• Klasa 1e - Lekcja Biblioteczna

• 18.10.2021 12:12
      • W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza. Filia nr 2 "Czytanka", rozpoczęliśmy cykl spotkań bibliotecznych w klasie I e. Uczniowie, jako pierwsi, odwiedzili zaprzyjaźnioną bibliotekę. Panie zapoznały uczniów z historią biblioteki, regulaminem, z zasadami korzystania z katalogu kartkowego i katalogu online oraz zachęciły do współpracy w różnych przedsięwzięciach, m.in. takich jak: "Spotkania z Poezją", "Konkursy w bibliotece", ‘’Cała Polska Czyta Dzieciom”, ‘’Narodowe Czytanie’’. Zostały też przeprowadzone  warsztaty na temat: Jak korzystać z katalogu? Jak znaleźć potrzebną informację? Jak wypełnić rewers? Co to jest sygnatura? Uczniowie na pewno nie ostatni raz odwiedzili tą piękną bibliotekę.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzoną lekcję. [P.Ch.]