• Klasa 6a i 7a z wizytą w Karolinie

     • Klasy 6a i 7a, korzystając z programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, uczestniczyły w wycieczce do siedziby PZPiT „Mazowsze” w Karolinie.  Uczniowie wzięli udział w zajęciach tanecznych oraz rękodzielniczych. Mieli również okazję do poznania historii Zespołu, dotyczącej podróży po świecie. Wizyta w Karolinie była okazją do zdobycia wiedzy, umiejętności tanecznych oraz wiedzy.
      [U.T, I.W.]
     • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

     • Głównym celem organizacji tego dnia było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania. Była to kolejna okazja do wspólnego jedzenia i poznawania nowych smaków oraz do rozmowy o zdrowym odżywianiu i właściwej proporcji różnych składników w codziennej diecie. Uczniowie klas 1c, 1d, 2e przygotowali tego dnia zdrowe kanapki. Warto pamiętać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy! [A.P.]
     • Zegar Historii

     • Święta Teresa z Lisieux  powiada: „Prawdziwa miłość polega na tym, że znosi się wszystkie wady bliźniego. Nie należy się dziwić jego słabościom ,ale pokazywać mu, że jest się zbudowanym jego najmniejszymi cnotami”.

      Tak traktując człowieka ,robi mu się miejsce w swoim sercu i przy stole. Dzieło naszego Założyciela błogosławionego Jerzego Matulewicza nie skończyło się wraz z jego śmiercią.

      Czasy się zmieniają, ale piękno ducha trwa dalej. Podobnie jest z rozdawaniem ducha. Ojciec Jerzy Matulewicz wrażliwy na biedę i nieszczęście człowieka rozdawał siebie innym. Razem z moimi uczennicami i uczniami z SP3 wyruszyłam do Lasek, aby w Zakładzie dla Dzieci Niewidomych przedstawić postać naszego błogosławionego Założyciela i historię 100 -lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Dzieci te są wspaniałymi osobami należącymi do Bielanek i Dziecięcego Teatru Słowa.

      Na zaproszenie Pani dyrektor Kamili Zdanowskiej i Pana kierownika Leszka Połomskiego pracujących w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach warszawskich przedstawiliśmy koncert o naszym Zgromadzeniu i jego działalność na przestrzeni 100-letniej historii. Nasi widzowi i słuchacze w osobach dzieci i młodzieży niewidomej oraz ich wychowawców wniosły w nasze życie doświadczenie miłości.

      Po rozmowie i pobycie w tej placówce, znaleźliśmy serdeczność, uszanowanie dobrych ludzi. Dziękujemy.

      Osobiście składam wdzięczność dzieciom, rodzicom i naszemu pianiście Igorowi oraz Jego Tacie.

      Niech Bóg każdemu obficie błogosławi i wysłuchuje modlitw zanoszonych za wstawiennictwem naszego Założyciela bł. Jerzego Matulewicza.

      s. Alicja Pełszyńska SJE

     • „Magiczny świat pszczół” w klasie 2c

     • Klasa 2C wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Magiczny świat pszczół”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających w środowisku naturalnym, zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej liczby pasiek oraz postępującej degradacji środowiska oraz przedstawienie możliwości ochrony przyrody, będącej źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich.
      Ze wszystkich prac uczniów wyłoniono 10, które biorą udział w kolejnym etapie konkursu.
      Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim dzieciom gratulujemy wykonania przepięknych i ciekawych prac oraz aktywnego udziału w konkursie. [A.M.]

     • Klasa 2e na zajęciach dogoterapii

     • 17.11 naszą klasę odwiedziły pieski o imieniu Jarzębina i Jantar. Pieski były bardzo aktywne jako terapeuci. Uczniowie dzielnie przełamywali bariery niepewności, obawy przed kontaktem z psem. Prowadząca zajęcia wyjaśniła uczniom jak należy podchodzić do psa, w których miejscach ciała zwierzaczka można głaskać, w jaki sposób należy karmić go smakołykami.
      W trakcie zajęć dzieci stworzyły kodeks współpracy ze zwierzętami, uczyły się jak prawidłowo bawić się i ćwiczyć ze zwierzęciem oraz jak dostrzegać jego potrzeby. Dzieci nadpobudliwe wyciszały się, lękliwe i nieśmiałe nabierały odwagi i tuliły się do psa jak do najlepszego przyjaciela. Obecność Jarzębiny i Jantara na zajęciach w dużym stopniu motywowały uczniów do wykonywania różnorodnych ćwiczeń, do zmiany negatywnych zachowań, a zabawa z pieskami dawała dzieciom wiele radości i uśmiechu.

      Dogoterapia, inaczej zwana kynoterapią, wzmacnia i wspiera szeroko rozumiany rozwój dziecka. Dogoterapia przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki dogoterapii wywiązuje się więź człowiek-zwierzę, która pozytywnie wpływa na ludzi i zwierzęta. W tym aspekcie dogoterapia wpływa u człowieka na:

      • Zmniejszenie lęku i stresu
      • Zmniejszenie odczuwania bólu
      • Zmniejszenie uczucia strachu lub zmartwienia
      • Zwiększenie poczucia wsparcia społecznego
      • Dostarczanie motywacji, stymulacji i skupienia.              [A.P.]
     • Innowacja pedagogiczna „Po Polsce podróże małe i duże” kl. 2c

     • W klasie 2C realizowana jest innowacja pedagogiczna „Po Polsce podróże małe i duże”, która ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania wybranymi miejscami w Polsce. W ramach jej realizacji poznają oni położenie geograficzne większych miast, najważniejsze zabytki, jak również poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te, oprócz przekazania uczestnikom konkretnej wiedzy i umiejętności, mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów.
      Dotychczas dzieci wyruszyły z Pruszkowa na wirtualną wycieczkę do naszej stolicy –
      Warszawy, a następnie udały się do Torunia – miasta Kopernika i pierników. [A.M.]
     • Klasa 7b - Wrocław #Poznaj Polskę

     • W dniach 6-8 listopada uczniowie klasy 7b wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia w ramach projektu ,,Poznaj Polskę’’. Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości  80% ceny wycieczki.
      Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Ostrowie Tumskim. Przeszliśmy przez zabytkowy most wrocławski, a następnie przenieśliśmy się do Hali Targowej, gdzie mieliśmy czas na zrobienie drobnych zakupów. Tego dnia zwiedziliśmy również Stare Miasto i Uniwersytet Wrocławski. Na końcu dnia udaliśmy się do Kolejkowa znajdującego się w Sky Tower. Jest to największa makieta swojego rodzaju w Polsce.
      Drugiego dnia zobaczyliśmy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO- Halę Stulecia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Wrocławskie ZOO z Afrykarium. Jest to jedna z największych atrakcji miasta, w której w wyjątkowy sposób prezentowane jest środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Po południu udaliśmy się na seans w Panoramie Racławickiej.
      Ostatniego dnia złożyliśmy wizytę w interaktywnym centrum nauki Hydropolis prezentującym wodę i naszą wiedzę na temat tej najważniejszej dla życia substancji. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
      Wieczorem wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany J

      Uczennice 7b

     • Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim Uczniom i Rodzicom

     • Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim Uczniom i Rodzicom
      za wskazanie tytułów książek, które warto kupić z funduszy uzyskanych przez Naszą Szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wasze propozycje były cenną pomocą w sporządzeniu listy interesujących ksiąg, książek i książeczek.
      Już niedługo wszystkie te nowe fascynujące opowieści będą czekały na Was w bibliotece.
       
     • Ogólnopolski Projekt BohaterON

     • 30 listopada 2023 kończy się tegoroczny projekt   BohaterON .

      W klasach 4-8 nauczyciele historii, a w klasach 0-3 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bohaterskiej walki Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.

      Nasze dzieci i młodzież wykonały  bardzo dużo plakatów, w których ukazały wdzięczność, pamięć i dumę z Powstańców. Mogliśmy część z nich obejrzeć na holu głównym.

      Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi o dokonanie wpisów - życzeń dla Powstańców – termin zakończenia projektu 30 listopad: https://wpis.dumnizpowstancow.pl/

      Dziękuję za współpracę Paniom: Justynie Szymańskiej, Krzysztofie Pakule, Agnieszce Zatorskiej.

      Katarzyna Jakobielska

      W bieżącym roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do ogólnopolskiego Projektu BohaterON.

      We wszystkich klasach wychowawcy i nauczyciele historii przeprowadzą lekcję dotycząca polskich bohaterów, w tym bohaterów Powstania Warszawskiego.

      Obecnie na świecie żyje 528 powstańców warszawskich (425 osób w Polsce, a 103 osoby poza granicami kraju).

      Musimy pamiętać, że w naszym mieście Niemcy w czasie Powstania Warszawskiego zorganizowali Obóz Przejściowy Dulag 121, dzisiaj znajduję się w tym miejscu muzeum upamiętniające ludność Warszawy, stąd napis: TĘDY PRZESZŁA WARSZAWA.

      Zachęcamy i bardzo zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi o dokonanie wpisów - życzeń dla Powstańców: https://wpis.dumnizpowstancow.pl/

     • Klasa 3a - Warsztaty techniczne

     • Dnia 14.XI uczniowie klasy IIIa wybrały się do sali zabaw Fikołki na twórcze warsztaty. Podczas zajęć pod czujnym okiem animatorki dzieci wykonały piękne karmniki dla ptaków. Praca nad karmnikami sprawiła wiele radości. W czasie oczekiwania aż nasze prace wyschną mogliśmy skorzystać z konstrukcji i trochę poszaleć w czasie wspólnej zabawy. [M.N], [M.R] 
     • Klasa 2d - Jakie mogą być emocje?

     • Psycholog Paul Ekman zdefiniował sześć podstawoweych emocji, które według niego były najpowszechniej spotykane u ludzi. To emocje: radość, smutek, wstręt, strach, zaskoczenie i złość. 
      Uczniowie klasy 2d na zajęciach z edukacji technicznej zaprojektowali piękne i pomysłowe plakaty przedstawiające osiem naszych emocji: zadowolonie, smutek, złość, szczęście, nieszczęście, niezadowolenie, zdziwienie oraz strach. [A.P], [M.O]
     • Witamy w krainie baśni

     • W listopadowy (15.XI) poranek Świetliczaki zostały zaproszone do "krainy baśni i fantazji". Było to spotkanie w bibliotece podczas którego dzieci zapoznały się ze znanymi baśniopisarzami i ulubionymi bajkami. Dziaci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni, gdzie znajdują się kolorowe, bogato ilustrowane różnorodne książki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania Pani bibliotekarki Joli, która zapoznała dzieci z fantastyczną bajką pt. "Alicja w obrazkach". 
      Na  zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i obiecaliśmy, że będziemy tu często wracać i korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci. [L.K], [J.S]
     • Konkurs na film o zdrowym posiłku

     • Młodzieżowa Rada realizuje projekt w ramach zadania pn. „Liderzy Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jednym z elementów jest – konkurs na film o zdrowym posiłku.

      Zadanie Konkursowe polega na stworzeniu, w składzie dwuosobowym  (w  którym co najmniej jedna osoba jest w wieku 9-19 lat druga osoba może być powyżej wskazanego wieku) krótkiego filmu, który przedstawiać będzie jak autorzy filmu samodzielnie wykonują zdrową potrawę, prezentują produkty użyte do przygotowania potrawy (bez lokowania produktu) oraz  opisują substancje odżywcze i ich wpływ na nasze zdrowie i życie.

      Konkurs dedykowany mieszkańcom miasta Pruszkowa. Dla laureatów konkursu nagroda w postaci profesjonalnych warsztatów kulinarnych.

      Filmy w formacie kompatybilnym z programem „Windows Media Player” (np. 3GP, AAC, AVCHD, MPEG-4, WMV i WMA, AVI, DivX, MOV i XviD) należy składać jedną z wybranych metod:

      1. Drogą elektroniczną na  adres e-mail wis@miasto.pruszkow.pl z  wykorzystaniem usługi internetowej służącej do transferowania plików np. „WeTransfer”, „Dysk  Google” do dnia 27 listopada 2023 r. do  godziny  18:00. W  zgłoszeniu należy wpisać: nazwę filmu (potrawy), imiona, nazwiska i wiek autorów oraz wypełniona i  podpisaną zgodę rodzica/opiekuna prawnego o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku osoby niepełnoletniej, która stanowi załącznik Nr 1 do Regulaminu.

      2. Na nośniku danych pamięci USB (pendrive). Pendrive wraz z  wypełnioną i  podpisaną zgodą rodzica/opiekuna prawnego o  wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku osoby niepełnoletniej, która stanowi załącznik Nr 1 do Regulaminu, należy dostarczyć w kopercie opisanej: nazwą filmu (potrawy), imieniem, nazwiskiem oraz numerem kontaktowym, adresem e-mail do autorów filmu do  dnia  27  listopada 2023 r. do  godziny  18:00 do pokoju 51 (2- gie  piętro) Urzędu  Miasta Pruszkowa przy ulicy J.  I.  Kraszewskiego 14/16 w  Pruszkowie. Po  zakończeniu Konkursu nośnik pamięci USB (pendrive) zostanie zwrócony autorom filmu.     • Klasy 1b, 3b, 3e - Wycieczka do Fabryki Bombek

     • W piątek 10 listopada klasy 1b, 3b i 3e zainaugurowały już świąteczny sezon. Tego dnia udaliśmy się do Fabryki Bombek w Wołominie, prowadzonej przez rodzinną firmę w której powstają ręcznie wykonane arcydzieła. Zaproponowanym nam programie przewidziane było zwiedzanie zakładu produkcyjnego oraz poznanie procesu technologicznego powstania pięknych ozdób choinkowych. Podczas wycieczki przyjrzeliśmy się poszczególnym etapom powstawania bombki. Pierwszym etapem było rozgrzanie szklanej rurki do 600 stopni C co pozwala na uformowanie z niej różnych kształtów. Ukształtowane bombki są srebrzone a następnie lakierowane na jeden kolor, stamtąd trafiają do dekoratorni, w której są ręcznie zdobione. Po zakończeniu wizyty w fabryce, zabraliśmy się do ozdabiania swoich bombek. Zakończyliśmy dzień słodkim poczęstunkiem oraz prezentacją multimedialną, która była związana ze zwyczajami i tradycjami świąt Bożego Narodzenia. To był niezapomniany dzień... [K.K], [I.Ł],[P.CH.P], [M.P.P], [G.T]
     • Klasa 3a - Zajęcia na basenie

     • Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć z wychowania fizycznego uczęszczają na basen gdzie pod czujnym okiem instruktorów z Miejskiej Pływalni „Kapry” oswajają się z wodą i uczą się pływać. Z lekcji na lekcję uczniowie coraz lepiej radzą sobie w wodzie i nabywają nowe umiejętności pływackie. Można też zobaczyć ogromne uśmiechy na ich twarzach. [M.N], [M.R]
     • Dzień Niepodległości w świetlicy

     • Podczas listopadowych zajęć związanych z Narodowym Świętem Niepodległości, dzieci ze świetlicy zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi oraz historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi różnymi technikami pracę plastyczne z których powstała gazetka ścienna. Czytane były wiersze, dzieci słuchały pieśni patriotycznych i żołnierskich. Podsumowaniem wszystkich działań było wspólne odśpiewanie hymnu w ramach "Szkoła do hymnu".
      Wychowawcy Świetlicy
     • Zajęcia plastyczne w klasie 1b

     • Uczniowie klasy 1b na zajęciach plastycznych przygotowali piękne jesienne lampiony. Dzieci stworzyły nietuzinkową ozdobę wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Płomień świecy migający w naszym lampionie uwydatnia jego kolor, fakturę, śle wokół migotliwe cienie. [K.K.]

     • #Szkoła do hymnu 2023

     • Tradycją naszej szkoły stał się udział w akcji #Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11 na sali gimnastycznej oraz na korytarzach szkolnych wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". 

     • Pieśń ujdzie cało...

     • 10 listopada w naszej szkole obchodzona była 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Eweliny Paczkowskiej oraz Pani Magdaleny Siniarskiej przygotowali apel, który przypomniał i przybliżył nam to wydarzenie. Chór szkolny pod opieką Pani Ewy Czuby wzbogacił występ pieśniami patiotycznymi. Forma apelu była nietypowa. Każdy uczestnik mógł śpiewać razem z chórem korzystając z tekstu wyświetlanego na ekranie multimedialnym. Urozmaiceniem był występ uczniów z klasy 3a. Trzecioklasisci pod opieką Pana Macieja Nadstawnego i Pani Magdaleny Różalskiej przygotowali piosenki związane z naszym krajem.

      Udział w apelu był doskonałą lekcja patriotyzmu.

     • Gimnastyka buzi i języka

     • Propozycja ćwiczeń gimnastyki buzi i języka- są to ćwiczenia mające na celu podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego. Ćwiczenia obejmują sprawność warg, języka, policzków oraz podniebienia miękkiego. Ćwiczenia należy wykonywać tak jak w opisie około 10 minut dziennie. Te karty pracy można wykorzystać również do gry w memory. Życzę miłej zabawy. [I.W.]
       
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych