• Wycieczka klas 5 do Gór Świętokrzyskich

• 13.06.2024 19:24
      • Koniec roku szkolnego nierozerwalnie łączy się wyjazdami na zieloną szkołę. Uczniowie klas 5a, 5c i 6c w dniach 5-7 czerwca odpoczywali w województwie świętokrzyskim w miejscowości Sielpia nad jeziorem Sielpińskim. Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu spacerem kroczyli przez szlak Świętokrzyskiego Parku Narodowego aby dotrzeć na platformę widokową w Gołoborzu, z której rozciąga się wyjątkowo malowniczy widok na okolicę. Towarzyszący przewodnik ciekawie opowiadał o kolejnych punktach wycieczki: Muzeum Misyjnym, Klasztorze Najśw. Krzyża, Świętej Katarzynie oraz Źródełku św. Franciszka. Po dotarciu do ośrodka „Łucznik” uczniowie zostali zakwaterowani w komfortowych pokojach z łazienkami. Dzień zwieńczyła smaczna obiadokolacja oraz szalona zabawa na dyskotece.

Na drugi dzień wyjazdu zaplanowane zostało mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Zaraz po śniadaniu zaczęły się zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów, sprzyjające wzajemnemu poznawaniu się oraz ćwiczące pamięć i zdolności kojarzenia. Dalej czas uatrakcyjniała jazda na gokartach pedałowych, slalomy i wyścigi po okolicy, gra terenowa, jazda na rowerach wodnych,harce na plaży i w wodzie. Pełen wrażeń dzień dopełniła zabawa przy ognisku.

Ostatniego dnia wycieczki odbyły się zajęcia surwiwalowe w lesie polegające na zbudowaniu wioski z szałasami, w których mogliby się schronić uczniowie. Jak również lekcja strzelania z łuku, podczas, której uczestnicy pobrali naukę zasad bezpieczeństwa towarzyszące temu sportowi oraz zapoznali się z właściwą postawą strzelecką. Po obiedzie nasi podróżnicy wyruszyli w drogę powrotną, docierając przed szkołę około godziny 17:00.

Wyjazd bez wątpienia był wyjątkowy nie tylko ze względu na niezwykle zajmujący program, ale również z powodu braku telefonów. Uczniowie uwolnieni od swoich „wiernych towarzyszy” w pełni zaangażowali się w integracyjne gry i zabawy , chłonęli piękno otaczającej ich przyrody i cieszyli się chwilą.

• al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków