• Kiermasz Wielkanocny

     • „Kiermasz Wielkanocny” to tradycyjne wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 3. Na głównym korytarzu rozstawione było stoisko z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem i wypiekami domowymi. To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty i poczucia tożsamości.

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działania zespołu do spraw promocji szkoły. Składamy najserdeczniejsze podziękowania dyrekcji szkoły oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. [P.Ch.]

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Pierwszy Dzień Wiosny, to dzień inny niż wszystkie! Tradycyjnie w tym dniu, żegnamy ponurą zimę, a witamy radosną wiosnę!
      W tym roku szkolnym, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny miał miejsce występ klasy 1c i 3e. Szkolna telewizja TV Czwórka przedstawiła relację z różnych zakątków kraju w poszukiwaniu wiosny. Uczniowie byli świadkami "sądu" nad zimą, która wyrządziła wiela zła i została wypędzona. Na koniec przedstawienia mogliśmy się dowiedzieć jak obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny w innych krajach.

      [M.P.], [I.Ł.]

     • 14 marca - Światowy Dzień Liczby Pi

     • Światowy Dzień Liczby Pi (π) to święto obchodzone 14 marca, ponieważ data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym Polski. W naszej szkole również pamiętaliśmy i świętowaliśmy.

      [B.Z.]

     • Klasa 3a - Bakterie wokół nas

     • Uczniowie klasy 3a wykonali ciekawe plakaty o bakteriach, z którymi styka się każdy z nas. Poznali bakterie pożyteczne i te, które wywołują różne choroby. Podczas wykonywania prac mogli uświadomić sobie jak ważna jest dbałość o czystość i higienę.
      [A.M.]
     • Klasa 1b - odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola "Tuptuś"

     • W ramach adaptacji dzieci 6-letnich do warunków szkolnych 28 marca odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola "Tuptuś".
      Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą i p. Beatą Żebrowską wprowadzili przedszkolaków w szkolny świat. Dzieci zwiedzały szkołę, odwiedziły min. stołówkę, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz klasopracownię numer 27. W klasie zapoznały się z uczniami klasy 1b, zobaczyły co znajduje się w klasie: ławki, krzesła, zieloną tablicę oraz tablicę interaktywną.
      Zapoznały się z jej działaniem, sposobem korzystania. Mogły zobaczyć na czym polega ciekawa nauka i poznawanie świata liter i liczb.
      Goście otrzymali upominki- odblaskowe zawieszki i medale SPnr 3.
      Od przedszkolaków otrzymaliśmy podziękowanie i upominki dla uczniów klasy 1b - dwie gry.
      Uczniowie klasy 1b sprawdzili się w roli gospodarzy i w sposób bardzo odpowiedzialny zaopiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami.
      [A.F.] [B.Ż.]
     • Klasa 2c,2d - Wycieczka do Karolina

     • Dnia 22 marca klasy 2C i 2D wybrały się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. „Kompanija wesoła” to warsztaty muzyczne, w których wzięli udział uczniowie. Artysta zespołu Mazowsze poprowadził niezwykłą lekcję. Dowiedzieliśmy się jak wzmacniać głos oraz jak ważny podczas śpiewu jest oddech. Nauczyliśmy się ludowej piosenki :”Polka Tramblanka”, do której zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych. „ Wielkanoc na ludowo” to kolejna ciekawa lekcja. Poznaliśmy zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi oraz wykonaliśmy oryginalne ozdoby świąteczne inspirowane sztuką ludową. [M.D], [J.W]

     • Klasa 3e - Kolejowe ABC

     • .Klasa 3e zdobyła wyróżnienie w konkursie "Bezpieczny Kierunek" organizowanym przez TVP ABC w ramach kampanii kolejowe ABC. Nagrodą była lekcja z Rogatkiem poświęcona bezpieczeństwu na torach. Na długo zapamiętamy spotkanie z Rogatkiem, który dostarczył nam niesamowitych przeżyć. [I.Ł]

     • Spotkanie z Panem Arturem Świerczem

     • Dwudziestego marca w naszej szkole przebywał  Pan Artur Świercz, radny powiatu pruszkowskiego, pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych. To wyjątkowy gość, który opowiedział uczniom nie tylko o swojej pracy, lecz także poruszył kwestie dostępności przestrzeni publicznych dla osób z niepełnosprawnościami.  Działacz skupia się głównie na tym, jak dane bariery, przeszkody można pokonać. I zaraża wszystkich swoim optymistycznym podejściem.  Pan Artur  łamie bariery, obala mity i niszczy stereotypy. Odpowiadając na pytania dociekliwych, zdradził słuchaczom, jakie są jego pasje i hobby. Spotkanie było świetną okazją do uświadomienia sobie, z jakimi trudnościami życia codziennego muszą radzić sobie ludzie niepełnosprawni.

      [U.T.]

     • Rekolekcje wielkopostne z udziałem dzieci…

     • Życie to ciągła zmiana miejsc. Obserwowane z boku, mogłoby przypominać morze z nadbiegającymi falami. Rozmaite zjawiska, wydarzenia, mody, prądy i pojedynczy ludzie wznoszą się coraz wyżej. Dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii brały udział w rekolekcjach prowadzonych przez o. Łukasza z Zakonu Braci Mniejszych OFMCap. Pojednanie z pięknem Chrystusa jest tak kluczowe w procesie dojrzewania duchowego. Ojciec rekolekcjonista zwracał uwagę , aby czynić rzeczy piękne i nie wstydzić się swojej wiary. Jak tłumaczył św. Jan od Krzyża: „Bóg jest niczym słońce wznoszące się nad duszami, gotowe do rozmowy”. Wiara jest sposobem istnienia, a dokładniej mówiąc, dojrzewaniem duszy ku Prawdzie. Niech spotkanie z Chrystusem w czasie tych świętych dni naznacza życie młodych serc radością i pokojem. W eucharystycznych słowach Jezusa znajdujemy dowód na wyznanie miłości, którą powinniśmy żyć: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!

      Wszystkim kapłanom, nauczycielom ,katechetom, rodzicom wyrażamy wdzięczność i ogarniamy serdeczną modlitwą. Niech Bóg obficie błogosławi.

      s. Alicja Pełszyńska SJE

     • Warszawska Syrenka etap gminny konkursu

     • W dniu 06.03.2023 w szkole Azymut w Pruszkowie odbył sie etap gminny 46.Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka 2023. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3: Zofia Micek, Juliusz Shnoda, Zuzanna Grązka, Gabriela Grązka zaprezentowali przygotowane utwory. Dziękujęmy wszystkim za włożony wysiłek i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. [M.S]
     • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON

     • 23 marca uczniowie klas 2-3 zainteresowani matematyką, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON. Konkurs ten miał formę testu, składającego się z pytań zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.
      Każde dziecko, które wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” otrzyma dyplom uczestnictwa, niezależnie od uzyskanego wyniku.
      Dla najlepszych organizator przewidział dyplomy oraz nagrody książkowe.
      Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki! :) [K.Ś.]
     • I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW SPORTOWYCH DLA KLAS III

     • 17marca reprezentacja klas 3 z naszej szkoły brała udział w grach i zabawach sportowych organizowanych przez SP4 w Pruszkowie.
      W zawodach wystartowały reprezentacje siedmiu pruszkowskich Szkół, które uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Każda konkurencja dawała dzieciom dużo radości, satysfakcji, w każdej z nich można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, szybkość reakcji. Nie zabrakło także dobrej zabawy i uśmiechu dzieci.

      Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały słodkie upominki i dyplomy zaś te, które znalazły się na podium dodatkowo puchary. Naszej drużynie, która składała się z reprezentacji klasy 3d (Bonisławska Joanna, Bala Zofia, Drabarek Dorota, Grązka Zuzanna, Gwardecki Jan, Karolak Oskar, Kowalski Miłosz, Pestka Antoni) i 3e ( Maja Stefaniak, Iga Szostak, Weronika Ludwiczak, Maja Misiewicz, Nikita Wiśniewski, Tymon Kozłowski, Mateusz Kulka, Bartosz Kęska) udało się wywalczyć II miejsce! Gratulujemy! Brawo za walkę i sportową postawę dla całej drużyny! Naszym sportowcom życzymy dalszych sukcesów. [K.Ś.]
     • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia. Nauczyciele współorganizujący kształcenie przygotowali na holu głównym gazetkę, w której zawarli najważniejsze informacje na temat osób z Zespołem Downa. Uczniowie zostali zaproszeni do założenia tego dnia dwóch różnych skarpetek jako znaku solidarności, a najmłodsze klasy pod opieką wychowawców stworzyły wystawy z kolorowych skarpet.

      [P.K.] i [J.S.]

      z zespołem nauczycieli współorganizujących kształcenie

     • Mistrzostwa Pruszkowa w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci

     • W czwartek i w piątek 16 oraz 17 marca 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców  z roczników 2010 i 2011. W zawodach udział wzięły również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Dziewczęta zajęły V miejsce natomiast reprezentacja chłopców po zaciętych i wyrównanych meczach zajęła ostatecznie IV miejsce. Turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem licznie zgromadzonych kibiców. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha. Opiekunem drużyn był trener Przemek. [P.P.]

     • Bieg po Oddech

     • W tamtym roku nasza szkoła brała udział w 7 edycji Biegu po Oddech pod patronatem fundacji wspierającej dzieci chore na mukowiscydozę. Przeszliśmy 5 km dla Nikoli Soćko. Organizatorzy wspomnieli o nas na stronie FB i podziękowali za udział. W tym roku również dąłączymy do akcji, by wesprzeć podopiecznych fundacji. [I.Ł]
     • Klasa 3a - Serowe przekąski

     • W piątek, 17 marca, dzieci z klasy 3a  przygotowywały serowe przekąski. Lekcja była podsumowaniem zdobytej wiedzy dotyczącej serów, ich sposobie powstawania i wykorzystania. Uczniowie według uznania wykonywali koreczki serowe i wykrawali różne wzory przy pomocy metalowych foremek do ciastek. Niektórzy kroili nożykami paski sera o różnych długościach i grubości, ścierali ser na tarkach o różnych ostrzach, lub wykonywali inne elementy według własnego pomysłu. Na zakończenie lekcji odbyła się degustacja przygotowanych specjałów. 
      [A.M.], [M.O.]
     • Klasy 2a, 2b Wycieczka do Stacji Muzeum

     • 8 marca odwiedziliśmy jedno z największych muzeów kolejnictwa w Polsce, które obecnie nazywa się Stacja Muzeum. Obejrzeliśmy unikatowe zbiory w skali świata zarówno na torach, jak i w gablotach. Widzieliśmy dawne lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne oraz wagony osobowe i towarowe. W gablotach wisiały mundury, zegary, lampy i stare mapy. Największą atrakcją była możliwość wrzucenia monet i wprawianie w ruch kolejek umieszczonych na pięknych makietach. W czasie naszego wyjścia uczyliśmy także planowania podróży i korzystania z rozkładów jazdy. [M.N], [M.P.P], [G.T], [M.R]

     • XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2023

     • „Elektro Paczka” cały Pruszków woła:

      Wielką zbiórkę robi nasza szkoła!!!

      Mamy dla wszystkich bardzo dobre rady:

      Na wiosnę posprzątaj elektroodpady!!!

       

      W naszej szkole, w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2023, ruszyła zbiórka zużytych baterii, akumulatorów przenośnych, sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka trwa do 21.04.2023.

      Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce!

      Pamiętaj! Bądź ekoodpowiedzialny!

      [M.D.] [A.P.]

     • Wesoła przerwa

     • 15 marca w naszej szkole wdrażaliśmy innowację pedagogiczną obejmującą realizację zaplanowanych systemowych, rozłożonych w czasie sposobów spędzania przerw szkolnych. Ukierunkowana jest na integrację wśród uczniów, wspieranie procesów kontrolujących emocje oraz przestrzeganie obowiązujących w grze zasad. Rozwijanie komunikacji poprzez bezpośredni kontakt z innym uczestnikiem gry, nauki komunikacji niewerbalnej pozwalającej na obserwacje nie tylko mimiki twarzy ale również tonu wypowiedzi. Nauka radzenia sobie z przegraną, rozwijanie twórczego myślenia, współdziałanie, planowanie. [A.O]
     • GRAMATYKA MOŻE BYĆ CIEKAWA, CZYLI O PEWNEJ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

     • Neologizmy w języku polskim były tematem jednej z ostatnich lekcji w klasach 8c i 8d. Zagadnienie proste, bo uczniowie (w przeciwieństwie do autorki zeszytu ćwiczeń, która podaje przykłady już utrwalone w języku i niewiele mające wspólnego z nowością) intuicyjnie czują nowe elementy w języku. Dlatego, chcąc się upewnić, że dobrze zrozumieli, na czy polegają poszczególne typy neologizmów, zadałam im pracę dla chętnych. Polegała ona na wykorzystaniu w projekcie koszulki wymyślonego przez siebie neologizmu.

      Nie wiem, czy wśród moich uczniów są przyszli językoznawcy, poloniści, copywriterzy, projektanci mody. Wiem jedno, są wśród nich osoby kreatywne, o czym wszyscy mogą się przekonać, oglądając efekty ich pracy.

      Kochani, jak zawsze jestem z Was dumna.

      [A.G.]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych