miło czas, zebrali potrzebne doświadczenie na kolejne starty w zawodach. Walczyli o jak najlepsze miejsca z uśmiechem na twarzy. Wszyscy zawodnicy wrócili do szkoły bez kontuzji. [A.Z.]

     • AKCJA „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

     • Nasza szkoła uczestniczy w nowej akcji Lidla dedykowanej polskim szkołom -"Szkoły Pełne Talentów". Akcja rozpoczyna się 5 września 2022 r. i polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą otrzymywać klienci sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy - za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Zebrane w ten sposób Talenciaki można przekazać wybranej szkole w formie fizycznej lub elektronicznej (aktywując na stronie lidl.pl/Szkoly kod numeryczny lub skanując smartfonem kod QR i przypisać je wybranej szkole). Kupony można również przynosić do szkoły i wrzucać do żółtych pudełek wystawionych w naszej szkole: na szatni A, w bibliotece szkolnej oraz w gabinecie wicedyrektrów ( pokój nr 18).

       

      Zgromadzone Talenciaki będziemy wymieniać na nowoczesne wyposażenie szkoły. Dodatkowo każdy zarejestrowany Talenciak to los w Wielkiej Szkolnej Loterii - przed nami 6 losowań, w których jest do wygrania m.in.: kompletnie wyposażona pracownia informatyczna, monitory interaktywne, podłogi multimedialne lub boty edukacyjne.

       

      Im więcej nauczycieli, uczniów, rodziców, przyjaciół i znajomych włączy się w akcję „ Szkoły Pełne Talentów” i pomoże w zbieraniu Talenciaków dla naszej szkoły, tym więcej nagród uda się odebrać. Akcja trwa do 15 listopada.

    • Konkurs na projekt LOGO projektu Gminnego "EKOPRUSZKÓW" dla klas 4 i 5 szkoły podstawowej
     • Konkurs na projekt LOGO projektu Gminnego "EKOPRUSZKÓW" dla klas 4 i 5 szkoły podstawowej

     • Konkurs trwa od 23.09.2022 r. do 14.10.2022r. i przebiega dwuetapowo.

      Pierwszy etap – etap szkolny trwa od 23.09.2022 r. do 7.10.2022 r.

      Drugi etap – etap międzyszkolny trwa od 7.10.2022 r. do 14.10.2022 r.

       

      Projekty logo należy wykonać w formacie A4 i przynieść pracę do mnie do sali 14.

      Poniżej cały regulamin konkursu.

      Zapraszam do udziału.

      Anna Pajdosz

       

       

       

      REGULAMIN KONKURSU NA LOGO GMINNEGO PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

      POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PRUSZKOWA

      „EKOPRUSZKÓW”

       

      Organizator konkursu:

      Organizatorem konkursu na opracowanie logo gminnego projektu „EKOPRUSZKÓW” jest

      Szkoła Podstawowa nr 9 w Pruszkowie.

      Cel i przedmiot konkursu:

      Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla gminnego

      projektu. Logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych, reklamowych,

      promocyjnych.

      Konkurs trwa od 23.09.2022 r. do 14.10.2022r. i przebiega dwuetapowo.

      Pierwszy etap – etap szkolny trwa od 23.09.2022 r. do 7.10.2022 r.

      Drugi etap – etap międzyszkolny trwa od 7.10.2022 r. do 14.10.2022 r.

       

      Warunki uczestnictwa w konkursie:

      W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 4. i 5. wszystkich pruszkowskich szkół

      podstawowych, które przystąpiły do realizacji projektu.

      Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu tylko indywidualnie.

      Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt. Uczestnictwo w konkursie jest

      jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej

      nr 9 w Pruszkowie. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków

      konkursu.

      Forma prezentacji pracy konkursowej:

      Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania:

      reklama, Internet, pisma, ulotki, powinna więc być to praca płaska. Prace można wykonać

      ręcznie lub korzystając z technik komputerowych.

       

      Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:

      Na formacie A4 należy przedstawić znak graficzny łatwo identyfikowany z gminnym

      projektem ekologicznym. W swojej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.

      Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:

      ▪ być czytelne i łatwe do zapamiętania,

      ▪ wzbudzać pozytywne emocje.

      W pierwszym etapie konkursu (etapie szkolnym) wyłonione zostają trzy najlepsze prace.

      Prace należy składać, podając:

      ▪ imię i nazwisko ucznia wykonującego pracę,

      ▪ klasę uczestnika,

      ▪ szkołę uczestnika konkursu.

       

      Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu,

      nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej. Prace dostarczone po terminie nie będą

      oceniane.

      Organizator nie zwraca prac.

      Kryteria oceny prac konkursowych:

      Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

      ▪ oryginalność znaku,

      ▪ łatwość zapamiętywania,

      ▪ czytelność i funkcjonalność projektu,

      ▪ estetyka wykonania projektu.

       

      Ocena prac konkursowych:

      Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, w składzie:

      ✓ Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Pruszkowie

      ✓ gminny koordynator projektu „EKOPRUSZKÓW”

      ✓ przedstawiciel Rady Pedagogicznej (nauczyciel plastyki i informatyki)

      Rozstrzygnięcie konkursu:

      W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.

      Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Planowana data ogłoszenia wyników 14.10.2022 r.

       

      Anna Maleszewska - Gminny koordynator projektu

      Anna Pajdosz – Szkolny koordynator projektu „EKOPORUSZKÓW”

     • Narodowy Dzień Sportu - Otwarta Pruszkowska Liga Judo o Puchar Prezydenta Pruszkowa

     • W dniu 18 września odbyły się zawody zorganizowane przez UKS Ulisses Team Pruszków oraz Szkolę Podstawowa nr 3 w Pruszkowie w ramach Narodowego Dnia Sportu -Otwarta Pruszkowska Liga Judo o Puchar Prezydenta Pruszkowa. Na zawodach obecna była również Dyrekcja szkoły -  Pani Elżbieta Żurawiecka oraz Pani Klaudia Śliwińska. Zawody miały charakter szkoleniowy. Celem zawodów było podniesienie poziomu sportowego dzieci trenujących judo, wdrażanie do aktywności fizycznej oraz promocja zdrowego stylu życia. W zawodach udział wzięło 90 zawodników zrzeszonych w klubach z Pruszkowa, powiatu pruszkowskiego oraz z Warszawy. Zawody otworzył Prezydent Pruszkowa Pan Paweł Makuch. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci słodyczy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali również puchary. Relację z imprezy przeprowadziła Pruszkowska Telewizja Kablowa Zawody zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Pruszków. Gratulacje dla wszystkich uczestników !!![P.P.]

      Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie:

      1. Zuzanna Grązka – 1 miejsce
      2. Konrad Barczak – 1 miejsce
      3. Helena Osojca – 1 miejsce
      4. Zuzanna Sekular – 1 miejsce
      5. Tomasz Toporowski – 2 miejsce
      6. Bartosz Polański – 2 miejsce
      7. Aleksander Kulawiak – 2 miejsce
      8. Adam Jóźwik – 2 miejsce
      9. Leon Hyjek – 3 miejsce
      10. Jakub Polański – 3 miejsce
      11. Maciej Chwałek – 3 miejsce
      12. Ania Bociarska – 4 miejsce
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych