• Klasa 2a i 2d w manufakturze bombek

• 13.12.2023 23:00
      • Wśród ozdób choinkowych zdecydowanie najbardziej popularne i znane są szklane bombki choinkowe. Uczniowie klasy 2a i 2d 8 grudnia odwiedzili manufakturę bombek Gepard w Wołominie.
        Drugoklasiści zwiedzili zakład produkcyjny, gdzie mogli zapoznać się ze wszystkimi etapami produkcji szklanych bombek choinkowych: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie oraz dekorowanie. Na końcu uczestnicy mogli podziwiać galerię ozdób wykonanych w manufakturze oraz dowiedzieli się, że współcześnie to Polska jest państwem, w którym powstają najpiękniejsze ręcznie robione bombki bożonarodzeniowe ze szkła, znane na całym świecie.
        Następnym punktem programu był udział uczestników w warsztatach plastycznych, które polegały na własnoręcznym wymalowaniu i udekorowaniu bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów, pędzli. Każdy uczeń własnoręcznie ozdobioną bombkę z pudełkiem i zapakowaną w ekologiczną prezentową torebkę zabrał do domu. Można było również dokonać zakupu bogato zdobionych bombek, które zachwycały kolorami. Uczniowie wrócili w świątecznych nastrojach gotowi na dekorowanie świątecznego drzewka🎄. [G.P.]