• Klasa 5a - spotkanie z kulturą

• 10.12.2023 20:29
      • 8 grudnia uczniowie klasy 5a z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem do zrealizowania był udział w spektaklu familijnym "Mała Syrenka" w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Twórcy spektaklu zabrali nas do podwodnego, tajemniczego świata. Do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym towarzyszyliśmy w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i  swojego miejsca w świecie. Nie zabrakło wzruszeń i humoru. Musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pokazał nam jaką cenę należy czasem zapłacić za marzenia. Każdy z nas pewnie wyniósł coś innego ze spektaklu ale na pewno każdy z nas dostrzegł przesłanie aby "być sobą".
        Kolejnym punktem był udział w lekcji muzealnej  pt. "Pociągi pancerne w służbie Rzeczypospolitej” w Stacji Muzeum.
        W muzeum mogliśmy zwiedzić pociąg pancerny, jedyny tak zachowany eksponat tego typu w Europie.  Zwiedzaliśmy również sale wystawowe i muzealny skansen odkrywając historię kolei, w tym między innymi genezę powstania pociągów pancernych, ich przeznaczenie i zastosowanie podczas działań militarnych. Wycieczka nasza została urozmaicona przemieszczaniem się po stolicy różnymi środkami lokomocji- pociągiem, metrem oraz tramwajem.
        Bogatsi o nowe doświadczenia, zdobytą wiedzę oraz uwrażliwieni na piekno wróciliśmy do Pruszkowa. [K.P.], [J.S.]
        ​​​​​