• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

     • 3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dnia Świadomości Autyzmu.
      Miało to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

      W tym dniu w naszej szkole odbyły się występy wokalne klas  integracyjnych z poziomu 0-3.
      Dzieci z poziomu każdej klasy śpiewały wcześniej przygotowane piosenki.
      Ponadto została zorganizowana kawiarenka, dochód z której zostanie przeznaczony na atrakcje dla klas integracyjnych.
      Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. [M.S.]

     • III Zawody pływackie dla dzieci ze spektrum autyzmu

     • 4 kwietnia na Miejskiej Pływalni Kapry odbyły się III Zawody pływackie dla dzieci ze spektrum autyzmu. Zawody "AUTYZM NA FALI" to coroczna inicjatywa Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem "Przylądek" mająca na celu podnoszenie świadomości społecznej w temacie autyzmu. Honorowym Patronatem imprezę objął Paweł Makuch Prezydent Pruszkowa. [K.Ś.]

     • DROGA DO EMAUS- montaż słowno- muzyczny

     • W Wielką Środę w naszej szkole młodzi aktorzy ukazali dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom montaż słowno -muzyczny  „Droga do Emaus”. Uwaga! Uwaga! Pierwsze słowa Anioła zapowiedziały cud, który można zobaczyć  przez wiary okulary. W tle uczniowie idący do Emaus i chór śpiewający pieśni. Muzyka płynąca z klawiszy fortepianu i ze strun skrzypiec prowadziła nas do głębi spotkania z Tym do którego mówimy Panie.

      W drodze do Emaus on nas dłonią szczodrą uświęcił nadzieją, że nam serce pękło. Przychodzimy po to, żeby czynić  dobro, przychodzimy po to, aby tworzyć piękno.

      Całe nasze życie jest drogą do Emaus. Wyrażam wdzięczność wszystkim którzy przyczynili się do budowania dobra  w sercach innych i w naszej szkole.

       

      s. Alicja Pełszyńska

     • 21 marca 2023 r. – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Przypominamy, że w ostatni wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołu Downa. Jest to święto, które zostało ustanowione w 2005 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Nasi wolontariusze kolejny raz aktywnie przyłączyli się do akcji, która polegała na założeniu skarpetek nie do pary
      w różnych wesołych kolorach. Pragnęli oni wyrazić w ten sposób swoją solidarność  z osobami, które powinny być bardziej kochane. Niektórzy przygotowali również plakaty informacyjne. Dziękujemy za Wasze postawy!

      [I.W.Ś.]

     • Warsztaty z przedstawicielami komendy Stołecznej Policji w klasach pierwszych

     • Dnia 28 marca odbyły się warsztaty z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji. Tego dnia uczniów zerówki i klas pierwszych odwiedził sierżant Borsuk, maskotka Komendy Stołecznej Policji.
      Borsuk rozmawiał z dziećmi o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Podczas spotkania przyjaciel borsuk przypomniał dzieciom jak bezpiecznie bawić się i zachowywać, a także jak unikać zagrożeń.
      Uczył także: Jak prawidłowo wezwać służby? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Kto to jest nieznajomy i jak się zachować, kiedy nas zaczepia? Jak zachować się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak taką pomoc wezwać?
      Taką lekcję z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.

      [G.P.]

     • Kiermasz Wielkanocny

     • „Kiermasz Wielkanocny” to tradycyjne wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 3. Na głównym korytarzu rozstawione było stoisko z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem i wypiekami domowymi. To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty i poczucia tożsamości.

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działania zespołu do spraw promocji szkoły. Składamy najserdeczniejsze podziękowania dyrekcji szkoły oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. [P.Ch.]

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Pierwszy Dzień Wiosny, to dzień inny niż wszystkie! Tradycyjnie w tym dniu, żegnamy ponurą zimę, a witamy radosną wiosnę!
      W tym roku szkolnym, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny miał miejsce występ klasy 1c i 3e. Szkolna telewizja TV Czwórka przedstawiła relację z różnych zakątków kraju w poszukiwaniu wiosny. Uczniowie byli świadkami "sądu" nad zimą, która wyrządziła wiela zła i została wypędzona. Na koniec przedstawienia mogliśmy się dowiedzieć jak obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny w innych krajach.

      [M.P.], [I.Ł.]

     • 14 marca - Światowy Dzień Liczby Pi

     • Światowy Dzień Liczby Pi (π) to święto obchodzone 14 marca, ponieważ data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym Polski. W naszej szkole również pamiętaliśmy i świętowaliśmy.

      [B.Z.]

     • Klasa 3a - Bakterie wokół nas

     • Uczniowie klasy 3a wykonali ciekawe plakaty o bakteriach, z którymi styka się każdy z nas. Poznali bakterie pożyteczne i te, które wywołują różne choroby. Podczas wykonywania prac mogli uświadomić sobie jak ważna jest dbałość o czystość i higienę.
      [A.M.]
     • Klasa 1b - odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola "Tuptuś"

     • W ramach adaptacji dzieci 6-letnich do warunków szkolnych 28 marca odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola "Tuptuś".
      Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą i p. Beatą Żebrowską wprowadzili przedszkolaków w szkolny świat. Dzieci zwiedzały szkołę, odwiedziły min. stołówkę, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz klasopracownię numer 27. W klasie zapoznały się z uczniami klasy 1b, zobaczyły co znajduje się w klasie: ławki, krzesła, zieloną tablicę oraz tablicę interaktywną.
      Zapoznały się z jej działaniem, sposobem korzystania. Mogły zobaczyć na czym polega ciekawa nauka i poznawanie świata liter i liczb.
      Goście otrzymali upominki- odblaskowe zawieszki i medale SPnr 3.
      Od przedszkolaków otrzymaliśmy podziękowanie i upominki dla uczniów klasy 1b - dwie gry.
      Uczniowie klasy 1b sprawdzili się w roli gospodarzy i w sposób bardzo odpowiedzialny zaopiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami.
      [A.F.] [B.Ż.]
     • Klasa 2c,2d - Wycieczka do Karolina

     • Dnia 22 marca klasy 2C i 2D wybrały się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. „Kompanija wesoła” to warsztaty muzyczne, w których wzięli udział uczniowie. Artysta zespołu Mazowsze poprowadził niezwykłą lekcję. Dowiedzieliśmy się jak wzmacniać głos oraz jak ważny podczas śpiewu jest oddech. Nauczyliśmy się ludowej piosenki :”Polka Tramblanka”, do której zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych. „ Wielkanoc na ludowo” to kolejna ciekawa lekcja. Poznaliśmy zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi oraz wykonaliśmy oryginalne ozdoby świąteczne inspirowane sztuką ludową. [M.D], [J.W]

     • Klasa 3e - Kolejowe ABC

     • .Klasa 3e zdobyła wyróżnienie w konkursie "Bezpieczny Kierunek" organizowanym przez TVP ABC w ramach kampanii kolejowe ABC. Nagrodą była lekcja z Rogatkiem poświęcona bezpieczeństwu na torach. Na długo zapamiętamy spotkanie z Rogatkiem, który dostarczył nam niesamowitych przeżyć. [I.Ł]

     • Spotkanie z Panem Arturem Świerczem

     • Dwudziestego marca w naszej szkole przebywał  Pan Artur Świercz, radny powiatu pruszkowskiego, pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych. To wyjątkowy gość, który opowiedział uczniom nie tylko o swojej pracy, lecz także poruszył kwestie dostępności przestrzeni publicznych dla osób z niepełnosprawnościami.  Działacz skupia się głównie na tym, jak dane bariery, przeszkody można pokonać. I zaraża wszystkich swoim optymistycznym podejściem.  Pan Artur  łamie bariery, obala mity i niszczy stereotypy. Odpowiadając na pytania dociekliwych, zdradził słuchaczom, jakie są jego pasje i hobby. Spotkanie było świetną okazją do uświadomienia sobie, z jakimi trudnościami życia codziennego muszą radzić sobie ludzie niepełnosprawni.

      [U.T.]

     • Rekolekcje wielkopostne z udziałem dzieci…

     • Życie to ciągła zmiana miejsc. Obserwowane z boku, mogłoby przypominać morze z nadbiegającymi falami. Rozmaite zjawiska, wydarzenia, mody, prądy i pojedynczy ludzie wznoszą się coraz wyżej. Dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii brały udział w rekolekcjach prowadzonych przez o. Łukasza z Zakonu Braci Mniejszych OFMCap. Pojednanie z pięknem Chrystusa jest tak kluczowe w procesie dojrzewania duchowego. Ojciec rekolekcjonista zwracał uwagę , aby czynić rzeczy piękne i nie wstydzić się swojej wiary. Jak tłumaczył św. Jan od Krzyża: „Bóg jest niczym słońce wznoszące się nad duszami, gotowe do rozmowy”. Wiara jest sposobem istnienia, a dokładniej mówiąc, dojrzewaniem duszy ku Prawdzie. Niech spotkanie z Chrystusem w czasie tych świętych dni naznacza życie młodych serc radością i pokojem. W eucharystycznych słowach Jezusa znajdujemy dowód na wyznanie miłości, którą powinniśmy żyć: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!

      Wszystkim kapłanom, nauczycielom ,katechetom, rodzicom wyrażamy wdzięczność i ogarniamy serdeczną modlitwą. Niech Bóg obficie błogosławi.

      s. Alicja Pełszyńska SJE

     • Warszawska Syrenka etap gminny konkursu

     • W dniu 06.03.2023 w szkole Azymut w Pruszkowie odbył sie etap gminny 46.Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka 2023. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3: Zofia Micek, Juliusz Shnoda, Zuzanna Grązka, Gabriela Grązka zaprezentowali przygotowane utwory. Dziękujęmy wszystkim za włożony wysiłek i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. [M.S]
     • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON

     • 23 marca uczniowie klas 2-3 zainteresowani matematyką, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON. Konkurs ten miał formę testu, składającego się z pytań zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.
      Każde dziecko, które wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” otrzyma dyplom uczestnictwa, niezależnie od uzyskanego wyniku.
      Dla najlepszych organizator przewidział dyplomy oraz nagrody książkowe.
      Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki! :) [K.Ś.]
     • I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW SPORTOWYCH DLA KLAS III

     • 17marca reprezentacja klas 3 z naszej szkoły brała udział w grach i zabawach sportowych organizowanych przez SP4 w Pruszkowie.
      W zawodach wystartowały reprezentacje siedmiu pruszkowskich Szkół, które uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Każda konkurencja dawała dzieciom dużo radości, satysfakcji, w każdej z nich można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, szybkość reakcji. Nie zabrakło także dobrej zabawy i uśmiechu dzieci.

      Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały słodkie upominki i dyplomy zaś te, które znalazły się na podium dodatkowo puchary. Naszej drużynie, która składała się z reprezentacji klasy 3d (Bonisławska Joanna, Bala Zofia, Drabarek Dorota, Grązka Zuzanna, Gwardecki Jan, Karolak Oskar, Kowalski Miłosz, Pestka Antoni) i 3e ( Maja Stefaniak, Iga Szostak, Weronika Ludwiczak, Maja Misiewicz, Nikita Wiśniewski, Tymon Kozłowski, Mateusz Kulka, Bartosz Kęska) udało się wywalczyć II miejsce! Gratulujemy! Brawo za walkę i sportową postawę dla całej drużyny! Naszym sportowcom życzymy dalszych sukcesów. [K.Ś.]
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych