• Klasa 4a - Jak pięknie się różnić?

• 08.06.2023 15:33
      • W środę 7 czerwca uczniowie klasy 4a wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich na warsztaty pt. "Jak pięknie się różnić?”. Uczestnicy utrwalili wiedzę, o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi!
        Na zajęciach czwartoklasiści zostali zaproszeni do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczuli się w swojej grupie, lepiej się poznali i doskonalili umiejętności komunikacyjne. Usłyszeli też historię Frani, która w nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem.
        Młodzież wspólnie zastanawiała się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W drugiej części zajęć uczniowie i uczennice udali się na wystawę, gdzie podczas rozwiązywania zadań w grupach bądź indywidualnie zastanawiali się czy w Polsce w XVI wieku różnorodność była ważną wartością.
        Była to lekcja bogata w wiedzę społeczną z której uczniowie będą mogli skorzystać w przyszłości.
        [K.P.], [J.S.]