• Klasa 2a - Piernikowe mikołajki

• 13.12.2023 22:49
      • Pierniki nieodłącznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem, z jego uroczystą atmosferą, ciepłem domowego ogniska, pysznym, tradycyjnym jedzeniem. Przygotowanie aromatycznego piernikowego ciasta, wspólne rodzinne wycinanie choinek, gwiazdek, bombek to w wielu domach długoletnia tradycja.
        Uczniowie klasy 2a przynieśli na zajęcia techniczne wypieczone w swoich domach pierniki. Wspólne dekorowanie pierników to doskonała okazja do integracji dzieci. Grupowa zabawa dostarczyła drugoklasistom niezapomnianych wrażeń i nauczyła nowych, kreatywnych umiejętności. Poznanie pracy z lukrem, posypkami, perełkami, drażetkami stanowiło również doskonałe zajęcia z integracji sensorycznej.
        Przyozdobione pierniki mogą stanowić doskonały prezent pod choinkę dla babć i dziadków, idealnie prezentują się na bożonarodzeniowej choince, choć z uwagi na ich smak i aromat bardzo szybko z niej znikają. [G.P.]