• Każdy może mieć swojego lapbooka

• 29.01.2024 11:33
      • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c, czytając „Chłopców z Placu Broni”, tworzyli własne lapbooki. Tym samym zrealizowali projekt edukacyjny, który nie tylko przybliżył im treść lektury, ale także pozwolił poznać jedną z metod na tworzenie indywidualnych notatek na temat czytanej książki.
        Lapbook przypomina edukacyjne portfolio. Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.
        Uczniowie otrzymali ode mnie instrukcję tworzenia lapbooka oraz listę zagadnień dotyczących lektury. Wspólnie ustaliśmy kryteria sukcesu, czyli co będzie punktowane przy ocenie.
        Powstały niezwykłe prace, które moim uczniom pomogły zrozumieć historię Nemeczka, mnie pokazały, z jak twórczymi osobami na co dzień pracuję, a Państwu pozwolą się poczuć jak na wystawie, jeśli zechcecie obejrzeć nasza galerię J
        [A.G.]