• Klasa 4a - Jak pięknie się różnić?

     • W środę 7 czerwca uczniowie klasy 4a wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich na warsztaty pt. "Jak pięknie się różnić?”. Uczestnicy utrwalili wiedzę, o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi!
      Na zajęciach czwartoklasiści zostali zaproszeni do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczuli się w swojej grupie, lepiej się poznali i doskonalili umiejętności komunikacyjne. Usłyszeli też historię Frani, która w nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem.
      Młodzież wspólnie zastanawiała się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W drugiej części zajęć uczniowie i uczennice udali się na wystawę, gdzie podczas rozwiązywania zadań w grupach bądź indywidualnie zastanawiali się czy w Polsce w XVI wieku różnorodność była ważną wartością.
      Była to lekcja bogata w wiedzę społeczną z której uczniowie będą mogli skorzystać w przyszłości.
      [K.P.], [J.S.]

     • Klasa 2e - Dni Pruszkowa

     • ​​​​​​​W tym roku świętujemy 100 rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1996 roku. Senat RP uhonorował jej imieniem rok 2023. W związku z tym klasa 2e reprezentowała naszą szkołę utworem Sanah „Nic dwa razy” podczas tegorocznych Dni Pruszkowa.
      Uczniowie w minionych tygodniach z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem wracali do słuchania muzyki klasycznej w nowej odsłonie. Dźwięki instrumentów potrafią  silnie tworzyć świat dziecka, kształtować jego wyobraźnię, sposób postrzegania, zmysł estetyki, emocjonalność i wrażliwość tym samym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne jak i taneczne.

      [P.Ch.]

     • Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka w SP3 w Pruszkowie – 1 czerwca 2023

     • W dniu 1 czerwca 2023 szkoła zorganizowała Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka. W imprezie udział wzięły wszystkie dzieci. Dla klas 0-3 zorganizowane zostały konkurencje sportowe – wyścigi rzędów, przeciąganie liny oraz zabawa taneczna w której animatorami byli starsi uczniowie. Za udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych każda klasa otrzymała nagrody w postaci słodkich upominków. Konkurencje dla klas 0 – 3 odbyły się dla wszystkich dzieci w dwóch turach, dla pierwszej i drugiej zmiany.  Dla klas 4- 8 odbyły się konkurencje sprawnościowe takie jak: sprawnościowy tor przeszkód, konkurs skoków na skakance, odbicia piłki w siatkówce, konkurs rzutów do kosza oraz konkurs rzutów karnych. Dzieci miały możliwość rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych w swoich grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi sportowcy szkoły otrzymali pamiątkowe puchary. Na zakończenie zorganizowany został mecz w piłkę nożną - reprezentacja klas ósmych kontra reszta szkoły, który dostarczył młodszym dzieciom i pozostałym kibicom wiele emocji. Dzieci z klas młodszych w ramach wychowania poprzez sport uczyły się właściwego kibicowania i zachowania na zawodach. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły, rada rodziców oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrody za konkurencje sportowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców.  Rada Rodziców ufundowała również lody dla wszystkich dzieci. Duże brawa dla wszystkich uczestników imprezy. [P.P.]

     • Szkolny ogród

     • W minionych miesiącach rozpoczęły się prace nad stworzeniem w naszej szkole ogródka szkolnego. Ma to na celu optymalne wykorzystanie potencjału ogrodu szkolnego w edukacji, kształtowaniu postaw, rozwoju zainteresowań, wiadomości i umiejętności, wskazania formy spędzania wolnego czasu, integracji i nauki współpracy w grupie uczniów oraz współpracy z ich rodzinami, obcowanie z przyrodą.

      Do wykonania zadania wykorzystano w dużej mierze potencjał uczniów, nauczycieli i pomoc rodziców. Podczas prac w ogrodzie szkolnym wykorzystano tradycyjne narzędzia i sprzęty ogrodowe, takie jak: donice, grabki, motyczki, łopaty, taczki.

      Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób w stworzenie pięknego ogródka szkolnego.

      [P.Ch.]

     • ⚽⚽⚽ Udział ucznia naszej szkoły w Międzynarodowym turnieju w Czarnogórze ⚽⚽⚽

     • W dniach 15-21 maja uczeń klasy 5d, Stanisław Molenda „Draki”wziął udział w wyjeździe na Międzynarodowy turniej piłkinożnej Budva Trophy w Czarnogórze.Dodatkowo, 16 maja w Zagrzebiu chłopcy rozegrali sparing z lokalną drużyną i zwiedzili miasto, a następnie udali się w dalszą podróż do Budvy. Była to 8 edycja międzynarodowego turniejupiłkarskiego, w którym udział brały drużyny z Serbii, Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Polski. Po trudnych meczach w czarnogórskim słońcu u podnóża gór, zawodnicy Brwinowskiego Klubu Sportowego Naprzód Brwinów zdobyli 3 miejsce w rozgrywkach rocznika 2011. Chłopcy nabyli nowych doświadczeń i zawarli nowe znajomości oraz mieli okazję poćwiczyć umiejętność posługiwania się językiem angielskim w wolnym czasie😊. Gratulujemy i życzymy całej drużynie dalszego rozwoju isukcesów❗ [K.Ś.]

     • PODSUMOWANIE KAMPANII ROWEROWY MAJ 2023 W SP3🚴‍♀️

     • Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów aktywnie biorących udział w kampanii, nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie, pracowników szkoły oraz rodziców, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły.

      Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy, wkrótce uczniom zostaną wręczone dyplomy.

      Zwycięskie klasy:

      I miejsce – klasa 1d

      II miejsce – klasa 1c

      III miejsce – klasa 1b

      Zwycięska klasa 1d otrzymuje nagrodę w postaci wyjścia na salę zabaw „Fikołki”.

     • Klasa 2a - Warsztaty Mały Kucharz

     • W dniu 2 czerwca uczniowie klasy IIA wzięli udział w warsztatach Mały Kucharz, które odbyły się w pizzerii DaGrasso. Podczas warsztatów każdy miał okazję zrobić swoją własną pizzę od samego początku. Na koniec każdy dostał pamiątkowy dyplom. Było bardzo smacznie i wesoło. [M.N], [M.R]

     • Klasy 4c, 5c i 7b – zabawa na okrągło w Kulce

     • W dniach 18-19 maja uczniowie klas 4c, 5c i 7b pojechali na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego na Mazurach. Dzieci z dala od zgiełku miasta, wśród sosnowych lasów w sąsiedztwie jeziora Łęsk aktywnie spędziły niezapomniany czas. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i w parku linowym, zacieśnić więzy z kolegami poprzez zabawy w Mega Gry i zgłębić tajemnice obcych cywilizacji w Strefie Ufo. Uwieńczeniem dnia pełnego emocji i zabawy były konkursy z muzyką przy ognisku oraz smaczne kiełbaski.
      [A.B.]
     • Klasy 1c i 2e w gospodarstwie agroturystycznym w Kicinach

     • Klasy 1c i 2e, odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Kicinach. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, odkrywanie sekretów wsi oraz przybliżenie idei zdrowego trybu życia. Podczas wizyty w Mini ZOO karmiliśmy konie, kuce i kozy. Dużą atrakcją były niezwykle łagodne alpaki pozwalające się głaskać, dotykać i karmić.
      Uczestniczyliśmy też w zajęciach plastycznych techniką decoupage, podczas których każdy wykonały swój własny magnes. Braliśmy udział w grze terenowej i piekliśmy podpłomyki. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa.

      [M.P., P.CH-P.]

     • Gra Miejska "Z Janem Pawłem II w drogę".

     • Wydarzenie organizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, na terenie naszego miasta od 2017 roku dla upamiętnienia kolejnych rocznic urodzin wielkiego papieża Polaka – dziś już świętego – Jana Pawła II. Gra Miejska ma też na celu promowanie Jego nauczania i wartości, którym całe swoje życie służył.

      17 maja 2023 r. odbyła się już V edycja Gry, do udziału w której zaproszenie przyjęli PRZEDSTAWICIELE WSZYSTKICH PRUSZKOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Z naszej szkoły SP 3 pod opieką ks. Józefa - nauczyciela religii udział wzięli następujący uczniowie: z kl. 8 Dominik Mierzejewski, z kl. 7 Gabrysia Mendza, z kl. 6 Michał Cieślak oraz Maciek Andrzejak z kl.5 i Igor Kalamon z kl. 4.

      Trasa prowadziła do charakterystycznych punktów na mapie miasta, a zadania były tak skonstruowane, żeby poprzez zabawę edukacyjną pokazać naszego Patrona jako człowieka mającego wiele pasji i zainteresowań. Nie zabrakło przy tym nutki rywalizacji, wysiłku intelektualnego i fizycznego i czegoś "dla ciała" - czyli "papieskich kremówek". :)) Ponieważ każda gra z zasady ma prowadzić do wyłonienia "zwycięzców" po skończonej wędrówce i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono liderów tegorocznych zmagań:

      1️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6

      2️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8

      3️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4

      Podczas uroczystej gali wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektora szkoły p. Marii Stawskiej i gości specjalnych - Prezydenta Miasta Pruszkowa p. Pawła Makucha i Proboszcza Parafii św. Kazimierza ks. Mariana Mikołajczaka

      Bo nieważne czy słońce, czy deszcz - zawsze warto iść "w drogę z Janem Pawłem II".

      Ks. Józef

     • Klasa 2c,2d - Muzeum Sportu i Rekreacji

     • Dnia 12 maja klasy 2c i 2 d były na wycieczce w Muzeum Sportu i Rekreacji w Warszawie. Braliśmy udział w muzealnej lekcji i warsztatach. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitniejszymi polskimi olimpijczykami. Mogliśmy zobaczyć oryginalne medale olimpijskie i wiele eksponatów i ciekawych zdjęć związanych ze sportem i turystyką. Na zajęciach warsztatowych uczniowie mogli wczuć się w atmosferę stadionu piłkarskiego przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów. [M.D], [J.W]
     • Egzamin ósmoklasisty 23-25 maj 2023

     • Oto co się działo tuż przed rozpoczęciem. Nastroje pozytywne, atmosfera przyjazna i miejmy nadzieję, że młodzież gotowa do spełnienia swojego obowiązku.

      Dzisiaj język polski, w środę matematyka, a na koniec język obcy.

      W naszej szkole wszyscy uczniowie są przygotowani na zadania.

      Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki👊👊👊

     • Ósmoklasistom życzymy powodzenia

     • Nie jeden ósmoklasista zastanawiał się jak przygotować się do egzaminu? Książka z matematyki pod poduszkę, magiczny eliksir, znalezienie grosza! Z pomocą przyszli młodsze koleżanki i młodsi koledzy. Postanowili oni zaprojektować, wydrukować na drukarce 3D, a następnie podarować swoim starszym koleżankom i kolegom czterolistne koniczynki na szczęście. Koniczynki były spersonalizowane dla każdej klasy oraz zawierały rok przystąpienia do egzaminu. Mamy nadzieję, że poza szczęściem będą one stanowiły pamiątkę z tego wydarzenia.
      #Laboratoria Przyszłości
      [K.P.]
       
     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego "SUPERBOHATER SBX"

     • Konkurs obejmował prace plastyczne mające na celu utrwalenie produktów dostępnych w ramach „Programu dla szkół” tj. jabłko, gruszka, truskawka, sok owocowy, marchewka, rzodkiewka, pomidor, kalarepa, papryka, mleko, kefir, jogurt naturalny, które zostaną przedstawione jako Superbohater.

       

      Celem konkursu było:

      1) propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci uczęszczających do klas I-V szkół podstawowych,

      2) rozwijanie wyobraźni u dzieci,

      3) doskonalenie zdolności plastycznych u dzieci.

       

      Prace, które napłynęły na konkurs były bardzo ciekawe. Komisja, po burzliwych obradach, spośród 50 prac konkursowych do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała prace następujących uczniów:

      Emilia Sobczak kl. 2E

      Szymon Krasnodębski kl. 3C

      Maria Rolka kl. 3D

       

      Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem. Prace, które będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie zostały już wysłane do organizatora konkursu. Zaangażowanie, talent i wyobraźnia wszystkich uczestników i uczestniczek konkursu postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić drobnymi słodkimi upominkami.

      [K.Ś.]

     • MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • W dniach 13–20 maja br. w naszej szkole odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

      Nauczyciele uczący w klasach 0-8 wraz ze swoimi wychowankami włączyli się do tej wspaniałej akcji profilaktycznej. Podczas zajęć prowadzone były warsztaty, zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, projekcje filmów, nauka piosenek dotyczących bezpieczeństwa oraz pogadanki, dramy i prezentacje. Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na tablicach szkolnych.

      Dodatkowo w ramach podsumowania akcji przedstawiciele oddziału „0” oraz klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w pokazie odblaskowej mody. Łącznie swoje odblaskowe kostiumy zaprezentowało dwudziestu pięciu uczniów. Można było zobaczyć różne stylizacje – klasyczne, sportowe i eleganckie, ale oczywiście w każdej znalazły się elementy odblaskowe tak bardzo ważne  dla naszego bezpieczeństwa na drodze. Wszystkie stroje bardzo się podobały publiczności, która nagrodziła fantastyczne modelki i modele gromkimi brawami.

      Odblaskowe gadżety dla wszystkich klas biorących udział w odblaskowym pokazie mody ufundowała Pani Małgorzata Wiśniewska z firmy bezpieczny.pl ubezpieczającej dzieci z naszej szkoły oraz Pan Komendant Włodzimierz Majchrzak ze Straży Miejskiej w Pruszkowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie!

      [K.Ś.]

     • Pho3Nix Active School – prosimy o oddanie głosu na nasz filmik⛹️‍♀️🤾‍♂️🤸‍♀️🏋️‍♀️

     • Nasza szkoła w kwietniu przystąpiła do Pho3nix Active School - największego w Polsce sportowego konkursu dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs polega na zorganizowaniu w szkole inicjatyw, które zaangażują szkolną społeczność w świętowanie aktywności fizycznej i aktywizację sportową wśród uczniów. Zadaniem szkoły i uczniów było przygotowanie jak największej liczby różnorodnych inicjatyw sportowych (zawodów, biegów, turniejów etc.) i zaangażowanie do nich jak największej liczby dzieci.

      Ogromne zaangażowanie uczniów naszej szkoły pokazuje powyższy filmik podsumowujący program.

       

      Do wygrania są Rekordowe nagrody konkursowe o łącznej wartości ponad 1 000 000 zł! Bardzo prosimy oddawanie głosów na naszą szkołę. Link do filmiku i do głosowania ->

      https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=5774

      Aby oddać prawidłowo głos na naszą szkołę należy wejść w link powyżej lub na stronę https://pho3nix-kids.com/polska/ , znaleźć nasza szkołę, wpisać swój adres e-mail i wysłać głos. Następnie trzeba zalogować się na swoją pocztę i w wiadomości zwrotnej od Pho3nix Kids Polska kliknąć link potwierdzający głosowanie.

      Głosując walczymy o dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego. Bardzo prosimy o liczne głosy oraz wsparcie. Głosować będzie można do 17 do 24 maja 2023 r.

     • #EKOPRUSZKÓW

     • W ramach gminnego projektu „EKOPRUSZKÓW” uczniowie klas 4 i 5 wykonali albumy o wybranym polskim Parku Narodowym. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

      Wszystkie prace zostały wystawiona na holu głównym, by wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli się z nimi zapoznać i poszerzyć swoją wiedzę o wiadomości.

      [A.P.]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych