• Klasa 1b – Warsztaty garncarskie

• 03.05.2023 16:11
      • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach garncarskich "Jak ulepić garnek" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
        Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł. Pierwsze naczynia gliniane zaczęto wykonywać na ziemiach polskich już ponad 7000 lat temu, w okresie neolitu.
        Zajęcia w muzeum miały formę warsztatów, podczas których uczniowie poznali różne techniki wykonania naczyń.
        Uczestnicy samodzielnie wykonali naczynia z gliny - dowolnymi technikami, bez użycia koła garncarskiego.
        Ugniatali, wałkowali glinę, sklejali i wygładzali wałeczki z gliny. Na zakończenie pracy ozdabiali gotowe naczynia.
        Warsztatom towarzyszyły: miła atmosfera,dobry humor, duże zaangażowanie, wytrwała praca i kreatywność.
        [A.F] [B.Ż]