• Klasa 4b i 4e - Poznawaliśmy się w Julinku!

     • Uczniowie klas 4 b i 4 e w poniedziałek 18 września pod opieką wychowawczyń p. Agnieszki Góreckiej i p. Bogusławy Zbrowskiej oraz nauczyciela w-f p. Mariusza Trojanowskiego spędzili cały dzień w parku rozrywki w Julinku.
      Piękna, letnia pogoda oraz życzliwa atmosfera sprzyjały aktywności fizycznej, grom i zabawom. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji.
      Spacery w parku linowym poprzedziło szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, po zaliczeniu którego każdy samodzielnie decydował, którą trasę wybiera. Byli tacy, którzy przeszli wszystkie! Niektórzy, początkowo niepewni swoich możliwości, podziwiając wyczyny innych, przełamywali się i sami też próbowali.
      W wesołym miasteczku zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się: kręciołek - Zero Gravity, autodrom, kolejka górska Dragon, ale także karuzela Słonie Dumbo.
      Skorzystaliśmy też ze ścianek wspinaczkowych o różnych poziomach trudności oraz pola do minigolfa. Radosnym szaleństwom nie było końca w sferze dmuchawców, gdzie na trampolinach, zjeżdżalniach i torach przeszkód uczniowie skakali, poprawiając swoją koordynację ruchową.
      Ci, którzy potrzebowali chwili relaksu odpoczywali w hamakach lub na huśtawkach.
      Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a co ważniejsze, mieliśmy szansę się poznać i integrować.
      [A.G., B.Z.]
     • Klasa 3e i 2a - Wycieczka na targowisko miejskie

     • W minionych tygodniach uczniowie klas III e oraz II a wybrali się na targowisko miejskie, gdzie odwiedzili stoiska z warzywami i owocami.  Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy w tym miejscu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały sprzedawców, którzy opowiadali o sposobach zakupu towarów. Dowiedziały się, które warzywa kupujemy na wagę, sztuki i pęczki. Porównywały ceny warzyw i owoców. Poznały nazwy różnych gatunków jabłek, gruszek i śliwek, których nazwy i ceny musiały samodzielnie przeczytać. Na koniec wycieczki dzieci w nagrodę otrzymały jabłka i marchewki oraz zachęcano wszystkich do kupowania krajowych owoców.  Do szkoły wróciły zadowolone i pełne wrażeń. [P.Ch.P]., [G.P.],[M.S.]

     • nieTypowy Bieg z naszym reprezentantem 🏃‍♀️🏃‍♂️🥇

     • W dniu 17 września 2023 roku w Pruszkowie o godzinie 11:11 odbył się bieg charytatywny pod nazwą "nieTYPOWY BIEG".

      Całkowity dochód z opłat startowych został przekazany na zajęcia terapeutyczne dla dzieci ze zdiagnozowanymi trudnościami neurorozwojowymi.

      Naszą szkołę, która jest szkołą podstawową z oddziałami integracyjnymi reprezentował nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne.

      Gratulujemy zwycięzstwa🥇

     • Integracja klasy 6d

     • W piątek (15 wrzesień) kiedy na dworze poszarzało my się wciąż dobrze bawiliśmy na integracji z rodzicami i uczniami klasy 6d w Parku Żwirowisko w Pruszkowie. Pogoda nam dopisała, frekwencja też. Był dobry humor, kiełbaski i sporo ruchu na świeżym powietrzu. [P.E.]

     • Mały Samorząd - Dzień Kropki

     • Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego i ważnego. Ten zwyczajny mały punkt od wielu lat jest symbolem twórczej, kreatywnej zabawy zmierzającej do odkrywania talentów. 15 września uczniowie klasy 2b,2e,2c,2d oraz 3a, wraz z Dużym Samorządem Uczniowskim, wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. W planie dnia znalazło się miejsce na działania twórcze zarówno na zajęciach plastycznych jak i matematycznych. Podczas zajęć komputerowych dzieci uczyły się w programie Paint dodawać pojedyncze kształty.
      Kreatywność to bardzo mocna strona uczniów naszej szkoły. Stroje w kropki i kropkowe twórcze prace, pokazały uzdolnienia i zainteresowania naszych uczniów. [A.P.]
     • Bądź widoczny i bezpieczny

     • Wrzesień to miesiąc, kiedy dzieci przypominają sobie zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Świetlica szkolna pod opieką wychowawców wyszła na spacer na pobliskie przejście dla pieszych z sygnalizacja świetlną i bez sygnalizacji. Uczniowie praktycznie wykorzystali zdobytą wiedzę przechodząc w odblaskowych kamizelkach przez skrzyżowanie. [L.K], [M.M], [K.K]
     • Dzień ciekawostek w świetlicy

     • W każdy czwartek w świetlicy jest „Dzień ciekawostek”. Dzieci opowiadają o swoim hobby i prezentują kolekcjonowane przedmioty.

      Tego dnia też dowiadują się ciekawych rzeczy z różnych dziedzin życia i wykonują eksperymenty.

      „Mydło się pieni” – informacje o produkcji mydła, eksperyment – wiórki mydła rozpuszczamy w zimnej i ciepłej wodzie – omawiamy wnioski   [M.C],[A.P]

     • Dzień Kropki🟡🔵🔴🟢

     • W dniu dzisiejszym (15.09.2023 r.) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Ustanowione zostało w 2008 roku, a obecnie obchodzone jest w aż 196 krajach świata. Inspiracją do jego powstania była książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka). Wciągająca opowieść pokazuje, że nawet z małej kropki może powstać wielkie dzieło, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

      Z tej okazji na dużym holu została ustawiona tablica „Przygarnij kropkę”. Uczniowie odkrywali wybrane przez siebie kropki, na których umieszczone były ciekawe cytaty, miłe słowa, czy pozdrowienia. W ten sposób chcieliśmy umilić naszym uczniom ten dzień 😊

      Drugim elementem wystawy były prace przygotowane przez uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które powstały podczas zajęć rewalidacji. Chcieliśmy w ten sposób wyróżnić i wzmocnić tą bardzo ważną grupę naszych wychowanków.

      [P.K.] i [J.S.]

     • Klasy 6a, 5e oraz reprezentanci klas 8a i 8b w gospodarstwie agroturystycznym Cuda i Wianki w Kicinach

     • Klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Iloną Wojtkowiak-Ślepecką i p. Martą Górecką, 5e z wychowawczynią p. Katarzyną Kołodziejczyk- Wincewicz i p. Pauliną Kopczyńską oraz reprezentanci klasy 8a i 8b pod opieką p. Olgi Rau 8 września odwiedziły Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.

      Celem wycieczki była integracja klas, odkrywanie sekretów polskiej wsi i mazowieckiego folkloru. W minizoo dzieci karmiły konie, kuce, kozy, króliki. Dużą atrakcją były przyjaźnie nastawione alpaki, które pozwalały się głaskać. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których poznali pyszny przepis i nauczyli się przyrządzać kluski śląskie. Brali również udział w warsztatach mydlarskich, w ramach których wykonali ekologiczne mydełka. Dzieci spróbowały swoich sił w grze terenowej oraz miały możliwość przejażdżki wozem przez lasy i pola mazowieckiej wsi. Ostatnią atrakcją było pieczenie kiełbasek.

      Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Pruszkowa. [P.K.], [M.G.], [I.W.Ś.], [K.K.W.], [O.R.]

     • Akcja „Z podwórka na bieżnię”🏃‍♀️🏃‍♂️

     • W środę 13 września odbyła się cykliczna akcja pod hasłem „Z podwórka na bieżnię”. W tym roku nasza szkoła również wzięła udział w zabawie połączonej z rywalizacją sportową.
      Na początku utytułowani mistrzowie lekkoatletyki przeprowadzili test wiedzy o sporcie, w którym dzieci otrzymywały drobne upominki. Wydarzenie rozpoczęto biegiem integracyjnym na dystansie 600m, a następnie zorganizowano konkurencje lekkoatletyczne. Były to m.in. bieg na 40m, bieg na 40m przez płotki, bieg na 200m oraz ostatnia z konkurencji - bieg sztafetowy. Drużyny składały się z uczniów z klas 4 - 6. W trakcie trwania imprezy organizowano również gry i zabawy, takie jak rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny, wyrabianie baniek mydlanych oraz zabawy na dmuchanym zamku. Imprezę zakończono dekoracją szkół za najlepsze wyniki w konkurencjach lekkoatletycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za walkę i sportową postawę. [M.M.]

     • Warsztaty warzywno owocowe w zerówce

     • We wtorek 5 września w naszej zerówce odbyły się warsztaty warzywno-owocowe połączone z nauką języka angielskiego. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zawiodła,  pokazały co można stworzyć z tak smakowitego i zdrowego "materiału". Powstało mnóstwo jeżyków, jednorożców i innych ciekawych zwierzątek. Dzięki połączeniu ciekawych warsztatów z lekcją języka angielskiego dzieci wzbogaciły swoje słownictwo. Cieszymy się, że wspólna praca i zabawa przyniosła tak wiele radości.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024💼👩‍🏫📚

     • 4 września w poniedziałkowy słoneczny poranek społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła nowy rok szkolny 2023/2024. Obecność Pocztu Sztandarowego i odśpiewany hymn państwowy wprowadziły zebranych w uroczysty nastrój. Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka powitała zebranych, a szczególną uwagę zwróciła na uczniów klas pierwszych, czwartych i ósmych, ponieważ to właśnie dla nich rozpoczęty rok szkolny wiąże się z nowym etapem w młodym życiu. Miłe słowa pełne wsparcia i motywacji popłynęły również z ust pani wicedyrektor Klaudii Śliwińskiej oraz pani wicedyrektor Eweliny Paczkowskiej. Życzymy wszystkim rodzicom i uczniom owocnej współpracy i radości ze zdobywania wiedzy!

     • Giganci Programowania w Pruszkowie zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

     • Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych :

      📆Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 2-3, 9-10 oraz 16-17 września

      Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor

      ▶Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python, C++

      Tematem warsztatów będzie Sztuczna Inteligencja- „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

      📍Zajęcia odbędą się w Pruszkowie przy ul. Kościuszki 15

      📍Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/

      Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem!

      Patronat nad wydarzeniem sprawują:

      ✔Prezydent Pruszkowa

      ✔Minister Edukacji i Nauki

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych