• Wycieczka do Grecji

• 19.06.2024 08:41
      • W dniach 23-29 maja, uczniowie klas 4-7 naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Grecji. Grupa liczyła 50 uczestników.

Podczas wycieczki, pogoda była wręcz idealna. Ciepłe, słoneczne dni sprawiły, że każdy moment spędzony w Grecji był wyjątkowy. Dzieci miały okazję podziwiać piękne widoki, które oferowała grecka przyroda oraz cieszyć się z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Naszą bazą była malownicza miejscowość Paralia, położona nad brzegiem Morza Egejskiego. Komfortowy hotel zapewniał wszelkie udogodnienia, a bliskość plaży pozwalała na codzienne kąpiele i zabawy w morzu. Paralia urzekła nas nie tylko swoim pięknem, ale również przyjazną atmosferą i smaczną kuchnią lokalną. Jednym z najważniejszych punktów programu była wycieczka na wyspę Skiathos. Dzieci popłynęły tam statkiem, podziwiając przy okazji malownicze wybrzeże i błękitne wody Morza Egejskiego. Na wyspie zwiedziliśmy uroczą stolicę Skiathos, pełną wąskich uliczek i tradycyjnych tawern, a także słynne plaże, takie jak Koukounaries, gdzie dzieci mogły się bawić i pływać w krystalicznie czystej wodzie.

Kolejnym fascynującym etapem naszej podróży była wycieczka do Meteorów. Te imponujące klasztory, położone na szczytach stromych skał, zapierały dech w piersiach. Dzieci miały okazję poznać historię tego wyjątkowego miejsca i podziwiać niesamowite widoki. Wędrówka była nie tylko lekcją historii, ale również świetną przygodą. Wycieczka do Grecji była dla uczniów nie tylko okazją do odpoczynku, ale także do nauki i poszerzania horyzontów. Dzięki temu wyjazdowi dzieci wróciły do domu z bagażem pięknych wspomnień, nowych przyjaźni i mnóstwem zdjęć, które będą im przypominać o tej wspaniałej przygodzie przez długie lata. Grecka gościnność, malownicze krajobrazy i bogata historia sprawiły, że ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. [E.P.]

• al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków