• Klasa 5a, 5b, 5c - Zapraszamy na wycieczkę do Afryki

• 08.03.2024 08:43
      • Wiedzę o Afryce zdobytą w trakcie omawiania „W pustyni i w puszczy” moi uczniowie z klas 5a, 5b i 5c wykorzystali do opracowania plakatu reklamowego zachęcającego do udziału w wycieczce szlakiem Stasia i Nel.
        Pracując w grupach musieli zaprojektować i stworzyć folder zawierający mapę Afryki z zaznaczonym Nilem oraz szlakiem wędrówki bohaterów, informacje o florze, faunie oraz zjawiskach typowych dla tego kontynentu, a także wiadomości o środkach transportu i grożących turystom niebezpieczeństwach.
        Kreatywność moich uczniów była ogromna, powstały niezwykłe prace. Niestety na niektórych pojawiły się błędy, nie tylko ortograficzne, ale także merytoryczne. Dlatego w każdej z klas wspólnie ocenialiśmy prace, wskazując jego mocne i słabsze strony, po czym wybraliśmy najlepszy.
        Przy okazji zrealizowaliśmy elementy doradztwa zawodowego – uczniowie ustalali, jakie kompetencje musi posiadać ktoś, kto pracuje w biurze reklamowym.
        [A.G.]