• Lektura w pudełku😀

• 13.02.2024 11:09
      • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c swoją przygodę z powieścią H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” rozpoczęli tradycyjnie – czytając książkę. Ale tym razem zadaniu temu towarzyszyło nieustanne myślenie o tym, jak stworzyć swoją wersję „lektury w pudełku”. Szczegółową informację na temat projektu wszyscy otrzymali na Teamsach. Potem już wszystko zależało od ich inwencji, zaangażowania i poczucia estetyki.
        Na lekcji każdy uczeń pokazywał swoje pudełko oraz elementy, które obowiązkowo miały się w nim znaleźć (streszczenie lektury i list do wybranego bohatera). Następnie wykazywał związek wskazanych przeze mnie przedmiotów z pudełka z treścią utworu. Poza wieloma oczywistymi skojarzeniami były również nieszablonowe i nieoczywiste.
        Cieszę się, że WSZYSCY moi piątoklasiści zaliczyli obowiązkowy projekt, jestem przekonana, że lektura stała im się bliższa.
        Zachęcam do obejrzenia pudełkowej wersji historii Stasia i Nel.
        [A.G.]