• Polskie drogi do wolności

• 16.11.2022 13:11
      • W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Uroczystość odbyła się pod hasłem: Polskie drogi  do wolności.
      • Uroczystość w szczególny sposób nawiązała do Powstania Warszawskiego i związaną z nim historię naszego miasta – Pruszkowa. W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy w Pruszkowie, na terenie opustoszałych warsztatów kolejowych, zorganizowali obóz przejściowy – DULAG 121. Od 6 sierpnia do 10 października 1944 roku tutaj w Pruszkowie Niemcy dokonywali selekcji ludności stolicy.
        Uroczystość przygotowała pani  Katarzyna Jakobielską z klasą 8d,  przy współpracy z paniami Małgorzatą Podgórną - Pawlak i Grażyną Tyszko z klasą 2b. Dekoracje przygotowała pani Anna Piotrzkowicz z klasą 8d. Pieśni legionowe przygotowała pani Ewa Czuba wraz  z szkolnym chórem. [K. J.]