• Dzień ciekawostek w świetlicy

     • W każdy czwartek w świetlicy jest „Dzień ciekawostek”. Dzieci opowiadają o swoim hobby i prezentują kolekcjonowane przedmioty.

      Tego dnia też dowiadują się ciekawych rzeczy z różnych dziedzin życia i wykonują eksperymenty.

      „Mydło się pieni” – informacje o produkcji mydła, eksperyment – wiórki mydła rozpuszczamy w zimnej i ciepłej wodzie – omawiamy wnioski   [M.C],[A.P]

     • Dzień Kropki🟡🔵🔴🟢

     • W dniu dzisiejszym (15.09.2023 r.) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Ustanowione zostało w 2008 roku, a obecnie obchodzone jest w aż 196 krajach świata. Inspiracją do jego powstania była książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka). Wciągająca opowieść pokazuje, że nawet z małej kropki może powstać wielkie dzieło, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

      Z tej okazji na dużym holu została ustawiona tablica „Przygarnij kropkę”. Uczniowie odkrywali wybrane przez siebie kropki, na których umieszczone były ciekawe cytaty, miłe słowa, czy pozdrowienia. W ten sposób chcieliśmy umilić naszym uczniom ten dzień 😊

      Drugim elementem wystawy były prace przygotowane przez uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które powstały podczas zajęć rewalidacji. Chcieliśmy w ten sposób wyróżnić i wzmocnić tą bardzo ważną grupę naszych wychowanków.

      [P.K.] i [J.S.]

     • Klasy 6a, 5e oraz reprezentanci klas 8a i 8b w gospodarstwie agroturystycznym Cuda i Wianki w Kicinach

     • Klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Iloną Wojtkowiak-Ślepecką i p. Martą Górecką, 5e z wychowawczynią p. Katarzyną Kołodziejczyk- Wincewicz i p. Pauliną Kopczyńską oraz reprezentanci klasy 8a i 8b pod opieką p. Olgi Rau 8 września odwiedziły Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.

      Celem wycieczki była integracja klas, odkrywanie sekretów polskiej wsi i mazowieckiego folkloru. W minizoo dzieci karmiły konie, kuce, kozy, króliki. Dużą atrakcją były przyjaźnie nastawione alpaki, które pozwalały się głaskać. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których poznali pyszny przepis i nauczyli się przyrządzać kluski śląskie. Brali również udział w warsztatach mydlarskich, w ramach których wykonali ekologiczne mydełka. Dzieci spróbowały swoich sił w grze terenowej oraz miały możliwość przejażdżki wozem przez lasy i pola mazowieckiej wsi. Ostatnią atrakcją było pieczenie kiełbasek.

      Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Pruszkowa. [P.K.], [M.G.], [I.W.Ś.], [K.K.W.], [O.R.]

     • Akcja „Z podwórka na bieżnię”🏃‍♀️🏃‍♂️

     • W środę 13 września odbyła się cykliczna akcja pod hasłem „Z podwórka na bieżnię”. W tym roku nasza szkoła również wzięła udział w zabawie połączonej z rywalizacją sportową.
      Na początku utytułowani mistrzowie lekkoatletyki przeprowadzili test wiedzy o sporcie, w którym dzieci otrzymywały drobne upominki. Wydarzenie rozpoczęto biegiem integracyjnym na dystansie 600m, a następnie zorganizowano konkurencje lekkoatletyczne. Były to m.in. bieg na 40m, bieg na 40m przez płotki, bieg na 200m oraz ostatnia z konkurencji - bieg sztafetowy. Drużyny składały się z uczniów z klas 4 - 6. W trakcie trwania imprezy organizowano również gry i zabawy, takie jak rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny, wyrabianie baniek mydlanych oraz zabawy na dmuchanym zamku. Imprezę zakończono dekoracją szkół za najlepsze wyniki w konkurencjach lekkoatletycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za walkę i sportową postawę. [M.M.]

     • Warsztaty warzywno owocowe w zerówce

     • We wtorek 5 września w naszej zerówce odbyły się warsztaty warzywno-owocowe połączone z nauką języka angielskiego. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zawiodła,  pokazały co można stworzyć z tak smakowitego i zdrowego "materiału". Powstało mnóstwo jeżyków, jednorożców i innych ciekawych zwierzątek. Dzięki połączeniu ciekawych warsztatów z lekcją języka angielskiego dzieci wzbogaciły swoje słownictwo. Cieszymy się, że wspólna praca i zabawa przyniosła tak wiele radości.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024💼👩‍🏫📚

     • 4 września w poniedziałkowy słoneczny poranek społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła nowy rok szkolny 2023/2024. Obecność Pocztu Sztandarowego i odśpiewany hymn państwowy wprowadziły zebranych w uroczysty nastrój. Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka powitała zebranych, a szczególną uwagę zwróciła na uczniów klas pierwszych, czwartych i ósmych, ponieważ to właśnie dla nich rozpoczęty rok szkolny wiąże się z nowym etapem w młodym życiu. Miłe słowa pełne wsparcia i motywacji popłynęły również z ust pani wicedyrektor Klaudii Śliwińskiej oraz pani wicedyrektor Eweliny Paczkowskiej. Życzymy wszystkim rodzicom i uczniom owocnej współpracy i radości ze zdobywania wiedzy!

     • Giganci Programowania w Pruszkowie zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

     • Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych :

      📆Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 2-3, 9-10 oraz 16-17 września

      Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor

      ▶Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python, C++

      Tematem warsztatów będzie Sztuczna Inteligencja- „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

      📍Zajęcia odbędą się w Pruszkowie przy ul. Kościuszki 15

      📍Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/

      Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem!

      Patronat nad wydarzeniem sprawują:

      ✔Prezydent Pruszkowa

      ✔Minister Edukacji i Nauki

     • Zakończenie klas ósmych

     • Nadszedł czas na pożegnania klas ósmych. 22 czerwca miało miejsce uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów naszej szkoły – klas VIII.

      W uroczystości udział wzięli ósmoklasiści, uczniowie klas IV-VII, dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prezydenta Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Jego obecność nie była przypadkowa. Dwóch tegorocznych absolwentów Aleksander Denys oraz Adam Matuszewski odebrało z rąk włodarza miasta nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe. W części oficjalnej uroczystości absolwenci złożyli przyrzeczenie oraz nastąpiło przekazane pocztu sztandarowego młodszym koleżankom oraz młodszym kolegom. Dyrektor Szkoły Elżbieta Żurawiecka wręczyła nagrodę Absolwenta Roku 2023, którą odebrała Wiktoria Szewczak. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli nagrodę „Osobowość Roku” w klasach 8, którą odebrał Paweł Kaczor.  

      Pan Prezydent w towarzystwie Pani Dyrektor oraz Pań wychowawczyń klas ósmych wręczył uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i nienaganne zachowanie. Rodzice mogli być pełni dumy z osiągnięć swoich dzieci otrzymując listy gratulacyjne.

      Duża grupa absolwentów otrzymała nagrody książkowe za osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych i szkolnych oraz podziękowanie za angażowanie się w życie szkoły.

      Młodsze koleżanki i młodsi koledzy pożegnali swoich starszych kolegów dobrym słowem oraz przygotowanymi wcześniej spersonalizowanymi długopisami  i breloczkami wydrukowanymi na szkolnej drukarce 3D.

      Pożegnanie uświetnił występ chóru szkolnego. W oczach ósmoklasistów dostrzec można było łzy wzruszenia.

      Drodzy Uczniowie!
      Życzymy Wam wielu sukcesów, dobrych wyborów, spełnienia marzeń w dalszej nauce.
      Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły, będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji.

     • Sukcesy uczniów klasy 5d

     • Uczniowie naszej szkoły realizują swoje pasje w szkole, ale i poza jej murami. W artykule pt.: "Udział ucznia naszej szkoły w Międzynarodowym turnieju w Czarnogórze” pisaliśmy o sportowych wyczynach w piłce nożnej Stanisława Molendy.

      Uczniowie klasy 5D wykazali się również w innych dyscyplinach sportowych, takich gimnastyka artystyczna oraz karate.

      Maja Czyżewska w dniach 25-26 lutego 2023r. uczestniczyła w V turnieju Walentynkowym Międzynarodowym, który ukończyła wchodząc na 3 miejsce na podium w kategorii D 2011.

      Chłopcy Krzysztof Jankowski oraz Cyprian Pąk 9 czerwca 2023r. w Kraśniku wzięli w Ogólnopolskim  Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Uczniowie uzyskali 1 miejsce w konkurencji kata drużynowe. Uczniowie odnieśli też swoje indywidualne sukcesy – Cyprian zdobył złoty medal w konkurencji Kata Indywidualne, natomiast Krzyś zajął 3 miejsce w konkurencji en-bu chłopiec/chłopiec 9-4 kyu.

      Fotorelacje z tego wydarzenia można obejrzeć pod linkiem:

      https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02hpBjFPvmrH1vufEn9ukgpDVpUKYS4Lvq9fkiEPiA1V1dtDd6eiF3mgZDTqUWtD5yl&id=100049203886868

      Cieszymy się, że możemy pochwalić się takimi osiągnięciami! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! A wszystkim uczniom życzymy radości z rozwijania swoich pasji. [S. Dz.]

     • Dogoterapia🐕‍🦺🐕

     • W naszej szkole w dniu 16.06.2023 odbyło się spotkanie  z czworonożnymi pupilami. Klasy integracyjne 0-3 mogły skorzystać z dogoterapii zrealizowanej z funduszy pozyskanych podczas kawiarenki zorganizowanej przez klasy edukacji wczesnoszkolnej podczas obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

      Terapia z udziałem psa, dogoterapia – metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. 
      Zajęcia z udziałem psów świetnie sprawdzają się także jako wsparcie terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Kontakt z psem pomaga otworzyć się, nawiązać relację dziecka ze zwierzęciem. Jest też doskonałą motywacją do skupienia uwagi nawet na trudnych ćwiczeniach. [M.S.]
     • Klasa 4c – na spektaklu „Saturday”

     • 20 czerwca uczniowie klasy 4c mieli przyjemność podziwiać zdolności taneczne oraz aktorskie koleżanki z klasy Gabrieli Filipiak występującej w musicalu „Saturday”, wystawianym na scenie Teatru Syrena. Spektakl jest osadzony w owładniętej technologią przyszłości, ale porusza bliskie nastolatkom tematy kontaktów rówieśniczych oraz pierwszego zauroczenia. Ciekawa fabuła, bogactwo doskonale zaśpiewanych utworów oraz  perfekcyjnie dopracowana choreografia sprawiły, że widownia opuściła salę widowiskową zachwycona. [A.B.]
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych