• UWAGA KONKURS!!!

     • 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z  Niepełnosprawnością. Z tej okazji, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły zagadnienia związane z tym tematem przygotowaliśmy konkurs dla klas 4-8. Należy stworzyć pracę w formacie min. A3 przedstawiającą sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawnością. Mogą to być sportowcy, naukowcy, artyści itd. Nic nie ogranicza Waszej kreatywności!! Na Wasze prace czekamy do 28.11.2023 r. Wszystkie szczegóły na plakacie, a regulamin jest dostępny u organizatorów. Powodzenia 😊

     • Klasa 2e w Muzeum Dulag 121

     • 9 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2e wybrali się na wycieczkę do Muzeum Dulag 121. Głównym celem było zapoznanie uczniów z historią powstania Muzeum. Na koniec lekcji każdy uczestnik mógł zaprojektować swoje własne muzeum. [A.P.]

     • Klasa 5a - W Strefie Odkrywania Wyobraźni i AKtywności

     • We wtorkowe przedpołudnie 7 listopada uczniowie klasy 5a wyruszyli do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, czyli do SOWY, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 10. Piątoklasiści podzieli się na dwie grupy. Pierwsza udała się do przestrzeni wystawienniczej, w której znajdują się interaktywne stacje badawcze, druga do przestrzeni zwanej Majsternią, która umożliwiła im samodzielne eksperymentowanie. 
      Każdy uczestnik miał możliwość eksperymentowania i nauki poprzez zabawę. Jedynym przeciwnikiem tego dnia był czas, który pokazał, że czas wizyty dla wielu uczniów był zbyt krótki. Po powrocie do szkoły młodzież zgodnie stwierdziła, że jeszcze raz chętnie odwiedzą SOWĘ. [K.P.], [J.S.]

     • Projekt "Każdy inny- wszyscy równi"

     • Projekt przeznaczony jest dla placówek oświatowych w których kształcą się osoby zainteresowane tematyką osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

      Realizacja działań projektowych zaplanowana jest na rok szkolny 2023/2024. Realizowany będzie w klasach 1a, 1b, 2a, 3a, 3b

      Cele projektu:

      • uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.
       

      16.11.2023r. - Międzynarodowy dzień Tolerancji

      Cele zajęć:

      • rozwijanie empatii, 
      • kształtowanie postawy tolerancji i otwartości wobec odmienności, 
      • rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych, 
      • rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
       
     • Klasa 4b - Młodzi pasjonaci

     • Uczniowie klasy 4b na lekcji języka polskiego prezentowali swoje pasje. Ustne wystąpienie mogło być wzbogacone filmem, prezentacją zdjęć czy po prostu odpowiednimi rekwizytami.
      Mamy w swoim gronie kilka osób uzdolnionych plastycznie, które doskonalą umiejętności rysowania i malowania, ale także rozwijają się w nowatorskiej sztuce zwanej pikselart. Wszelkie formy aktywności ruchowej od koszykówki począwszy, poprzez jazdę konną, trampoliny czy gokarty, na pieszych wędrówkach kończąc, też są bliskie moim czwartoklasistom. Słuchanie muzyki (zwłaszcza k-pop-u) i gra na pianinie, a także programowanie, układanie kloców Lego i gotowanie również pozostają w sferze ich zainteresowań.
      Moi kochani, jestem z Was dumna. Cieszę się, że znajdujecie czas na swoje przyjemności, nie zapominając o obowiązkach.
      [A.G.]
     • Tusz do paki dokarmiaj zwierzaki

     • Nasza Szkoła bierze udział w kampanii edukacyjno – charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży

      Do tej kampanii włączyło się już wiele szkół z całej Polski i wciąż dołączają kolejne.
      Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu, a z pozyskanych dzięki temu środków zakupimy karmę dla zwierząt ze schronisk.

      Ważna informacja, zbieramy tusze atramentowe a nie przemysłowe tonery.

      Akcja ma wdzięczne hasło: „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”

      Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

      Miło mi poinformować, że Nasza placówka zgodziła się na udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. W naszej placówce zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze do
      drukarek komputerowych do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców.

       

      https://tuszdopaki.pl/

       

      Dla młodszych uczniów zostaną przygotowane kolorowanki przy tablicy informacyjnej na głównym holu z zakresu dogoterapii.

       

      W imieniu zespołu do spraw promocji szkoły - Paulina Chojnacka-Potrzebowska

     • Prawie jak w teatrze

     • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c na lekcjach języka polskiego po raz pierwszy czytali utwór przeznaczony do wystawienia na scenie. Czuli się niemal jak aktorzy w teatrze w trakcie prób czytanych. Nauczyli się odróżniać tekst główny od didaskaliów. Zrozumieli, że tekst poboczny jest ważny dla wszystkich twórców widowiska, bo we właściwym momencie musi zgasnąć światło czy zabrzmieć efekt dźwiękowy. Rozwikłali również tajemnicę, czym różni się akt od sceny. Na lekcji nie tylko dobrze się bawiliśmy, ale w ciekawy sposób poznaliśmy historię bogini Demeter i jej córki Kory.

      [A.G.]

     • Zbiórka dla Pruszkowskiego stowarzyszenia na rzecz zwierząt

     • Szanowni Państwo, przed nami zima, czyli najcięższy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz kolejny organizujemy zbiórkę darów i zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszej akcji przez włączenie się do zbiórki darów dla niechcianych i porzuconych kotów i psów. Liczymy, że los zwierząt nie jest Państwu obojętny.

      Zbieramy między innymi:
       - karmę dla kotów i psów (suchą i mokrą)
       - koce
       - polary (bo nie chłoną wilgoci)
       - obroże, smycze. 

      Prosimy o przekazanie rzeczy do sali nr 26 –Zbiórka potrwa od 6.11.2023 do 30.11.2023 r.

      Prosimy o wsparcie naszej akcji. Liczy się każda puszka jedzenia:), to mały gest, który dużo znaczy!!!
      http://www.psnrz.org.pl/


      W imieniu zespołu do spraw promocji szkoły - Paulina Chojnacka-Potrzebowska
       

     • Królowa warzyw- Dynia.

     • Dnia 31.10.2023 kolor pomarańczowy za sprawą bohaterki dnia Dyni był wszechobecny. W klasach , stołówce, świetlicy, na lekcjach wf-u i korytarzach szkolnych. Były zabawy ruchowe, matematyczne, a także filmy i dyniowe tańce. Świeto dyni stało się kolejna okazją do zacieśnienia więzi wśród rówieśników oraz szansą na rozwijanie dziecięcej kreatywności.
      Wychowawcy świetlicy
     • Złoty Medal za Długoletnią Służbę

     • Dwie koleżanki z naszej szkoły odebrały w piątek 20 października w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odznaczenie państwowe – Złoty Medal za Długoletnią Służbę. W imieniu Prezydenta RP, uroczystego wręczenia odznaczeń państwowych dokonał Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki. Serdecznie gratulujemy Pani Bogusławie oraz Pani Grażynie. Życzymy im dalszych sukcesów zawodowych.

     • Klasy 2b i 2e w Ośrodku Ekologiczno-Kulturalnym ZIARNO

     • Dnia 27 października klasy 2b i 2e pojechały na wycieczkę do Ośrodka Ekologczno-Kulturalnego ZIARNO, które znajduje się w Grzybowie. Celem wyjazdu było poznanie bogactwa kulturowego i przyrodniczego wsi mazowieckiej poprzez praktyczne zajęcia, które miały za zadanie obudzenie w dzieciach ciekawości, fascynacji i zainteresowania życiem na wsi. Klasy brały udział w warsztatach w koziej zagrodzie i gospodarstwie ekologicznym oraz w zajęciach "od ziarna do razowego bochna" w piekarni ekologicznej. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach na temat pszczelarstwa i wyrobu świec z wosku pszczelego. Ostatnim punktem wycieczki było własnoręczne wykonanie wycinanki ludowej. Wycieczkę rozpoczęliśmy śniadaniem z ekologicznych produktów, a zakończyliśmy obiadem na bazie warzyw z gospodarstw ekologicznych. Dzieci obu klas przez cały czas były zaangażowane i czynnie brały udział w atrakcjach. Pogoda i dobry humor dopisywały wszystkim uczestnikom. [A.F., A.P]
     • Szkoła Pamięta

     • Koniec października to czas pamięci, wspomnień i czci tych, którzy od nas odeszli. Dlatego nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.


      W ramach akcji uczniowie odwiedzili lokalne Miejsca Pamięci i poznali związane z nimi historie. Wykonali także prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Wspominali patronkę naszej szkoły Mirę Zimińską-Sygietyńską oraz słynnego podróżnika Leonida Teligę, któremu poświęcili całą gazetkę w holu głównym. Dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami wybrali się na pobliski cmentarz gdzie zapalili znicze na grobach Poległych Żołnierzy, Harcerzy oraz zatrzymali się przy grobie Ś.P Urszuli Augustyniak - która, była dyrektorem naszej szkoły.


      Na lekcjach informatyki uczniowie opracowali prezentację multimedialną dotyczącą pamięci o tych, którzy odeszli w czasie II wojny światowej na terenie Pruszkowa.


      Taka akcja to żywa lekcja historii dla wszystkich. [G.P., M.S.]

     • "Przerwa na czytanie"

     • 20 października 2023 roku w naszej szkole po raz pierwszy została przeprowadzona akcja „Przerwa na czytanie”. Jej pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna z Gorzowa Wielkopolskiego,

      Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. To już IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

      Tego dnia nasza szkoła została udekorowana książkami oraz plakatami i hasłami propagującymi czytelnictwo.

      W szkole na uczniów w różnych miejscach czekały ciekawe i kolorowe książki.

      CZYTANO WSZĘDZIE!!!

      Uczniowie czytali podczas przerw międzylekcyjnych w salach lekcyjnych, w świetlicy oraz w bibliotece. Czytali także na korytarzach, a w niektórych salach mieli możliwość słuchania czytanych  książek przez nauczycieli, pracowników oraz starszych kolegów. Nieliczni słuchali również audiobooków i czytali ebooki.

      Podsumowanie akcji pokazało, że czytało 805 uczniów, 71 nauczycieli oraz 20 pracowników szkoły.

      Był to dla nas wyjątkowy dzień, spędzony z książkami.

      [M.S.]

     • Klasa 2d - Warzywny ludek

     • Co można wyczarować z warzyw. Jesień to czas kiedy w ogrodach i sadach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne  i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Uczniowie klasy 2d podczas edukacji technicznej wykazali się pomysłowością i wyczarowali niesamowite warzywne postacie, zwierzątka i inne cudaki. [A.P], [M.O]
     • Świetlica - Październikowe ciekawostki

     • W październikowe czwartki - dzień ciekawostek dzieci opowiadały o swoich zbiorach - "Owady, pajęczaki i inne robale", dowiedziały się jak produkowane są znicznie.Brały udział w eksperymentach - samounoszące balony i budowały model wulkanu. 
      Zapoznały się z budową mikroskopu oraz obserowowały różne gatunki roślin. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. [A.P], [M.C]
     • Świetlicowe spotkania w bibliotece

     • Spotkania w bibliotece dziecięcej "Czytanka" zainspirowały dzieci do częstszego sięgania po książkę. Ostatnia wizyta to spotkanie ze światem zwierząt dzikich i domowych. Pani z biblioteki czytała informacje z książki pt. "Pupy, ogonki i kuperki". Spotkanie to bardzo podobało się dzieciom, które dopytywały kiedy będzie kolejne. [M.C]
     • Świetlicowe potyczki umysłowe

     • W każdy piątek miesiąca w ramach utrwalania wiedzy zdobytej podczas zajęć tematycznych oddajemy się rozrywkom umysłowym. Rozwiązujemy zagadki, rebusy, krzyżówki, rozsypanki wyrazowe. Oto przykładowe zadania do wykonania. [M.C]
     • Konkurs plastyczno-ekologiczny - klasa 2c

     • Klasa 2C wzięła udział w konkursie plastyczno-ekologicznym Plakat zaprojektuję, u ptaków zapunktuję, który został zorganizowany przez Urząd Miasta Pruszkowa. Ma on na celu propagowanie właściwych zachowań związanych z dokarmianiem ptaków. Wszyscy uczniowie  wykonali ciekawe i pomysłowe prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, a dzieciom już teraz gratulujemy aktywnego udziału w nim. [A.M.]

     • Warsztaty ze Strażą Miejską

     • Bezpieczeństwo ważna sprawa to temat cyklu spotkań prowadzonych w naszej szkole przez pracowników Straży Miejskiej. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość poznać właściwie zachowania i postawy w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. To bardzo cenne lekcje, na których odtwarzane scenki pozwalają dzieciom uzmysłowić sobie powagę zagrożeń.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych