• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 27.11.2023 08:38
      • 17 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Światowy dzień tabliczki mnożenia idealnie wpasowuje się  w tę koncepcję, a  jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.  Z tej okazji w szkole zrealizowany został projekt, którego koordynatorem była Bogusława Zbrowska. Wszystkie  lekcje matematyki rozpoczynała wspólna zabawa tabliczką mnożenia, oraz tabliczką umieszczoną na stronie www.matzoo.pl. Uczniowie na zajęciach informatyki mogli sprawdzić znajomość tabliczki wykonując testy online. Każdy uczeń dowiedział się czy jego  poziom znajomości jest zadowalający. W tym dniu uczniowie kl. 4b z p. A. Górecką udowodnili, że nawet ucząc się języka polskiego można bawić się matematyką a dokładnie tabliczką mnożenia.
        Uczniowie zmierzyli się z zabawami i grami, a wszystko po to, by powtórzyć tabliczkę mnożenia i doskonale się przy tym bawić.

[B.Z.]