• Klasa 4a - na basenach w Strzeniówce🏊‍♀️🤽‍♂️

     • Choć lato w tym roku jeszcze się nie rozpoczęło to uczniowie klasy 4a wybrali się 19 czerwca na wycieczkę na baseny w Strzeniówce. Gorący dzień był doskonałą okazją do kąpieli wodnych, które przyjemnie ochładzały. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania czwartoklasistom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze bądź smartfonie. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i nauczycieli mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnie i jacuzzi to dodatkowe atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Wszyscy po wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało. Piękna pogoda, słońce, woda i rówieśnicy… czegóż więcej do szczęścia potrzeba…

      [K.P.], [J.S.]

     • Warsztaty kulinarne

     • W naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne – dzieci robiły zapiekanki. Grillowały tortille, chleb tostowy z różnymi dodatkami. Byłą to doskonała okazja do zapoznania się z działaniem sprzętu AGD zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Takie zajęcia są doskonałą okazją do poznawania nowych smaków i zapachów . Uczniowie poznali nowe przepisy i możliwości wykorzystania składników spożywczych. Wspólne gotowanie to zabawa, ale  też świetny sposób na integrację klasy. [E.C.]
     • Konkurs recytacji w języku angielskim

     • W dn. 6 czerwca odbył się finał Konkursu Recytacji Poezji Anglojęzycznej Klas Czwartych.

      Zwyciężyła: Hanna Niedziela, klasa 4e, miejsce I

      II miejsce – Nikola Pietrzak, klasa 4e

      III miejsce ex aequo – Maria Regner, klasa 4b i Antonina Toporowska klasa 4a

      IV miejsce ex aequo – Aleksandra Baran klasa 4e i Kamil Gorączka klasa 4e

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie.

     • Klasa 1c i 4c Wycieczka do Sadów Klemensa

     • 5 czerwca uczniowie klasy 1c i 4c wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sadów Klemensa w Grójcu. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, a także możliwość obcowania z naturą. Dzieci miały możliwość wsłuchać się w dźwięki przyrody, posłuchać śpiewu ptaków, powąchać jak pachnie sosna, brzoza, akacja, pooddychać  świeżym powietrzem również tym z tężni jodowo-solankowej. Ale spokojnie oprócz zachwytu przyrodą dla dzieci znalazły się też mnóstwo wspaniałych, naturalnych atrakcji takich jak ogromna piaskownica, labirynt, tor przeszkód, park linowy, mini baseniki i wiele więcej. Czekała też na uczniów prawdziwa strefa relaksu, z przeogromną ilością leżaków, hamaków i miejsc zacienionych zapraszając do wspólnego odpoczynku. Odwiedziny w Sadach Klemensa to prawdziwa uczta dla zmysłów.
      [M.P.], [A. B.]
     • Klasa 7a, 7b, 6a oraz 5a w parku trampolin

     • W dniu 02.06.2023 uczniowie klas 7a, 7b, 6a oraz 5a wybrały się na wycieczkę do parku trampolin "Stacja Grawitacja" w Warszawie. Wszystkie dzieci aktywnie spędziły czas na zabawie. Mogły również spróbować swoich sił i pokonać strach w parku linowym, który był dla nich prawdziwym wyzwaniem. Pobyt był bardzo udany,co było widać po uśmiechniętych twarzach dzieci. [P.K.]

     • Klasa 3a na warsztatach „(Nie)złota biżuteria”

     • W środę, 7 czerwca, klasa 3a wzięła udział w warsztatach „(Nie)złota biżuteria”. Biżuteria towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze! Kiedyś nie pełniła jednak funkcji tylko ozdobnej, ale była wyznacznikiem statusu, przynależności do określonej grupy plemiennej i społecznej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, z czego wykonywano dawniej ozdoby, co to jest brąz, jakie były techniki jego obróbki i kim był brązownik. Własnoręcznie wykonały ozdoby, wzorując się na zabytkach z epoki brązu, żelaza lub wczesnego średniowiecza.

       [A.M., M.O.]

     • Klasa 1a i 1b – w Stajni na Kępie

     • 6 czerwca uczniowie klas 1a i 1b wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę autokarową do „Stajni na Kępie" w Skierdach. Pierwszoklasiści zwiedzali stajnie i karmili konie. Następnie brali udział w zajęciach edukacyjnych na temat "Ekologia wśród nas" połączonych z grą terenową i  zajęciami plastycznymi. Na koniec było ognisko, kiełbaski i przejażdżka na kucykach. Ta wycieczka dostarczyła dzieciom dużo radości podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także poszerzyła wiedzę wszystkich na temat ekologii i hodowli koni. [G.P.]

     • Klasa 3a na Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka

     • W poniedziałek, 5 czerwca, klasa 3a uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie. Zarówno pogoda, jak i duch sportowej rywalizacji nie opuszczały wszystkich uczestników turnieju. Zwycięzcy zostali udekorowani medalami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy oraz kibice otrzymali słodkie niespodzianki.

       [A.M., M.O.]

     • Taneczne sukcesy uczennicy klasy 3a

     • Nikola Dąbrowska jest uczennicą klasy 3a i tancerką tańca towarzyskiego - klasa sportowa E, Federacja Tańca Sportowego FTS. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w przedszkolu, gdzie zauważono jej potencjał, duże umuzykalnienie i fascynację tańcem. W wieku 6,5 roku została przyjęta do szkoły tańca z Pruszkowa. Przez kolejne lata z dużym zaangażowaniem, brała i bierze czynny udział w lekcjach grupowych, lekcjach indywidualnych, szkoleniach, obozach tanecznych. Regularnie wraz ze swoim Partnerem, bierze udział w Turniejach Tanecznych na terenie Polski. Wystąpiła w finałowym odcinku „Tańca z Gwiazdami”.
      W przeciągu 3,5 roku z kategorii dzieci początkujące – przeszła klasy taneczne H, G, F , aż do aktualnej klasy E. To dodało jej jeszcze więcej siły i motywacji do dalszego rozwoju, treningów i ciągłego podnoszenia swoich umiejętności.
      Taniec daje Nikoli nie tylko przyjemność, ale uczy samodyscypliny, odporności na stres, pozwala uwolnić emocje, zadbać o kondycję psychiczno –fizyczną. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w tańcu.

      [A.M.]

       

     • Klasa 1e - wizyta dzieci z Przedszkola nr 3

     • 7 czerwca naszą szkołę odwiedziło  Przedszkole Miejskie nr 3 z Pruszkowa. Dzieci zostały przywitane piosenką przez klasę Ie. Przedszkolaki mogły doświadczyć w jaki sposób uczniowie korzystają z tablicy multimedialnej, jak wygląda lekcja. Dzieci zwiedziły budynek szkoły, gabinet Pani Dyrektor, sekretariat, gabinet Pani pielęgniarki. Zobaczyły jak wygląda biblioteka szkolna, sala fitness oraz sala gimnastyczna. Po powrocie do klasy uczestniczyli w urodzinach starszego kolegi  z klasy Ie. Było to dla nich miłe zaskoczenie i bardzo chętnie włączyli się w naszą klasową tradycję - wykonując wspólnie rysunek dla solenizanta. Uczestnicy wyszli zadowoleni, a że była to grupa zerowa zapowiedzieli przyjście do 1 klasy z dużą radością. [A.P.]

     • "Spacer po szkole" - wyniki Szkolnego konkursu informatycznego

     • Na przełomie lutego i marca w naszej szkole odbywał się konkurs informatyczny, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie uczniów do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Uczniowie przygotowali prace, które miały zabrać widza na spacer po Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

      Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Zwycięzcami zostali ex aequo: Zosia Radwańska 6b oraz Bartek Krasnodębski 6b. Drugie miejsce zajęła Zosia Skrok 5c.

      Gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy wraz z nagrodami zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego. Dziękujemy za ufundowanie nagród firmie NCBR+ sp. z o.o., spółka z grupy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zapraszamy na wspólny spacer po naszej szkole. 

      [K.P.]

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Be.Net

     • Chętni uczniowie naszej szkoły 29 marca 2023 roku uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Be.Net - bezpieczni w sieci zorganizowanego przez Fundację Digital University.

      Turniej był podsumowaniem wiedzy z zakresu edukacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa oraz kształcenia kompetencji przyszłości. 

      Start w turnieju dużej liczby naszych wychowanków pomógł w realizacji zadania szkoły związanego z bezpieczeństwem cyfrowym oraz pozwolił kształtować krytyczne podejście do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych. Nasza szkoła za liczny udział i bardzo dobre wyniki zdobyła wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zapracowali na wspólny sukces. [K.P.]

     • Klasa 1d i 1e - wycieczka do Zaręb

     • 15 maja klasy 1d i klasa 1e wybrały się na wycieczkę agroturystyczną do Zaręb. Uczniowie zostali powitani przez gospodarzy przepysznym śniadaniem. Po śniadaniu dzieci mogły zobaczyć zwierzęta wiejskie krowy, króliki, uczestniczyli w podchodach leśnych. Na koniec wszyscy uczestnicy brali udział  w warsztatach ze string artu - wykonali przepiękne serce z okazji Dnia Mamy.[A.P.]
     • Klasa 4a - Jak pięknie się różnić?

     • W środę 7 czerwca uczniowie klasy 4a wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich na warsztaty pt. "Jak pięknie się różnić?”. Uczestnicy utrwalili wiedzę, o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi!
      Na zajęciach czwartoklasiści zostali zaproszeni do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczuli się w swojej grupie, lepiej się poznali i doskonalili umiejętności komunikacyjne. Usłyszeli też historię Frani, która w nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem.
      Młodzież wspólnie zastanawiała się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W drugiej części zajęć uczniowie i uczennice udali się na wystawę, gdzie podczas rozwiązywania zadań w grupach bądź indywidualnie zastanawiali się czy w Polsce w XVI wieku różnorodność była ważną wartością.
      Była to lekcja bogata w wiedzę społeczną z której uczniowie będą mogli skorzystać w przyszłości.
      [K.P.], [J.S.]

     • Klasa 2e - Dni Pruszkowa

     • ​​​​​​​W tym roku świętujemy 100 rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1996 roku. Senat RP uhonorował jej imieniem rok 2023. W związku z tym klasa 2e reprezentowała naszą szkołę utworem Sanah „Nic dwa razy” podczas tegorocznych Dni Pruszkowa.
      Uczniowie w minionych tygodniach z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem wracali do słuchania muzyki klasycznej w nowej odsłonie. Dźwięki instrumentów potrafią  silnie tworzyć świat dziecka, kształtować jego wyobraźnię, sposób postrzegania, zmysł estetyki, emocjonalność i wrażliwość tym samym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne jak i taneczne.

      [P.Ch.]

     • Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka w SP3 w Pruszkowie – 1 czerwca 2023

     • W dniu 1 czerwca 2023 szkoła zorganizowała Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka. W imprezie udział wzięły wszystkie dzieci. Dla klas 0-3 zorganizowane zostały konkurencje sportowe – wyścigi rzędów, przeciąganie liny oraz zabawa taneczna w której animatorami byli starsi uczniowie. Za udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych każda klasa otrzymała nagrody w postaci słodkich upominków. Konkurencje dla klas 0 – 3 odbyły się dla wszystkich dzieci w dwóch turach, dla pierwszej i drugiej zmiany.  Dla klas 4- 8 odbyły się konkurencje sprawnościowe takie jak: sprawnościowy tor przeszkód, konkurs skoków na skakance, odbicia piłki w siatkówce, konkurs rzutów do kosza oraz konkurs rzutów karnych. Dzieci miały możliwość rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych w swoich grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi sportowcy szkoły otrzymali pamiątkowe puchary. Na zakończenie zorganizowany został mecz w piłkę nożną - reprezentacja klas ósmych kontra reszta szkoły, który dostarczył młodszym dzieciom i pozostałym kibicom wiele emocji. Dzieci z klas młodszych w ramach wychowania poprzez sport uczyły się właściwego kibicowania i zachowania na zawodach. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły, rada rodziców oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrody za konkurencje sportowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców.  Rada Rodziców ufundowała również lody dla wszystkich dzieci. Duże brawa dla wszystkich uczestników imprezy. [P.P.]

     • Szkolny ogród

     • W minionych miesiącach rozpoczęły się prace nad stworzeniem w naszej szkole ogródka szkolnego. Ma to na celu optymalne wykorzystanie potencjału ogrodu szkolnego w edukacji, kształtowaniu postaw, rozwoju zainteresowań, wiadomości i umiejętności, wskazania formy spędzania wolnego czasu, integracji i nauki współpracy w grupie uczniów oraz współpracy z ich rodzinami, obcowanie z przyrodą.

      Do wykonania zadania wykorzystano w dużej mierze potencjał uczniów, nauczycieli i pomoc rodziców. Podczas prac w ogrodzie szkolnym wykorzystano tradycyjne narzędzia i sprzęty ogrodowe, takie jak: donice, grabki, motyczki, łopaty, taczki.

      Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób w stworzenie pięknego ogródka szkolnego.

      [P.Ch.]

     • ⚽⚽⚽ Udział ucznia naszej szkoły w Międzynarodowym turnieju w Czarnogórze ⚽⚽⚽

     • W dniach 15-21 maja uczeń klasy 5d, Stanisław Molenda „Draki”wziął udział w wyjeździe na Międzynarodowy turniej piłkinożnej Budva Trophy w Czarnogórze.Dodatkowo, 16 maja w Zagrzebiu chłopcy rozegrali sparing z lokalną drużyną i zwiedzili miasto, a następnie udali się w dalszą podróż do Budvy. Była to 8 edycja międzynarodowego turniejupiłkarskiego, w którym udział brały drużyny z Serbii, Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Polski. Po trudnych meczach w czarnogórskim słońcu u podnóża gór, zawodnicy Brwinowskiego Klubu Sportowego Naprzód Brwinów zdobyli 3 miejsce w rozgrywkach rocznika 2011. Chłopcy nabyli nowych doświadczeń i zawarli nowe znajomości oraz mieli okazję poćwiczyć umiejętność posługiwania się językiem angielskim w wolnym czasie😊. Gratulujemy i życzymy całej drużynie dalszego rozwoju isukcesów❗ [K.Ś.]

     • PODSUMOWANIE KAMPANII ROWEROWY MAJ 2023 W SP3🚴‍♀️

     • Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów aktywnie biorących udział w kampanii, nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie, pracowników szkoły oraz rodziców, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły.

      Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy, wkrótce uczniom zostaną wręczone dyplomy.

      Zwycięskie klasy:

      I miejsce – klasa 1d

      II miejsce – klasa 1c

      III miejsce – klasa 1b

      Zwycięska klasa 1d otrzymuje nagrodę w postaci wyjścia na salę zabaw „Fikołki”.

     • Klasa 2a - Warsztaty Mały Kucharz

     • W dniu 2 czerwca uczniowie klasy IIA wzięli udział w warsztatach Mały Kucharz, które odbyły się w pizzerii DaGrasso. Podczas warsztatów każdy miał okazję zrobić swoją własną pizzę od samego początku. Na koniec każdy dostał pamiątkowy dyplom. Było bardzo smacznie i wesoło. [M.N], [M.R]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych