• Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 05.12.2023 23:34
      • 3 XII obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom klas 4 – 8 konkurs pt. „Znani Niepełnosprawni”. Zadaniem dzieci  było przygotowanie plakatu przedstawiającego sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawnością dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Komisja konkursowa pierwszym miejscem nagrodziła Jana Filipowskiego z kl. 4 d, który przygotował pracę o Andrea Bocellim. II miejsce zajął Filip Gajewski, uczeń klasy 6 d z plakatem o Natalii Partyce. Trzecim nagrodzonym został Tymoteusz Zdanowicz z kl. 5 a z plakatem o Janku Meli. Wyróżniliśmy pracę Zuzanny Grązki, za innowacyjne podejście do tematu i Szymona Szczęsnego za estetykę. Trzecim wyróżnionym został uczeń klasy 3 d Dominik Wysocki, który mimo, iż konkurs był dla starszych klas bardzo chciał wziąć w nim udział. Dziękujemy pozostałym uczestnikom 😊 Ze wszystkich prac przygotowaliśmy wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy uczniowie.
        4 XII na długiej przerwie wyświetlaliśmy dodatkowo na holu głównym prezentację o znanych osobach z niepełnosprawnościami m.in. Janu Meli, Wojtku Sawickim, Janinie Ochojskiej,  czy Joannie Mazur. [J.S.]