• Złote medale dla trzech uczennic z naszej szkoły

     • Trzy uczennice naszej szkoły: Hanna Niedziela, Julia Kolasa oraz Oliwia Rutkowska - występujące w formacji FIREWORKS, którą prowadzi trenerka Magda Kłopotowska z Unique Dance Szkoła Tańca i Akrobatyki, wzięły udział w Festiwalu Tańca Latino Fever, gdzie wywalczyli złote medale🥇. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Lektura w pudełku😀

     • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c swoją przygodę z powieścią H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” rozpoczęli tradycyjnie – czytając książkę. Ale tym razem zadaniu temu towarzyszyło nieustanne myślenie o tym, jak stworzyć swoją wersję „lektury w pudełku”. Szczegółową informację na temat projektu wszyscy otrzymali na Teamsach. Potem już wszystko zależało od ich inwencji, zaangażowania i poczucia estetyki.
      Na lekcji każdy uczeń pokazywał swoje pudełko oraz elementy, które obowiązkowo miały się w nim znaleźć (streszczenie lektury i list do wybranego bohatera). Następnie wykazywał związek wskazanych przeze mnie przedmiotów z pudełka z treścią utworu. Poza wieloma oczywistymi skojarzeniami były również nieszablonowe i nieoczywiste.
      Cieszę się, że WSZYSCY moi piątoklasiści zaliczyli obowiązkowy projekt, jestem przekonana, że lektura stała im się bliższa.
      Zachęcam do obejrzenia pudełkowej wersji historii Stasia i Nel.
      [A.G.]
     • Konkurs

     • Nauczyciele języka angielskiego serdecznie zapraszają uczniów klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać u nauczyciela przedmiotu. 

      Więcej szczegółów, w tym zakresy tematyczne dla każdego z poziomów, można uzyskać na stronie głównego organizatora: https://www.olimpus.edu.pl/sesja-wiosenna/jezyk-angielski

     • Klasa 1b - Wychowanie fizyczne

     • W klasie 1b odbyły się zajęcia WF-u. Podczas lekcji kształtowaliśmy sprawność motoryki dużej w tym obustronną koordynację, równowagę, oraz planowanie ruchu. [K.K, I.Ł]
     • Dzień puzzli

     •  

      29 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy dzień  układania puzzli. W tym dniu dzieci ze świetlicy poznawały tajniki tych łamigłówek. Ich zadaniem było ułożenie puzzli o różnym stopniu trudności. W czterech zespołach, zwycięzców i pozostałe dzieci nagrodzono cukierkami. Dzieci uczyły się komunikacji, współpracy, logicznego myślenia i kotrolowania emocji. Uśmiechom nie było końca [L.K], [A.P], [M.Min]

     • Ferie to dobry czas na czytanie!

     • Pod tym hasłem 12 stycznia , tuż przed feriami zimowymi, odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Wystawa książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, cieszyła się dużą popularnością. Czytelnicy mogli nie tylko podziwiać piękne, nowe książki, ale również pożyczyć je. Do czytania zachęcali  nauczyciele oraz młodzież, a trzy najaktywniejsze uczennice otrzymały nagrody książkowe za udział w tej akcji. [J.S.]
     • Warsztaty w Muzeum Historii Medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

     • W dniu 9 stycznia klasy 7b i 7c uczestniczyły w warsztatach „Teatr anatomiczny” w Muzeum Historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Warsztaty prowadzone były przez pracownika Muzeum Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Młodzież poznała także początki farmacji oraz historię stomatologii.

      Młodzież miała również okazję uczestniczyć w wirtualnym pokazie budowy anatomicznej wyświetlanym na manekinie człowieka oraz obserwowała prawdziwe preparaty narządów człowieka np. płuca, nerki czy trzustkę. Były także okazy pasożytów człowieka : tasiemca czy glisty ludzkiej.

      Warsztaty bardzo podobały się młodzieży, która była bardzo aktywna i chętnie współpracowała z prowadzącymi. [A.P.]

     • 83 rocznica likwidacji pruszkowskiego getta

     • We wtorek 30.01.2024 r. uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami wzięli udział w obchodach 83 rocznicy likwidacji pruszkowskiego getta zorganizowanych przez Muzeum Dulag 121. Uroczystość ta odbyła się na placu przy ulicy Bolesława Prusa, gdzie dawniej mieściła się pruszkowska bożnica i mykwa (pozostałości mykwy na zdjęciu). Podczas uroczystości uczniowie poznali historię pruszkowskich Żydów, którą zaprezentował pan Marian Skwara – przewodnik pruszkowski, autor książki dotyczącej społeczności żydowskiej w naszym mieście. Uczniowie upamiętnili także śmierć żydowskich dzieci zapalając znicze przy symbolicznej tabliczce z ich imionami i nazwiskami. [J.S.]
       

     • Każdy może mieć swojego lapbooka

     • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c, czytając „Chłopców z Placu Broni”, tworzyli własne lapbooki. Tym samym zrealizowali projekt edukacyjny, który nie tylko przybliżył im treść lektury, ale także pozwolił poznać jedną z metod na tworzenie indywidualnych notatek na temat czytanej książki.
      Lapbook przypomina edukacyjne portfolio. Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.
      Uczniowie otrzymali ode mnie instrukcję tworzenia lapbooka oraz listę zagadnień dotyczących lektury. Wspólnie ustaliśmy kryteria sukcesu, czyli co będzie punktowane przy ocenie.
      Powstały niezwykłe prace, które moim uczniom pomogły zrozumieć historię Nemeczka, mnie pokazały, z jak twórczymi osobami na co dzień pracuję, a Państwu pozwolą się poczuć jak na wystawie, jeśli zechcecie obejrzeć nasza galerię😀.

      [A.G.]

     • Klasa 5a i 5c w Płocku

     • Uczniowie klasy 5a i 5c 12 stycznia wybrali się na wycieczkę do Płocka. Jedną z atrakcji był udział w spektaklu pt. "Opowieść Wigilijna", który był wystawiany w Teatrze Dramatycznym. Piątoklasiści poznali historię samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędzał sam w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.
      Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedział po skończonej pracy odwiedził go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany gość zapowiedział  przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge przeanalizował swoje postępowanie i spróbował zmienić przyszłość. Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.
      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy czasowej „Słowiańskie Betlejem” umieszczonej w oddziale Etnograficznym w Spichlerzu w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Wystawa pokazała zwiedzającym uczniom zwyczaje i rytuały związane z obchodami Bożego Narodzenia wśród Słowian, podkreślając wspólne elementy oraz drobne różnice między nimi. Ekspozycja obejmowała obiekty z kultur bułgarskiej, białoruskiej, czeskiej, macedońskiej, polskiej, rosyjskiej, słowackiej i ukraińskiej. Uczniowie wzięli również udział  w warsztatach pt. "Choinkowe ozdoby z opłatka - światy". Uczestnicy poznali genezę i symbolikę opłatka, różne formy ozdób opłatkowych oraz znaczenie w kulturze ludowej. Każdy uczeń wykonał według instrukcji ozdobę, którą mógł później skonsumować.
      W drodze na posiłek w centrum Płocka spotkaliśmy pomnik przedstawiakący Mirę Zimińską - Sygietyńską idącą ulicą z parasolką i bukietem kwiatów. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z patronką naszej szkoły.
      Choć zaczęliśmy ferie trochę później od naszych rówieśników to wróciliśmy z pozytywną energią i bogatsi o nowe doświadczenia. [K.P.], [J.S.], [A.B.]

     • "Dwunastu braci"

     • Dzieci ze świetlicy w grudniu przygotowały inscenizacje pt. "Dwunastu braci". Przedstawienie odbyło się 10.01.24 z udziałem zaproszonych gości - dzieci z oddziału 0 oraz klas 1-3 i Dyrekcji Szkoły. Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji na stronie szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach przedstawienia.
      Nauczyciele świetlicy 
     • Pomagamy, jak umiemy…

     • W grudniu 2023 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszego środowiska. Codziennie od 07.12.23 r. do 18.12. 2023 r. w czasie długich przerw pełnili dyżury i zebrali różnorodne produkty spożywcze, z których uczniowie klasy VIA przygotowali 15 wspaniałych paczek. W promocji akcji pomagali nam również ochotnicy z kl. IV E. Dzięki ofiarności wszystkich DOBROCZYŃCÓW dary trafiły do właściwych rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2023 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim OFIARODAWCOM za bezinteresowną pomoc. Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat. [I.W.Ś.]
     • Styczeń w świetlicy

     • W styczniu w "Dniu ciekawostek" postawiliśmy na kreatywność dzieci. Nowy rok ropoczęliśmy filmem edukacyjnym pt. "Historia powstania kalendarza". Film stał się inspiracją dla dzieci do zaprojektowania i wykonania "świetlicowego kalendarza na 2024 rok". 
      Oto efekt pracy dzieci. [A.P],[M.C]
     • Orszak Trzech Króli 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣

     • W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym mieście z parku Potulickich wyruszył orszak. Piękna sceneria zimowa, liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych w tym wydarzeniu był radosną chwilą.

      Dzieci z naszej szkoły odegrały wspaniałą scenę na „Dworze Heroda”.

      Śpiewane kolędy dodawały nam  radości i pokoju w podążaniu za betlejemską gwiazdą, która prowadziła Mędrców do Betlejem. Powyżej zamieszczamy relację stacji internetowej PR24TV Pruszków z wydarzenia.

      [s.A.P.]

     • Zawody z mini siatkówki z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dzieci

     • W środę i czwrtek (3 i 4 stycznia) odbyły się zawody z mini siatkówki z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dzieci w szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice i uczniowie z klas piątych i szóstych. Uczniowie zdobyli cenną lekcje i doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki, zabrakło szczęścia [A.Z.]

     • Grudzień w klasie 1c

     • Grudzień w klasie Ic obfitował w niezwykle ważne wydarzenia. Przedstawiamy obszerną fotorelację z życia klasy.

      6 grudnia wesoły dźwięk dzwoneczka rozchodził się w naszej szkole od samego rana. Na tą chwilę dzieci czekały od dawna – wizyta Mikołaja.

      W Muzeum Hutnictwa dzieci samodzielnie wykonały z gliny własne ozdoby na choinkę.

      Klasa 1c bierze udział w Program edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków". Uczniowie wykonali plakat "Zdrowy talerz" a także samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie.

      20 grudnia zapachniało zbliżającymi się świętami. A to wszystko za sprawą warsztatów zdobienia pierników podczas których dzieci wykorzystały kolorowe lukry i posypki. Z dużym zaangażowaniem dekorowały ciasteczka. Każde dziecko stworzyło swoje małe dzieło sztuki.  [M.R]

     • Tak się zmienia nasza szkoła

     • Rozbudowa naszej placówki nie zwalnia tempa. Nasza szkoła staje się coraz większa i ładniejsza. O tym, jak wyglądają efekty prac budowlanych, w ostatnim czasie mogła przekonać się sama Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka wraz z zaproszonymi przedstawicielami Prezydium Rady Rodziców. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych