• Klasa 3a - Mikołajkowe wyjście do kina

     • 5 grudnia uczniowie z klasy 3a uczestniczyły w wyjściu do Multikina i do Mc donalda. Dzieci miały możliwość obejrzenia najnowszego filmu produkcji Disneya pt. „Życzenie". Po seansie wszyscy udali się do  Mc donald's, gdzie  wspólnie mogliśmy nacieszyć się rozmową i byciem razem. Ten dzień był dla wszystkich szczególny. Uczniowie mogli wspólnie spędzić miło czas i jeszcze bardziej się zintegrować. [M.N],[M.R]
     • Grupa 0 - Dekorowanie pierniczków

     • Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszej szkole nie mogło tego zabraknąć, dlatego dziś klasa 0a zajęła się przystrojeniem pierników. W środę 6 grudnia dzięki naszym kochanym rodzicom , dzieci mogły wspólnie przystąpić do ozdobienia naszych słodkości. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, , błyszczące posypki oraz pisaki cukrowe , dzięki którym powstały prawdziwe piernikowe arcydzieła. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na pyszną ucztę. Bardzo dziękujemy rodzicom za organizację warsztatów piernikowych. [K.F], [K.K]

     • Klasy 3c,3d - Wycieczka do fabryki bombek

     • 27 listopada klasy 3c i 3d były na wycieczce w Fabryce Bombek " Gepard"w Wołominie. Uczniowie zwiedzili zakład produkcji ozdób choinkowych. Poznali etapy produkcji bombek szklanych czyli dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Na koniec obejrzeli galerię ozdób choinkowych. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach z malowania bombek. Każdy uczeń pięknie udekorował swoją własną szklaną ozdobę. Wycieczkę dzieci zakończyły sesją fotograficzną ze św. Mikołajem w świateczno- zimowej scenerii. [M.D], [J.W]
     • Klasa 5b i 5c - W świecie osób niepełnosprawnych

     • W trakcie omawiania na lekcjach języka polskiego „Katarynki” B. Prusa poruszałam z uczniami klas piątych temat osób niepełnosprawnych.
      Chętni uczniowie klasy 5b i 5c mogli nakręcić reklamę społeczną lub film informacyjny na temat codzienności osób niepełnosprawnych. I choć powyżej umieszczone filmiki mogą technicznie pozostawiać trochę do życzenia, to ja jestem dumna z moich piątoklasistów - sami wymyślili scenariusz projektu, nagrali go, zmontowali, a przede wszystkim wykazali się wrażliwością i empatią. Dziękuję, kochani.
      Serdecznie zachęcam do obejrzenia „debiutów filmowych” jedenastolatków.
      [A.G.]

     • Ćwiczenia, które mają za zadanie rozruszać mięśnie "jamy ustnej"

     • Ćwiczenia mają za zadanie rozruszać mięśnie „jamy ustnej”, pobudzić je do pracy, bez nich praca nad wymową nie ma większego sensu. Regularnie wykonywane ćwiczenia (codziennie) wspomogą koordynację ruchów artykulacyjnych i poprawią ruchomość języka, warg, policzków, wpływają również na poprawną kontrolę oddechową.
      Zachęcam do ćwiczeń  z dziećmi poprzez  zabawę oto propozycje:
      Mikołajowe memory oraz gimnastyka buzi i języka z choinką. [I.W.]
       
     • Klasy 8 - budowa projektów

     • Na lekcjach fizyki uczniowie klas 8 przy użyciu zestawów elektronicznych zakupionych w ramach programu #Laboratoria przyszłości konstruowali rozmaite projekty. Można było zbudować projekty takie jak: radio FM, playback, telegraf, muzyka sterowana głosem i dotykiem, śpiew ptaków,dźwięk wozu policyjnego, karetki. [E.P.]
       
     • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY - PRUSZKOWSKA LIGA JUDO POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA PRUSZKOWA PANA PAWŁA MAKUCHA

     • W sobotę 02.12.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie odbyły się zawody - Turniej Mikołajkowy - Pruszkowska Liga Judo o Puchar Prezydenta Pruszkowa. Zawody rozegrane zostały pod Honorowym Patronatem Prezydenta Pruszkowa Pana Pawła Makucha. Organizatorem turnieju był klub UKS Ulisses Team Pruszków oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie.

      Zawody przeznaczone były głównie dla dzieci trenujących w pruszkowskich klubach judo. Turniej miał charakter szkoleniowy. Jego celem było podniesienie poziomu sportowego dzieci trenujących judo oraz aktywizacja do zdrowego trybu życia.

      W turnieju udział wzięło prawie 100 zawodników z czego 70 było z pruszkowskich klubów. Dużą część zawodników stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. 

      W zawodach wzięły udział kluby Sakura Warszawa, KSJ Victoria, Kata Pruszków oraz gospodarz turnieju UKS Ulisses Team Pruszków. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli możliwość stoczenia kilku pojedynków i otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Zawody zostały sprawnie zorganizowane i przebiegły w  przyjaznej atmosferze gdzie rodzice aktywnie kibicowali wszystkim młodym zawodnikom.

      Impreza  stanowi kontynuację cyklu zawodów zapoczątkowanych przez klub judo UKS Ulisses Team Pruszków pod nazwą Pruszkowska Liga Judo, które odbywają się w Pruszkowie dwa razy do roku w edycji wiosennej oraz na jesieni.

      Duże brawa należą się dla wszystkich uczestników zawodów za zaangażowanie, waleczność i determinację.👍💪👏

      Specjalne podziękowania za wsparcie zawodów dla Prezydenta Pruszkowa Pana Pawła Makucha, dla Dyrektora SP3 w Pruszkowie Pani Elżbiety Żurawieckiej oraz dla Przewodniczącej Zespołu do Spraw Promocji Pani Pauliny Chojnackiej-Potrzebowskiej.👍👌

      Szkolenie w zakresie judo w klubie UKS Ulisses Team wspiera Gmina Miasto Pruszków.💪👍👏♥️🥋😉

      [P.P.]

     • Stołówkowe rewolucje

     • Zapraszamy do galerii potraw szkolnych które są gotowane i duszone oraz  uzupełniane dużą ilością świeżych warzyw i owoców.

      Szkolna stołówka serwuje nie tylko obiady, ale także pyszne świeżo wyciskane soki jak i inne dodatkowe posiłki w formie podwieczorku.

      Zadowoleni i nakarmieni uczniowie, którzy już korzystają z naszej stołówki są dla nas najlepszą rekomendacją.

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • 5 XII to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zebranie, któremu przewodniczyła p. Ilona Wojtkowiak – Ślepecka. Na wstępie złożyła wolontariuszom życzenia i przekazała słodkości ufundowane przez p. Dyrektor.

      Następnie zajęliśmy się sprawami organizacyjnymi, czyli jak możemy pomagać w grudniu? Przypomnieliśmy uczniom o „Mikołajkowym Bloku Reklamowym”, dokarmianiu ptaków, czy też wewnątrzszkolnej zbiórce żywności. Wolontariusze ustalili dyżury na długich przerwach, w trakcie których będą przyjmować żywność, z których przygotujemy świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

      Ostatnim punktem zebrania była akcja zorganizowana dla naszej absolwentki Oli, którą wspieramy w czasie choroby. Uczniowie przygotowali plakat, w którego serduszkach złożyliśmy swoje podpisy. Plakat i drobny upominek zostanie przekazany Oli w mikołajki.

      Dziękujemy naszym wolontariuszom za działalność i w dniu ich święta życzymy zapału i wielu chęci do pracy.  [J.S.]

     • Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • 3 XII obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom klas 4 – 8 konkurs pt. „Znani Niepełnosprawni”. Zadaniem dzieci  było przygotowanie plakatu przedstawiającego sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawnością dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Komisja konkursowa pierwszym miejscem nagrodziła Jana Filipowskiego z kl. 4 d, który przygotował pracę o Andrea Bocellim. II miejsce zajął Filip Gajewski, uczeń klasy 6 d z plakatem o Natalii Partyce. Trzecim nagrodzonym został Tymoteusz Zdanowicz z kl. 5 a z plakatem o Janku Meli. Wyróżniliśmy pracę Zuzanny Grązki, za innowacyjne podejście do tematu i Szymona Szczęsnego za estetykę. Trzecim wyróżnionym został uczeń klasy 3 d Dominik Wysocki, który mimo, iż konkurs był dla starszych klas bardzo chciał wziąć w nim udział. Dziękujemy pozostałym uczestnikom 😊 Ze wszystkich prac przygotowaliśmy wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy uczniowie.

      4 XII na długiej przerwie wyświetlaliśmy dodatkowo na holu głównym prezentację o znanych osobach z niepełnosprawnościami m.in. Janu Meli, Wojtku Sawickim, Janinie Ochojskiej,  czy Joannie Mazur. [J.S.]

     • Konkurs Pięknego Czytania – klasy II i III

     • Dnia 20 i 27 listopada w bibliotece szkolnej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania” dla uczniów klas drugich i trzecich. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności pięknego czytania, promocję czytelnictwa, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, popularyzację literatury dziecięcej oraz wykorzystanie zasobów literatury biblioteki szkolnej.

      Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej - uczniowie czytali przygotowany wcześniej tekst, a w drugiej – nowy wylosowany tekst. Były to fragmenty lektur.
      Ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Dodatkowe punkty uczestnicy otrzymywali za czytanie tekstu zawierającego dialogi. Podczas konkursu każdy uczestnik miał możliwość w każdym etapie otrzymać maksymalnie 10 punktów.
      Komisja w składzie: Iwona Witak, Monika Jaśtal, Maja Shnoda i Grażyna Pakuła po zliczeniu punktów ogłosiła, że:
       tytuł „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”, otrzymuje:

      • Maja Kamińska - klasa III b
      • Antonina Brączek  - klasa II c
      • Kornelia Król – klasa 2c


      II miejsce zajęli:

      • Szymon Mastalerz – klasa III b
      • Mateusz Karwowski – klasa II a
      • Mikołaj Biegała – klasa II d


      III miejsce zajęli:

      • Jagoda Jakubczak klasa III c
      • Adam Bańkowski – klasa III c
      • Julia Pacyna – klasa II a


      W ocenie uczniów klas III
      tytuł „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”, otrzymuje:

      • Aleksandra Bilska – klasa III c

      GRATULUJEMY !

     • Mikołajkowy Piknik i Rodzinny turniej siatkarski (09.12.2023 r.)👨‍👨‍👧‍👧🏐

     • Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza dzieci wraz zrodzicami do udziału w Mikołajkowym Rodzinnym Pikniku i Turnieju Siatkarskim.

      Termin: sobota 09 grudnia 2023 r. w godz. 10:00-15:00

      Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Jasna 2)

      PIKNIK SIATKARSKI

      Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko:

      • animacje   
      • fotobudka   
      • dmuchańce   
      • stoiska   
      • rozgrzewka i warsztaty siatkarskie

      Goście specjalni:   

      • Marcin Nowak - były kadrowicz kadry Polski w siatkówce   
      • Konrad Dybaś - pokaz Mistrza Świata w Football Freestyle   
      • Marta Skoczek - aktorka, iluzjonistka

      RODZINNY TURNIEJ SIATKARSKI

      Do udziału w turnieju zgłaszają się:   

      * pary (dziecko w wieku 12-15 lat wraz z rodzicem lub opiekunem) lub   

      * drużyny złożone z 4-5 par.

      Ze zgłoszonych par bez drużyny utworzone zostaną drużyny.

      Decyduje kolejność zgłoszeń.

      LINK DO ZGŁOSZEŃ:  Rodzinny turniej siatkarski (09.12.2023 r.)

      System zawodów :   

      • Do turnieju może się zgłosić:   
      • para - (dziecko w wieku 12 - 15 lat wraz z Rodzicem lub opiekunem) lub   
      • drużyna - złożona z 4 do 5 par.   
      • W przypadku zawodników, którzy nie będą mieli drużyn, przedturniejem odbędzie się losowanie podczas, którego zostaną wyłonionedrużyny.   
      • W przypadku gdy osoba dorosła nie jest rodzicem lub opiekunemprawnym małoletniego w dniu turnieju organizator otrzyma od osobyupoważnionej - pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego do udziałumałoletniego w turnieju.   
      • Na każde dziecko przypada jeden rodzic/opiekun prawny/osobaupoważniona odpowiedzialna za udział małoletniego w turnieju.   
      • Podczas rozgrywanego meczu na boisku przebywa troje graczy dorosłychoraz troje niepełnoletnich.   
      • Mecze zostaną rozegrane w systemie dwusetowym. 1 set do 21 punktów.   
      • Obowiązuje strój sportowy.   
      • Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji regulaminuzawodów.

      Wydarzenie sfinansowane jest ze środków Gminy Miasto Pruszków.

     • Zajęcia czytelnicze w zerówce

     • W minionym tygodniu dzieci z grupy "0" odwiedziła mama Igi . Pani Amelia przeczytała nam opowiadania z książki pt. " Sąsiad Szpieg" autorstwa Magdy Malickiej. Czytając opowiadania z tej książki, mogliśmy towarzyszyć Lili i Ninie w wyjaśnieniu tajemnicy znikających kasztanów, znaleźć najcenniejszy naszyjnik na świecie oraz zmierzyć się z duchami mieszkającymi w piwnicy. Jednak najważniejszą zagadką jaką miały do rozwiązania dziewczynki było to, czy ich sąsiad jest naprawdę szpiegiem ?! Wspólnie rozwiązaliśmy wszystkie zagadki. Dziękujemy bardzo mamie Igi za miłe i bardzo ciekawe spotkanie . [KF], [K.K]

     • Klasa 3a, 3e - Zajęcia szachowe

     • W minionym tygodniu uczniowie z klas 3a oraz 3e wramach zajęć z edukacji szachowej poznawali pierwsze figury szachowe. Uczniowie poznali zasady ruchów poznawyanych bierek po szachownicy jak również krótkie wierszyki, które pozwolą łatwiej przyswoić wiedzę szachową. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy nie mogą doczekać się kolejnych spotkań z szachami. [PCHP], [MN] 
     • Listopadowe dni ciekawostek w świetlicy

     • W listopadzie w "Dniu ciekawostek" dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawych i nieznanych informacji z życia Marszałka J.Piłsudzkiego. Sprawdzaliśmy dlaczego na szczytach gór leży śnieg? Przeprowadziliśmy następujące eksperymenty:
      -dwukolorowe słoiki (woda, olej, barwnik spożywczy)
      - kolorowy deszcz w słoiku ( woda, pianka do golenia, barwnik spożywczy, strzykawka, tabletki Alka Seltzer)
      Po każdym eskperymencie analizowaliśmy działanie użytych składników na zmiany zachodzące podczas doświadczenia. [M.C], [A.P] 
     • Dzień pluszowego misia w świetlicy

     • 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i ulubiony przyjaciel dzieci - miś pluszowy.  Światowy Dzień Pluszowego Misia był motywem przewodnim różnych zabaw zorganizowanych w świetlicy szkolnej. Świetliczaki miały okazję obejrzeć kilka znanych bajek gdzie głównym bohaterem był miś. Oprócz tego dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły nasze świetlicowe tablice. [M.Ż], [H.Z], [M.N]
     • Odwiedziny klasy 5c w Mazowszu

     • W połowie listopada uczniowie klasy 5c mieli przyjemność ponownie podziwiać artystyczne popisy zespołu „Mazowsze”. Tym razem powodem odwiedzin w Mateczniku była chęć obejrzenia bajki muzycznej pt. „Kolory”. Spektakl oczarował uczniów feerią barw, urokliwą muzyką oraz mądrym przesłaniem. Kolejną punktem wyjazdu był udział w warsztatach rękodzieła w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Uczniowie dowiedzieli się o historii ludowych wycinanek oraz mieli możliwość wykonania dwóch tradycyjnych wzorów.  Owocem wyjazdu jest wspólnie wykonana gazetka. [A.B.]

     • Klasy 8 - fizyka i proste ogniwa

     • Na lekcjach fizyki budowaliśmy proste ogniwa, czyli źródła napięcia. Ogniwo można zbudować np. z cytryny, ziemniaka, jabłka. Wystarczy wbić stalowy gwóźdź i miedziany drut. Uczniowie uczyli się posługiwać woltomierzem oraz badali co wpływa na napięcie otrzymane w ogniwach. [E.P.]

     • Klasy 7 - doświadczenia i obserwacje na fizyce

     • Uczniowie klas 7 na lekcjach fizyki sprawdzali ile kropel zmieści się na danej monecie. Była to okazja do postępowania zgodnie z określoną procedurą, sposobem postępowania badaczy, czyli tzw. metodą naukową. Uczniowie wiedzą już, że główną metodą badań fizyka są obserwacje i doświadczenia, na podstawie, których dochodzi on do pewnych wniosków i stawia hipotezy. [E.P.]
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
      W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 23 listopada. Uczniowie wtedy przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia, który towarzyszył podczas wszystkich lekcji.
      W ramach obchodów tego święta w sali fitness uczniowie klas 0 – III wraz z misiami zgromadzili się na „Misiowym Spotkaniu Czytelniczym”.
      Z każdej strony spoglądały misie, które przygotowały dzieci z klasy 2b i uczęszczające do świetlicy. Na stoliku wystawione były przepiękne wydania literatury opisującej misiowe przygody. Spośród wspaniałych, kolorowych książek zachęcających do czytania i słuchania pani dyrektor Elżbieta Żurawiecka, pani Monika Falkowska, pani Monika Jaśtal i emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Benedykta Szynkarewicz oraz zgromadzeni nauczyciele przeczytali dzieciom najciekawsze fragmenty.
      Wszyscy uczniowie przytuleni do misiów słuchali czytanych tekstów w skupieniu poznając losy literackich misiów. 
      Atmosfera była naprawdę „misiowa”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tym spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że rozbudziliśmy zamiłowanie do czytania książek.  [G.P.]
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych