• Klasa 3c – Projekt edukacyjny „ODLOTOWY PRUSZKÓW”

• 06.04.2022 23:36
      • Uczniowie klasy 3c w grudniu 2021 roku przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Odlotowy Pruszków”. Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów przez zwrócenie ich uwagi na przyrodę występującą w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania, a także zachęcenie uczniów do prowadzenia własnych obserwacji przyrodniczych.

Projekt składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej i w naszej szkole prowadzany jest przez ornitologa Łukasza Wardeckiego. Uczniowie w ramach realizacji projektu w pierwszej części obejrzeli prezentację multimedialną o ptakach, ich wyglądzie, sposobie odżywiania zachowaniach i terenach lęgowych. W drugiej części - praktycznej razem z panem ornitologiem wybrali się na lekcję terenową i najbliższej okolicy szkoły, podczas której wspólnie wyszukiwali, rozpoznawali i obserwowali zaprezentowane wcześniej ptaki.

W ramach projektu w miesiącach grudzień - marzec trzecioklasiści wykonali także dwie prace projektowe: własnoręczne karmniki z butelek PET oraz kule z pokarmem dla ptaków. W tym niezwykle trudnym okresie zimowym uczniowie starali się dbać aby w karmnikach umieszonych w szkolnym ogrodzie, na parapecie klasy, a także w pobliskim parku nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

Taka forma zajęć edukacyjnych spodobała się wszystkim uczestnikom, a w szczególności zajęcia w terenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania do realizacji. [K.Ś.]