• Wielkie pasje małych ludzi

• 22.12.2022 23:11
      • Wielkie pasje małych ludzi

Moi kochani czwartoklasiści zaliczyli właśnie bardzo ważne publiczne wystąpienie.

W ramach pracy domowej z języka polskiego musieli przygotować trzyminutową wypowiedź na temat swojej pasji. Na lekcji, wykorzystując przyniesione przedmioty, zdjęcia czy prezentacje opowiadali o swoim hobby.

Okazało się, że dziewczynki głównie poświęcają swój wolny czas akrobatyce, malarstwu lub tańcowi. Chłopcy natomiast interesują się piłką nożną (grają w futbol, odwiedzają stadiony europejskich klubów piłkarskich, kolekcjonują breloczki, karty lub figurki), uprawiają sztuki walk, a także układają klocki Lego.

Mogliśmy również usłyszeć muzykę na żywo i to na trzech różnych instrumentach: flet poprzeczny, ukulele i gitara. A dowiedzieliśmy się, że dwie kolejne osoby próbują oswoić saksofon.

Skosztowaliśmy pysznych racuchów, jako dowodu na pasję kulinarną.

Obejrzeliśmy przyrządy do czyszczenia konia.

Dowiedzieliśmy się, jak wytapia się świece zapachowe, co, poza ciepłym posiłkiem, można zdobyć w górskich schroniskach, w jaki sposób tancerze i akrobaci nie pozwalają „zmarznąć’ rozgrzanym stawom skokowym, jakie grzyby i dlaczego warto zbierać, jak wygląda strój ochronny dla młodego motocyklisty, co to jest quilling, czyli zakręcony papier i co można z niego zrobić.

Wszystkie opowieści były niezmiernie ciekawe, a ja byłam dumna z moich uczniów. Dziękuję Wam, kochani!

Jak powiedział niemiecki filozof Hegel: „Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”, a ponieważ moi uczniowie maja pasje, jestem spokojna o przyszłość J

[A.G]

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z prezentacji.