• Klasy 6a, 5e oraz reprezentanci klas 8a i 8b w gospodarstwie agroturystycznym Cuda i Wianki w Kicinach

• 18.09.2023 10:35
      • Klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Iloną Wojtkowiak-Ślepecką i p. Martą Górecką, 5e z wychowawczynią p. Katarzyną Kołodziejczyk- Wincewicz i p. Pauliną Kopczyńską oraz reprezentanci klasy 8a i 8b pod opieką p. Olgi Rau 8 września odwiedziły Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.
        Celem wycieczki była integracja klas, odkrywanie sekretów polskiej wsi i mazowieckiego folkloru. W minizoo dzieci karmiły konie, kuce, kozy, króliki. Dużą atrakcją były przyjaźnie nastawione alpaki, które pozwalały się głaskać. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których poznali pyszny przepis i nauczyli się przyrządzać kluski śląskie. Brali również udział w warsztatach mydlarskich, w ramach których wykonali ekologiczne mydełka. Dzieci spróbowały swoich sił w grze terenowej oraz miały możliwość przejażdżki wozem przez lasy i pola mazowieckiej wsi. Ostatnią atrakcją było pieczenie kiełbasek.
        Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Pruszkowa. [P.K.], [M.G.], [I.W.Ś.], [K.K.W.], [O.R.]