• Klasa 2e - Nauka Programowania- Pociąg Intelinio

• 07.02.2023 10:40

• Podczas realizacji tematu "Matematyczna lokomotywa" na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy IIe wykorzystując interaktywny pociąg Intelino Smart Train wybrali się w matematyczną podróż. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w zakresie robotyki, dzięki czemu uczniowie mogli sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji, jak również stosować czujniki tworząc polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Przeprowadzone zajęcia były znakomitym sposobem uczenia się programowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
        Dzieci wzbogacały słownictwo, utrwalały kierunki (prawo, lewo, w przód i tył), pracowały w trzyosobowych grupach by w efekcie finalnym stworzyć wspólną całość. Oprócz podstaw konstruowania i kodowania zabawa pociągiem pozytywnie wpłynęła na integrację zespołu klasowego. [P.Ch.]