• Klasa 2c i 3a - wycieczka do Torunia

• 15.10.2021 16:02
          • Dnia 20 września 2021 r. uczniowie klas IIc i IIIa wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Wizytę w mieście zaczęli od oglądania Krzywej Wieży. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe opowieści i legendy dotyczące spotykanych zabytków. Spacerując malowniczymi uliczkami uczniowie widzieli: dom Mikołaja Kopernika, Katedrę, rynek Starego Miasta, ratusz i pomnik Mikołaja Kopernika. Podczas wędrówki ciekawymi atrakcjami były figurki: osiołka, pieska i fontanna z żabkami.

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne przygotowanie i wypiekanie przez uczniów pierników, zgodnie z tradycyjną recepturą. Zajęcia w Żywym Muzeum Piernika prowadził piekarz, który porozumiewał się z uczniami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej. Na zakończenie wycieczki wszyscy zjedli obiad oraz kupili pamiątki.

To była udana wycieczka. [G.P.]

• Klasa 2a - Dzień bez Samochodu także u nas

• 15.10.2021 15:59
          • Klasa 2a włączyła się w międzynarodową kampanię proekologiczną „Dzień bez Samochodu”, której celem jest propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego.
            Uczniowie podczas lekcji przekonywali się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Dzieci obejrzały film edukacyjny, rozwiązywały krzyżówkę oraz wykonały piękne prace plastyczne. [A.M.]

• Lekcja w kinie - Klasy 0-III

• 15.10.2021 15:57
          • Dnia 22 września 2021 r. uczniowie klas 0 – III byli na „Lekcji w kinie”, która odbyła się w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Lekcja pt: „Raz, dwa, trzy – klikasz ty” dotyczyła bezpieczeństwa w Internecie. Wiedza ta jest szczególnie istotna dla naszych uczniów, którzy często korzystają z dobrodziejstw Internetu nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, jakie ze sobą niesie.

Lekcja nie tylko pokazała uczniom jakie fantastyczne możliwości daje Internet, ale też nauczyła, że nie wszystko co piszą w Internecie musi być prawdą. Ostrzegała także przed cyberprzemocą. Pozwoliła zrozumieć jak wielką krzywdą jest hejt w sieci.

Jak zawsze lekcję zakończył pokaz filmu pt: "Mój przyjaciel Ufik". Film opowiadał o małym Willy, który przez przypadek trafia na niezwykłą planetę, na której poznaje Ufika.

Film tak zaciekawił uczniów, że organizatorzy otrzymali głośne brawa. [P.Ch.]

• Spektakl Ekologiczny dla klas I-III

• 15.10.2021 15:56
          • W tym roku szkolnym po raz drugi 7 września obchodzony jest z inicjatywy ONZ, Międzynarodowy Dzień Czystego powietrza dla błękitnego nieba, w celu zwiększenia zaangażowania w ochronę  powietrza oraz wspieranie działań służących poprawie jego jakości.
            Z tej okazji uczniowie klas I-III brali udział w spektaklu ekologicznym jednego z najsłynniejszych  fragmentów „Baśń z 1001 nocy”- „Aladyn na ratunek światu” realizowanym przez Krakowskie Biuro Promocji sztuki.
            Uczniowie z entuzjazmem i zaciekawieniem oglądali przedstawienie które było niezwykle pouczające i wesołe jednocześnie. [P.Ch]

• Klasa 1e - Jesienne inspiracje

• 15.10.2021 14:51
          • Uczniowie klasy I e wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się do pobliskiego parku na lekcję przyrody, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody.

Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody a podczas edukacji plastycznej mogliśmy  wykonać piękne baletnice z liści a także przybliżyć się do techniki plastycznej jaką jest kalkowanie.Jesień jest pełna inspiracji plastycznych a klasa I e z chęcią będzie tworzyła małe dzieła sztuki. [P.Ch.]