• Dodatkowe zajęcia kulinarne MasterChef  dla klas 1-3
      • Dodatkowe zajęcia kulinarne MasterChef dla klas 1-3

• 06.02.2023 22:35
      • W I semestrze bieżącego roku szkolnego grupa uczniów z klas 1-3 dzięki sprzętom zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości mogła uczestniczyć w dodatkowych zajęciach kulinarnych. Program zajęć kulinarnych umożliwiał naukę dzieci gotowania, ale także pracy w grupie, podziału obowiązków i dogodnego rozplanowania czasu potrzebnego do przygotowania potrawy. Dostosowanie programu do poziomu wiedzy kulinarnej dzieci, zapewniał uczestnikom możliwość opanowania umiejętności gotowania i zainteresowania jej dalszym pogłębianiem tematu.

Wychowankowie podczas tych zajęć usprawniali się manualnie poprzez krojenie, obieranie czy mieszanie, a także dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu gospodarstwa domowego tj. kuchenka elektryczna, sokowirówka, robot kuchenny, mikser czy też piekarnik.

Podczas zajęć było bardzo dużo śmiechu i zabawy. Dzieci z radością pracowały i chętnie porządkowały swoje miejsca pracy. Zajęcia te nauczyły dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania przysmaków. Zachęciły je też do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. [K.Ś.]