• Biblioteka poleca


        •  

          "W co się bawić. Cuda na kiju. Gry i zabawy na świeżym powietrzu"

          Jo Schofield i Fiona Danks

           

           

                       Niewielka książeczka wydana przez Grupę Wydawniczą Foksal inspiruje do wyruszenia na poszukiwanie przygód. A przygoda może czekać tuż tuż, za rogiem, wystarczy wyjść do parku, na łąkę, na podwórko, znaleźć patyk i puścić wodze fantazji. I wtedy ten niepozorny patyk stanie się czarodziejską różdżką wróżki, mieczem do walki z groźnymi smokami, szamańskim łapaczem snów, karmnikiem dla ptaków. "Cuda na kiju" opisują szereg rzeczy, które można zrobić z dużymi kijami, małymi patyczkami, z suchymi patykami znalezionymi na ziemi lub świeżo uciętymi zielonymi gałązkami drzew i krzewów. Bardzo polecamy tę książeczkę, nie mamy jej jeszcze na półkach szkolnej biblioteki, ale chcemy zwrócić na nią uwagę młodych czytelników i ich rodziców.                                          

                             

           

           

          Od kilku dni na półkach naszej biblioteki gości druga część powieści
          Bartosza Szczygielskiego pt. „Wskazówki. Paradoks”. Mamy dwa egzemplarze książki opatrzone autografami autora.

          Główny bohater, Maks, rusza na pomoc swojej przyjaciółce, Marcie, która została porwana w bardzo tajemniczych okolicznościach. I choć obiecał sobie,
          że będzie trzymał się z dala od wszelkich niewytłumaczalnych zjawisk rusza na ratunek bez wahania. Czy zdoła jej pomóc, skoro zegarek od pradziadka jest zepsuty?

          Zapraszamy do wypożyczeń.

           

           

          Andrzej Maleszka

          „Magiczne Drzewo”

          „W dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przeszła straszliwa burza. (…) Trzeciego dnia piorun uderzył w olbrzymi stary dąb rosnący na wzgórzu. Drzewo pękło i runęło na ziemię. (…) Nie był to zwyczajny dąb.
          Było to Magiczne Drzewo. 
          Miało w sobie ogromną, cudowną moc.
          Lecz wtedy nikt o tym nie wiedział.”

          „Czerwone krzesło” jest pierwszą powieścią z serii o Magicznym Drzewie. Historia pełna jest przygód, niebezpiecznych zwrotów akcji, magii,
          niemal każda strona obfituje w zaskakujące sytuacje i zwroty akcji.

          W szkolnej bibliotece czekają na Was, Drodzy Czytelnicy
          wszystkie części serii o Magicznym Drzewie.
          Zapraszamy!

           

           

           

           

          „Blondynka na Orinoko”

          Beata Pawlikowska

          „Dwa miesiące samotnej wyprawy przez Amazonię w Ameryce Południowej. Mój plan był prosty: przedostać się po rzekach do Orinoko w Wenezueli przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Półtora tysiąca kilometrów przez dżunglę. Czółnem, statkiem, motorówką wojskową z małpą na pokładzie i innymi przypadkowymi. Wśród tajemniczych głosów tropikalnej puszczy, przez zagubione na końcu świata wioski i nieoczekiwane zdarzenia.

          Wielka przygoda!”

          Książka czeka na czytelników w szkolnej bibliotece. Zapraszamy!

           

          Bartosz Szczygielski, autor poczytnych powieści kryminalnych, w swojej najnowszej powieści pt. „Wskazówki” zwrócił się do młodych czytelników. Pisarz zaprasza nas do świata trzynastoletniego Maksa, zwyczajnego chłopca, warszawiaka, którego życie, za sprawą tajemniczego zegarka i kilku zbiegów okoliczności, dosłownie staje na głowie. Autor porywa czytelników w pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji podróż w czasie. Aż trudno uwierzyć, że wszystko dzieje się w ciągu zaledwie jednego dnia, który, dzięki magicznym właściwościom zabytkowego czasomierza, przeżywamy wraz z Maksem wciąż na nowo. Czy Maksowi uda się wykaraskać z tarapatów, w które wpadł decydując, że jedyny raz nie pójdzie do szkoły? Czy znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytania o przeszłość rodziny? O tajemnicze postaci prababci i dziadków, których chłopiec nigdy nie poznał? Czy przygoda pomoże zbliżyć się Maksowi i jego tacie, samotnie wychowującemu syna? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, a jednocześnie świetnie się bawić, sięgnijcie po „Wskazówki”.

          Dla starszych czytelników:

          Adam Wajrak „Wilki”

           

          Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. Nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku i poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska. Trzymał ją spokojnie, ale bardzo stanowczo. Trzymał i patrzył mi w oczy swoimi brązowymi ślepiami, jakby chciał zapytać: „I co teraz, koleżko?”

           

          Adam Wajrak zaprasza do świata wilków. Autor snuje opowieść o wspaniałych zwierzętach, ale też o tym, jak niesprawiedliwie i okrutnie wilki były traktowane przez ludzi. Dlatego opowieść ta jest z jednej strony fascynująca, a z drugiej smutna i zawstydzająca. Poznajmy wilki, zrywając z wyobrażeniem o krwiożerczej bestii. Poznajmy wilki, żeby już nigdy nie dopuścić do tego, by działa się im krzywda z rąk ludzi.

           

          Zapraszamy najmłodszych czytelników do Zielonego Lasu. Poznajcie jego sympatycznych mieszkańców: Królika, Rudzika, Jelenia, Niedźwiedzia, Wiewiórkę, Żółwia oraz tytułową bohaterkę Popielicę. Życie zwierząt w lesie upływa spokojnie, ktoś mógłby powiedzieć, jest nudne, aż pewnego lata zaczynają w ich domach dziać się dziwne rzeczy… Mała Popielica nie może spać. Co się stało? Dlaczego mały gryzoń zmaga się z bezsennością? Jak temu zaradzić? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania przeczytajcie „Siedem łóżek malutkiej Popielicy”.

          Ciepła opowieść Susanny Isern opatrzona przepięknymi ilustracjami Marco Soma czeka na najmłodszych czytelników na półce szkolnej biblioteki. Zapraszamy!

           

          „Hej, Jędrek. Kłopoty z dziewczynami”

           

          ”Dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę. Przynajmniej według Jędrka i jego kumpli: Witka, Grubego i Karoli. A ponieważ z podziwu godną łatwością pakują się w tarapaty, na brak atrakcji nikt nie może narzekać.”„Niespodziewany przyjazd uczniów z Włoch tuż przed zabawą karnawałową elektryzuje całą szkołę. Wśród gości są piękna Sofia i prawdziwy pożeracz serc, Paolo. Amor nie zamierza próżnować- jego strzały będą siać spustoszenie w otoczeniu Jędrka. Trafiona zostanie nawet siorka, pieszczotliwie zwana Wyjcem.

           

           

           

           

          Czy sprawdzi się powiedzenie, że w miłości jest jak na wojnie?”

           

          „Hej, Jędrek to seria dla czytelników szukających wciągającej akcji, nieszablonowych bohaterów i szalonego humoru!” Polecamy, książki czekają na Was, Drodzy Czytelnicy w szkolnej bibliotece.

           

           

          NOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

           

          NIESAMOWITA NATURA

          MITY I STEREOTYPY”

          Linh Dao &Pavla Hanackova

           

          „Czy lis to naprawdę przebiegły złodziej? A niedźwiedź to postrach lasu? Czy struś rzeczywiście jest tchórzem, który chowa głowę w piasek? Na pewno znasz więcej takich porównań. Udowodnimy, że nie wszystkie są prawdziwe! Czarny kot, który zajdzie Ci drogę nie zapowiada pecha. I kto powiedział, że słonie boją się myszy?

          Wyruszymy na wycieczkę po świecie natury! Myślisz, że o zwierzętach wiesz wszystko? Przekonasz się, że nie wszystko jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać… Wspólnie dowiemy się, co jest rzeczywiście prawdą, a co mitem!”

           

          „Draka Ekonieboraka”

          Emila Dziubak    Eliza Saroma- Stępniewska   Iwona Wierzba

          „ Ekonieborak zaprasza was do swojego świata.
          Podróżuje w nim terenówką,
          robi zakupy i pranie, gromadzi śmieci, ogląda telewizję i korzysta z komputera przy włączonym świetle. Ekonieborak mieszka wśród nas, może jest twoim krewnym, sąsiadem, może ty sam niekiedy zachowujesz się podobnie do niego?
          Każdy z nas popełnia ekologiczne grzechy.
          Profesor Sumienie liczy na to,
           że dokona się w nas EKOprzemiana!

          Pośmiejmy się- my dorośli- z samych siebie!

          Pozwólmy dzieciom pośmiać się z dorosłych!

          Życzymy wszystkim małym i dużym czytelnikom wspaniałej zabawy!”

          Autorki

          Kolejne tomy z serii
           „Dziennik cwaniaczka”.

           

          „Gregowi Heffleyowi zawsze okropnie się spieszyło do tego całego dojrzewania. Dobra, ale czy dojrzałość w ogóle ma jakiś sens? Raz że dziewczyny robią się nie do zniesienia, a dwa że Rowley jak zwykle kompletnie nie jest w temacie. Co gorsza, on chyba nigdy nie zrozumie, co to znaczy być nastolatkiem.

          No i taka jest właśnie przykra prawda.”

          „Dziennik cwaniaczka” to seria książek, której bohaterem jest nastoletni Greg. W dzienniku w przezabawny sposób opowiada o wyzwaniach, przed którymi stawia go jego nastoletnie życie. Refleksje dotyczące przyjaźni, szkoły, problemów z rodzicami, pierwszych miłości, wywołają salwy śmiechu u młodych czytelników. Książki dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać, a może przede wszystkim tych, którym z czytaniem jest „nie po drodze”.

           

           

           

           

          W naszej szkolnej bibliotece można znaleźć już dziewięć tomów
          „Dziennika cwaniaczka”, zapraszamy do wypożyczania.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych