• Warsztaty "Kompozytorem być"

• 10.10.2022 16:16
      • Chcesz pisać piosenki? Muzykę do filmów? A może marzy Ci się stworzenie symfonii?

Czy do komponowania potrzebna jest szkoła muzyczna? Jak wygląda to w praktyce?

• O tym i o wielu innych tematach związanych z branżą muzyczną dowiedzieliśmy się na spotkaniu z kompozytorem i aranżerem Janem Stokłosą, kiedy to w piękny październikowy czwartek klasy 5b i 6b wybrały sie do Opery Kameralnej na warsztaty "Kompozytorem być".

Uczyliśmy się co to jest muzyka, z czego się składa i czemu ważna jest świadomość elementów muzyki. Omawialiśmy pracę kompozytora – czy tak samo pisze się piosenki/utwory instrumentalne/rozrywkowe/klasyczne?
        Poznaliśmy różnicę między komponowaniem, aranżowaniem, orkiestracją.

Słuchaliśmy też o prezentacji narzędziach: co to jest DAW, jakie są programy do pisania nut, produkcji muzyki. Na koniec każdy z nas miał szansę poczuć sie jak dyrygent. Wróciliśmy do szkoły w rozśpiewanych nastrojach. [MS, EP]