• Klasa 8c w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 10.10.2022 16:15
      • Klasa 8c wraz z wychowawczynią 10.10.2022 r. udała się do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesne, multimedialne Muzeum, wywarło  na wszystkich duże wrażenie, dostarczyło wielu wspaniałych przeżyć i stanowiło wspaniałą żywą lekcję historii

•

W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Krok po kroku śledziliśmy powstańców warszawskich w ich walce o wolność. 63 powstańcze dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw i wielkie uznanie. W sali kinowej Muzeum Powstania Warszawskiego obejrzeliśmy również  film w technologii 3D pt. „MIASTO RUIN”.  Film w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to niewiarygodne przeżycie. To możliwość wejścia w ówczesną sytuację, przeżycia na nowo i w indywidualny sposób tamtejszych wydarzeń.
        [BZ]