• Klasa 2a - Spotkanie przy herbacie

• 10.05.2023 22:21
      • 9. maja klasa IIa wyruszyła w podróż do Sri Lanki na pola herbaty. Umożliwiły to warsztaty, które poprowadziła dla uczniów Pani Sabina Piłat autorka kanału na YouTube - Nauka w Plecaku. Klasa miała okazję zobaczyć jak wygląda zbiór herbaty. Dowiedzieli się również ile czasu zajmuje kobietom praca podczas zbiorów liści herbaty oraz jednogłośnie stwierdzili, że jest to bardzo ciężka praca. W trakcie warsztatów poznaliśmy różne odmiany herbat i nauczyliśmy się je rozróżniać. Największą atrakcją cieszyła się degustacja zielonej herbaty z miętą. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał woreczek prawdziwej zielonej herbaty.
        Bardzo dziękujemy Pani Sabinie za tą inspirującą dawkę wiedzy oraz wspaniale spędzony czas. Czekamy na kolejne tak interesujące warsztaty. [M.N], [M.R]